6 Şubat 2023’te yaşanan depremlerden bu yana Kahramanmaraş’ta pek çok ihtiyaca kulak veren Mavi Kadınlar Platformu bu kez de yeni evlenecek çiftler için kolları sıvadı. Kahramanmaraş’ta düğün sezonunun açılmasıyla birlikte düğün hazırlıkları kapsamında; gelinlik, bindallı ve nişan elbisesi ihtiyacı olan çiftlere destek olmak amaçlı bir proje başlatıldı. Kentin bilinen esnaflarından Güven Kuaför, depremzede çiftlerin yüklerini hafifletmek için işletmesindeki bütün kıyafetleri Mavi Kadınlar Platformu’na bağışladı.

44-4

Mavi Kadınlar Platformu’nun kurucu üyesi, şehrin spor hocası Müjgan Hoca da bu anlamlı projeyi evlenecek olan çiftlere duyurdu. Kahramanmaraşlı evlenecek çiftlerin düğün hazırlıkları kapsamındaki yüklerini hafifletmek amacıyla yapılan projede; ihtiyacı olan gelin adayları Güven Kuaför ’ün Mavi Kadınlar Platformu’na hediye ettiği kıyafetlerden yararlanıyor.

88

EVLENECEK OLAN ÇİFTLERİMİZE HEDİYE EDİYORUZ

Konu kapsamında konuşan Müjgan Hoca; “ Depremzede halkımıza birçok dağıtımlar ve paylaşımlar yaptık. Mutfak eşyaları, mobilyalar ve kırtasiye malzemeleri gibi. Ama bu kez çok farklı bir dağıtımımız var. Kahramanmaraş’ın ünlü esnaflarından Sevgili Güven Kuaför sahibi Hilal Hanım Mavi Kadınlar için bütün mağazasını boşalttı, gelinlik, bindallı, tuvalet ve abiyelerini bizlere hediye etti. Biz de evlenecek olan çiftlerimize bunları hediye ediyoruz. Düşündük ki; düğün hazırlığında kıyafetleri ucuz şeyler değil, bunlara ayıracakları bütçeyle başka ihtiyaçlarını karşılasınlar istedik” dedi.

Ekran Görüntüsü 2024 07 03 093917

MÜJGAN HOCA SPOR SALONU NEREDE?

Kahramanmaraşlı vatandaşlar ihtiyaç duydukları kıyafetleri Müjgan Hoca Spor Salonu'na gidip alıyor. Müjgan Hoca Spor Salonu Boğaziçi, Bahçeci Hoca Blv., 46050 Onikişubat'ta bulunuyor. 

Telefon: 0544 435 95 52

Editör: Melisa Türkmen