Yedi Güzel Adamın ve Edebiyatın başkenti Kahramanmaraş’ın birçok noktasında bulunan kütüphanelere bir yenisi daha eklendi. Sosyal sorumluluk projesi kapsamında Çukurova Elektrik Anadolu Lisesi bünyesinde yapımı tamamlanan Selen Kütüphanesi gerçekleştirilen törenle öğrencilerin hizmetine açıldı. Öğrenciler için son donatılara sahip olan kütüphane içerisinde ki kitaplarla gençlerin geleceğe daha iyi bir şekilde hazırlanmasına olanak sağlıyor. Açılışta konuşan, Çukurova Elektrik Anadolu Lisesi Müdürü Vural Gök, “Kütüphaneler, bilginin kaynağı, keşiflerin kapısı ve kültürün merkezidir” dedi. Vural Gök’ün ardından Okul Aile Birliği Başkanı Bekir Yemşen de konuşma gerçekleştirdi.

KÜTÜPHANELER, BİLGİNİN KAYNAĞI, KEŞİFLERİN KAPISI VE KÜLTÜRÜN MERKEZİDİR

Selen Kütüphanesinin öğrenciler için bir hazine olmaya aday olduğunu dile getiren Gök, “Kütüphaneler, bilginin kaynağı, keşiflerin kapısı ve kültürün merkezidir. Bugün açılışını yaptığımız Seven Kütüphanesi, okulumuz için vazgeçilmez bir kaynak olacaktır. Bu kütüphane, tüm öğrencilerimize öğrenme ve kendini geliştirme fırsatı sunacak. Kütüphanenin kurulmasında emeği geçen okul aile başkanımız Bekir Yemşen başta olmak üzere, destekleyen ve kitap bağışında bulunan herkese teşekkür ediyorum. Bu projenin gerçekleşmesi sizlerin desteği ve çabaları olmadan mümkün olmazdı. Kütüphaneler sadece kitapların bulunduğu yerler değil, aynı zamanda büyülü dünyalara açılan kapılardır. Son olarak, bu kütüphanenin her zaman açık ve erişilebilir olmasını umuyorum. İçerdiği bilgi ve kaynaklar, gelecek nesillere ilham vererek onlara daha aydınlık bir gelecek sunacak ”ifadelerini kullandı.

Whatsapp Image 2024 04 30 At 13.58.14

KÜTÜPHANEMİZİ GENÇLERİN DAHA FAZLA ZAMAN GEÇİREBİLECEĞİ, İLHAM ALABİLECEĞİ MODERN BİR HALE GETİRDİK

Öğrencilerin kütüphanede daha fazla zaman geçirmelerini hedeflediklerini dile getirin Çukurova Elektrik Anadolu Lisesi Okul Aile Birliği Başkanı Bekir Yemşen, “Okul aile birliği olarak üstlendiğimiz ve geçen sene Asuman başkanımızdan devraldığımız bayrağı en iyi şekilde taşımak amacı ile başladığımız projelerimizi paylaşmak istiyorum. Görevi devraldığımızda, okulumuza bir kütüphane ve spor salonu kazandırma planlarımız vardı. Ayrıca, bilgisayar odası gibi projelerimizi de hayata geçirdik. Şimdi ise spor salonumuzun son aşamalarına gelmişken, içerisi oldukça basık olan kütüphanemizi yenilemeye karar verdik. Öğrencilerimizin daha önce bildiği bu eski kütüphaneyi, onların daha fazla zaman geçirebileceği, ilham alabileceği modern bir hale getirmek istedik. Bürotime ailesi ve diğer değerli destekçilerimizle işbirliği içinde, kütüphanemizin içini güzelleştirip kitaplarla doldurmayı amaçlıyoruz. Maraş'ın eğitimde öncü rol oynaması vizyonuyla, gelecek nesiller için aydınlık bir miras bırakmayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

Whatsapp Image 2024 04 30 At 13.58.14 (1)

Konuşmaların ardından kütüphanenin açılışında destekte bulunanlara plaket verilerek kurdele kesme törenine geçildi. Kütüphane açılışına, Kahramanmaraş Vali Yardımcısı Muhammed Akın, Büyükşehir Belediyesi Başkan Yardımcılarından Şems Sezal, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Halit Demirtaş, Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Kaya, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Asuman Yavuz, veliler ve öğrenciler katıldı.

Editör: Didem Kayabaşı