6 Şubat 2023'te Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremler, şehirde ciddi yıkımlara neden olmuştu. Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) ise, depremlerden doğrudan etkilenmemekle birlikte çevresindeki birçok yapının hasar alması nedeniyle 2022-2023 yılı eğitim öğretim döneminde uzaktan ve karma eğitim modeline geçmişti.

Depremlerden kaynaklanan maddi ve manevi hasar sonucunda barınma başta olmak üzere birçok sorunla karşı karşıya kalan 2 bin 257 öğrenci, bu süreçte farklı zorluklar yaşadı. Çeşitli şehirlerin yanı sıra çeşitli ülkelerden gelerek burada okuyan öğrencileri de ağırlayan KSÜ, depremin yansıması olan eksiklikler dolayısıyla uzaktan, karma ve gerektiğinde yüz yüze olacak şekilde hibrit sisteme geçmişti. Gelecek dönem başlayacak olan yeni güz dönemine yüz yüze başlayacaklarını duyuran KSÜ, herhangi bir sorun çıkmadığı taktirde yüz yüze devam edeceklerini belirtti.

2024 Yüzyüze Eğitim

2024-2025 YILI GÜZ DÖNEMİNDEN İTİBAREN YÜZ YÜZE EĞİTİM BAŞLIYOR

6 Şubat 2023 tarihinden itibaren karma şekilde yürütülen eğitimler, şehirde normalleşmenin başlamasıyla birlikte yeniden yüz yüze eğitime dönüş yapacak. KSÜ Senatosu'nun aldığı kararla 2024-2025 Eğitim-Öğretim yılı Güz Dönemi'nde öğrenciler, derslerini yüz yüze alacak. KSÜ'nün bu kararı, hem üniversiteye kayıtlı öğrenciler hem de şehirdeki genel normalleşme süreci açısından önemli bir adım oluyor.

Üniversite yönetimi, yeni eğitim döneminde öğrencilerin ve akademik kadronun tekrar eskisi gibi yüz yüze eğitimle başarılarına devam edeceğine inanıyor.

Muhabir: MELİSA TÜRKMEN