Ekran Görüntüsü 2024 04 10 134219

Kahramanmaraş'ta, Ramazan Bayramı'nın ilk saatlerinde, şehrin önde gelen protokol üyeleri, yerel yöneticiler, siyasi parti temsilcileri ve sivil toplum kuruluşu liderleri, geleneksel bayramlaşma töreni için bir araya geldi. Tören, Büyükşehir Belediyesi yanındaki Milli İrade Meydanında gerçekleşti. Kahramanmaraş Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi organizasyonunda düzenlenen Bayramlaşma törenine; Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Abdulkadir Polat, Kahramanmaraş Valisi Mükerrem Ünlüer, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Emin Mehmet Terzioğlu, AK Parti Milletvekilleri Ömer Oruç Bilal Debgici, Mehmet Şahin, Tuba Köksal, DEVA Partisi Milletvekili İrfan Karatutlu, İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, AK Parti İl Başkanı Cüneyt Doğan, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Hüseyin Vahit Demiröz, Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Muhammed Aydoğar, kamu kurum müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Ekran Görüntüsü 2024 04 10 134211

BAYRAMLARIMIZ 6 ŞUBAT’TAN SONRA DAHA BURUK

Törende yaptığı konuşmada, deprem sonrası bayramların daha buruk yaşandığını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Fırat Görgel; “Geçen sene çok zor şartlarda bayram geçirmiştik. Bu sene koşullarımız biraz daha iyileşti. Allah'a şükürler olsun her geçen gün devlet, millet kaynaşmasıyla şehrimizi daha yaşanılabilir, daha güzel bir hale getirmek için uğraşıyoruz. Tabii ki bayramlarımız artık bundan sonra daha buruk. Çünkü 6 Şubat depremiyle kaybettiğimiz vatandaşlarımız, canlarımız hep aklımızda. Hep kalbimizde onları anarak bayramları yaşıyoruz. Rabb'im Tekrar rahmetiyle muamele etsin inşallah. Mekanları cennet olsun. Kahramanmaraş'ın tüm evlatları bayramlaşma merasiminde, güzel bir tören oldu. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Tüm Kahramanmaraş halkının, tüm milletimizin, tüm Müslüman aleminin Ramazan Bayramı'nı tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

Ekran Görüntüsü 2024 04 10 134432

BİRLİK VE BERABERLİK OLURSA AYAĞA KALKMA DAHA HIZLI OLACAKTIR

Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Mehmet Akpınar ise şu sözleri kaydetti; “Gün, sevinç günü, birlik ve beraberlik günü. Tüm Kahramanmaraş'ın Ramazan Bayramı kutlu olsun. İnşallah küslerin barıştığı, birlik ve beraberliğin doruk noktasına vardığı bugünlerde, öncelikli olarak 6 Şubat depreminde aramızdan ayrılan bütün kardeşlerimize rahmet diliyor, ailelerine sabır diliyorum ve sevinç içerisinde, mutluluk içerisinde bir bayram geçirmelerini temenni ediyorum. Gazze şu an işgal altında. Rabbim birlik ve beraberliğimizi daim eylesin. Allah vatanımızı, mümin kardeşlerimizi yok etmek isteyen zalimlere, kafirlere fırsat vermesin. Buradan bütün Dulkadiroğlu'nun ve Kahramanmaraş halkının bayramlarını kutluyorum, mutluluklar diliyorum. Gerçekten bütün partilerin, bütün basın mensuplarımızın, bütün milletimizin bir heyecan içerisinde, sevinç içerisinde bayramı kutladığına şahit oluyoruz. Onlarla beraber olmaktan, bu birlik ve beraberlikten dolayı çok mutluyuz. İnşallah bu sevinç bütün şehre yansıyacaktır. Yıkılan şehrimizi birlik ve beraberlik içerisinde milletimizle, teknik adamlarımızla birlikte hızlı bir şekilde ayağa kaldıracağız. Birlik ve beraberlik olursa ayağa kalkma daha hızlı olacaktır.”

Ekran Görüntüsü 2024 04 10 134159Ekran Görüntüsü 2024 04 10 134227Ekran Görüntüsü 2024 04 10 134450

Editör: Didem Kayabaşı