Fatih, Fevziye Caddesi'nde 6 Ocak Cumartesi günü saat 11.30’da bir kargo şirketine gelen motosiklet kasklı 4 kişi, silah kullanarak içeride bulunan çalışanları etkisiz hale getirdi.

Fatihte kargo şirketine kasklı soygun kamerada

Şüpheliler kasada bulunan parayı alarak, plakasız iki motosiklete binerek kaçtı. Motosikletler kısa süre sonra terk edilmiş olarak bulundu. Gasp Büro Amirliği tarafından olayla ilgili başlatılan soruşturmada soygun anının güvenlik kameraları tarafından görüntülendiği belirlendi.

Görüntülerde başlarındaki motosiklet kasklarıyla yüzlerini gizleyen 4 kişinin içeri girdiği, silahlarını çekerek içerdekileri korkuttukları görüldü. 3-4 dakika süren soygunun ardından bankoda bulunan paraları alan şüphelilerin kaçtığı anlar kameraya yansıdı. Polis güvenlik kamera görüntülerini kullanarak şüphelilerin kimliklerini tespit etti.

Bisikletiyle giderken çalılıkta kadın cesedi buldu Bisikletiyle giderken çalılıkta kadın cesedi buldu

Fatihte kargo şirketine kasklı soygun kamerada

Önceki gün yapılan operasyonda Mehmet A. (26) Sezer A. (25), Doğan D. (22) ve M.İ. (23) gözaltına alındı. Sezer A.’nın üzerinde bir ruhsatsız tabanca ele geçirildi. Şüphelilerin sorgusu Gasp Büro Amirliğinde yapıldı.

Fatihte kargo şirketine kasklı soygun kamerada

Emniyette yapılan soruşturma sonucu Mehmet A.’nın daha önceden 16, Sezer A.’nın ise 3 suç kaydı olduğu ortaya çıktı. Şüpheliler işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Şüphelilerden Mehmet A. ve Sezer A. tutuklanarak cezaevine gönderildi. Doğan D. ve M.İ. adli kontrol şartıyla serbest bırakıldılar.

Kaynak: DHA