1984 yılında başlayıp 2009 yılına kadar devam eden ve sonrasında yapılmayan Ağustos Fuarı Büyükşehir Belediye Başkanı Fırat Görgel’in girişimiyle yeniden yapılacak. Bu kapsamda, düzenlenecek olan fuar, 9-31 Ağustos 2024 tarihleri arasında Atatürk Parkı Fuar Alanı'nda gerçekleştirilecek. Fuarın yeniden hayata geçirilme kararı, şehirdeki ticari hareketliliği artırmayı ve vatandaşların moralini yükseltmeyi hedefliyor.

Kahramanmaraşlılar, uzun yıllar boyunca süregelen bu geleneksel etkinliğin tekrar düzenlenmesiyle birlikte, geçmişe dair güzel anılarını tazeleme fırsatı bulacaklar.

KAHRAMANMARAŞ AĞUSTOS FUARI FESTİVAL HAVASINDA GEÇECEK!

Kahramanmaraş'ın sevilen etkinliği Geleneksel Kahramanmaraş Ağustos Fuarı, bu yıl tam bir festival atmosferiyle düzenlenecek. Düzenlenecek olan fuar, zengin içeriğiyle dikkat çekecek. Yöresel ürünler, hediyelik eşyalar, ahşap işçiliği, bakır çeşitleri, mutfak malzemeleri, züccaciye, giyim ve kozmetik ürünleri gibi ticari alanların yanı sıra çocuk oyun etkinlikleri, spor etkinlikleri, deneyimler, lunapark ve konserler de programda yer alacak. Bu çeşitlilik, fuarın her yaş grubuna hitap etmesini ve aynı zamanda aileler için keyifli bir zaman geçirme fırsatı sunmasını sağlayacak.

Fuar2

FUARA KATILACAK OLAN ESNAFLAR ŞAHSEN BAŞVURU YAPACAK!

Fuar organizasyon komitesi, katılım için esnaflara şu çağrıda bulunuyor:

“Fuara katılım sağlamak isteyen esnaflarımızın 20 Temmuz 2024 tarihine kadar, 0552 983 24 09 nolu telefonla irtibat kurmaları ya da Kültür, Gençlik ve Spor Daire Başkanlığı, Kültür ve Turizm Şube Müdürlüğü birimine şahsen başvurmaları gerekmektedir. Tüm esnaflarımıza saygıyla duyurulur.”

Muhabir: Sibel Gürle