Yazıcıoğlu davasında beraat kararı istinafta bozuldu Yazıcıoğlu davasında beraat kararı istinafta bozuldu

1961 yılından bugüne kadar basın emekçilerinin günü olarak kutlanan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Kahramanmaraş’ta programlar düzenleniyor. Bu kapsamda Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası tarafından organize edilen akşam yemeği programında kentte görev yapan ulusal ve yerel basının temsilcileri bir araya geldi. Samimi bir ortamda gerçekleşen programda Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Buluntu, gazetecilerin sorunlarını, kentin gelişmesi ve dönüşmesi ile ilgili önerilerini dinledi. Kervanhan’da düzenlenen programda konuşan, Başkan Mustafa Buluntu, basın mensuplarının hangi zorluklar altında çalıştıklarına şahit olduklarını ifade ederek, “Gazetecilik, halkımızın haber alma hakkını kullanmasına yardımcı olmak amacıyla doğruluk, tarafsızlık, objektiflik, özel hayata ve kişilik haklarına saygı gibi değerleri uhdesinde barındıran önemli bir meslektir. Kamu yararına hizmet yapmakta olan basın mensuplarımız, ülkemizin olduğu gibi ilimizin de sosyal, kültürel, ekonomik gelişmesine ve kalkınmasına önemli katkılar sunmaktadır. Demokrasilerin vazgeçilmez unsuru olan basın, aynı zamanda kurumlarla bireyler arasındaki veri akışını sağlayan düşünce, ifade ve haber alma özgürlüğünün en etkin araçlarıdır. Bu duygu ve düşüncelerle halkı bilgilendirmek maksadıyla, mesai mefhumu olmadan zorlu şartlar altında görevini yapmaya çalışan değerli basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, meslek hayatlarında başarılı bir yıl geçirmelerini temenni ediyorum” cümlelerini kullandı.IMG_4932

ÇOK GÜZEL BİR SİNERJİ VE ENERJİYİ YAKALADIK

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası olarak basını önemsedikleri aktaran Başkan Buluntu, “Biliyorsunuz bugün 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü. Bu önemli günü siz değerli basın mensubu arkadaşlarımızla beraber kutlamak istedik. Biz Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerinde ciddi manada güzel çalışmalar gerçekleştirdik. Yaklaşık 2 aylık bir süreç olacak. Bunun neticesinde sizlerde bizleri yakinen takip ediyorsunuz. Şuan Kahramanmaraş’ta çok güzel bir sinerji ve enerjiyi yakaladık. Tabi ki bu bir ekip işi, biz basınımızı gerçekten çok önemsiyoruz. Sadece şimdi değil geçmişten bugüne kadar basınımıza çok değer ve önem veriyoruz. Biliyorsunuz bizim sizlerle geçmişten kaynaklanan çok büyük dostluklarımız ve arkadaşlıklarımız var. Sizlerle birçok konularda beraber çalıştık. Çalışmaya da devam edeceğiz” diye konuştu.

DOST SOHBETİ İÇERİSİNDE SİZLERİN SORUNLARINI DİNLEYELİM İSTEDİK

Samimi bir sohbet ortamı içerisinde bu anlamlı günü gazeteciler ile daha dolu, daha verimli geçirmek istediklerini belirten Buluntu, “Tabi ki basın çok önemli. Hangi zorluklar altında görev yaptığınıza bizler şahidiz ve biliyoruz. Sizlerle bizler her konuda birbirimize partner olarak destek olmamız lazım. Çünkü marifet iltifata tabidir. Ticaret ve Sanayi Odamızda birçok projeyi ele aldık ve gerçekleştirmek içinde yönetim kurulumuzla beraber gece gündüz çalışıyoruz, çalışmaya da devam edeceğiz. Geçen haftalarda TOBB Başkanımızı ziyaret ettik. Onun akabinde Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımızı ziyaret ettik. Uçak seferleri ile alakalı görüşmelerimiz haftaya da devam edecek.  Bunun sonucunda Ankara’ya bir sefer ilave edildi ve uçuşlar başladı. Bunları biz birlikte takip edersek sonuca ulaşabiliriz. Ticaret ve Sanayi Odamız çatı bir kuruluş olsun dedik ve bunu şu anda uyguluyoruz. Bunun altında esnaf odalarımız, borsamız, ilçelerdeki ticaret, sanayi odalarımız da dâhil olmak üzere artık şehir adına ne istenecekse hep beraber karar verelim istiyoruz. Az önce saydığımız tüm kuruluşlarımızla beraber ortak hareket ediyoruz” sözlerini kullandı.

ARITMA TESİSİ PROJESİ YAKLAŞIK 2 MİLYAR TL’LİK BİR PROJE

Son olarak kentteki projeler hakkında bilgiler paylaşan Buluntu, “Birlikte olursak, başaramayacağımız hiçbir olgu yok. Arıtma tesisi projesi yaklaşık 2 milyar TL’lik bir proje. Bizim yapacağımız arıtma tesisi çok fonksiyonlu bir arıtma tesisi. Aynı kaygıları, aynı sıkıntıları biz de yaşıyoruz. Doğaya saygı bizim geleceğimiz. Oraya kurulacak arıtma tesisi çok geniş kapsamlı bir arıtma tesisi, hatta oradan çıkan çamurlar da alınıp değerlendirilecek. Bu doğrultuda doğaya zarar vermeyecek şekilde çok profesyonel bir proje üzerinde çalışıyoruz. Öte yandan Erkenez, Türkoğlu ve Aksu gibi Islah OSB’lerimiz var. Bu ay geçecek torba yasada bu 3 Organize Sanayi Bölgesini tek yönetim, tek müteşebbis gibi bir çatı altında birleştirmeyi düşünüyoruz. Tomsuklu yeni açılacak bir Organize Sanayi Bölgesi. Birçok altyapı yatırımı olacak. Biz de bunu istiyoruz. Çünkü artık firmalarımızda ara eleman bulma konusunda ciddi manada bir problem yaşıyor. Dolayısıyla Tomsuklu Meslek Yüksek Okulunun açılması hem bizler için hem de üniversitemiz için büyük bir önem arz ediyor. İnşallah ortak bir protokol çerçevesinde bu konuyu gerçekleştireceğiz” ifadelerini kullandı.

Toplantı, çekilen toplu hatıra fotoğrafı ile sonlandı.

Haber: Emrah Özdemir