Kahramanmaraş’ta 1924 yılında “Maraş Sultanisi” ismiyle eğitim-öğretim yılına başlayan halk dilinde Kara Lise olarak da bilinen, Kahramanmaraş’ın birçok önde gelen simasını yetiştiren ve Yedi Güzel Adam ile de tanınan Kahramanmaraş Anadolu Lisesi, sportif alanda başarılarıyla dikkat çekmeye devam ediyor. İlde birçok spor dalında dereceleriyle, sosyal alanda kentteki liselere örnek olan Kahramanmaraş Anadolu Lisesi, sportif başarılarına yenilerini ekledi. Halter A Kız Kategorisi, Halter B Kız kategorisinde Kız Halter Takımı üst üste 7. Kez, Halter A Erkek kategorisinde ve Halter B Erkek kategorisinde Erkek Halter Takımı 5. Kez üst üste il şampiyonu oldu. Erkek ve Kız Takımı Manisa'da yapılacak Türkiye Şampiyonası’nda Kahramanmaraş’ı temsil edecek.WhatsApp Image 2022-11-30 at 10.37.36 (1)

GURUR DUYMAYA DEVAM EDİYORUZ

Kahramanmaraş Anadolu Lisesi Müdürü Mehtap Süt, başarılarla gurur duymaya devam ettiklerini belirterek şunları kaydetti: “Öğrencilerimi çok seviyorum. Onlara güveniyorum. Onların yanındayım. Onlar her şeyin en güzelin layıklar. Ben, öğrencilerimin sadece okulda başarılı olmalarını istemiyorum, sportif anlamda sosyal faaliyetlerde de başarılı olmasını istiyorum. Çocuklarım, daha öncesinde de birçok sportif başarıya imza attı bunlara bir yenisini daha eklediler, bir kez daha gururlandık, gururlanmaya da devam ediyoruz inşallah daha da gururlanmaya devam edeceğiz. Halterde hem kızlarda hem de erkeklerde şampiyon olduk, diğer branşlarda da şampiyon olmak için çalışacağız ve başarılarımız gelmeye devam edecek.”WhatsApp Image 2022-11-30 at 11.21.51

BAŞARILARI KOVALAMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Okulun Beden Eğitimi Öğretmenlerinden Muhammet Vahit Demiröz, elde edilen başarılarla yetinmeyeceklerini dile getirerek şunları söyledi: “ Ben, Namık Kemal Ersoy Hocamız ve Özgür Gök Hocamızla beraber 11 yıldır bu okulda görev yapıyoruz. Bu süreçte birçok başarı elde ettik, 300 öğrencimizin polis ve asker olmasına vesile olduk. Bu sayı artacak tabi, bu yönde de çalışmalara devam edeceğiz. Okulumuz toplamda 54 branşta, spor branşlarıyla beraber katılım ve faaliyet gösteriyor. Futbol, dart, judo, güreş, masa tenisi, voleybol ve yüzme gibi birçok spor dalında katılım sağlamaya çalışıyoruz.  Geçen sene 37 tane il birinciliğimiz, 7 tane Akdeniz bölge birinciliğimiz ve 5 tane Türkiye şampiyonluğumuz vardı. Bu sene ise çalışmalara biraz hızlı başladık. Halter turnuvasından geldik 4 branşta halterin içindeki 4 farklı kategori de Halter A kız, halter B kız, halter A erkek ve halter B erkek de il şampiyonu olduk. Yaklaşık 35 öğrencimizle katıldığımız turnuvada il şampiyonu oldular.  Manisa’da düzenlenecek Türkiye Şampiyonası’nda şehrimizi temsil edecek. Çok mutluyuz, çocuklarımızı tebrik ediyoruz. Kahramanmaraş Lisesini bir kez daha gururlandırdılar. Manisa’da da ilimizi ve lisemizi en iyi şekilde temsil edeceğiz. Orada da başarı kovalayacağız. Diğer tüm branşlarda da başarı kovalayacağız.”WhatsApp Image 2022-11-30 at 11.26.03 (2)

ENGELLİ ÖĞRENCİLERİMİZİN KENDİLERİNİ EKSİK GÖRMEMELERİ İÇİN ÇABALIYORUZ

Demiröz son olarak, “Engelli öğrencilerimiz için de faaliyet içinde olmaya çalışıyoruz. Oturarak voleybol yüzme gibi branşlarda da engelli öğrencilerimizi de spor faaliyetlerinin içine katmaya özen gösteriyoruz. Engelli öğrencilerimizin kendilerini eksik görmemeleri, sosyalleşmeleri, özgüvenlerini arttırmak ve toplumda ben de varım diyebilmeleri adına pek çok spor faaliyetine katılmalarına vesile olup yardımcı olmaya çalışıyoruz. Öğrencimiz Kevser Naz Polat yüzme branşında 2 kere Türkiye Şampiyonu oldu. Daha önce engelli öğrencilerimizden atletizm branşında il şampiyonu olanlar var. Ali Yıldırım adlı öğrencimiz yine yüzme branşında Türkiye şampiyonluğu ve Türkiye 3.’lüğü yaşadı. Ali, şu anda Konya da Beden Eğitimi Öğretmenliği okuyor. Öğrencilerimize ufak dokunuşlarla engelli kardeşlerimizin hayatına yön vermeye çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

Haber: Ömer Harmankaya