2022-2023 futbol sezonunda 3. Lig 2. Grupta mücadele eden Kahramanmaraşspor, sezonun ilk yarısında aldığı başarısız sonuçlarla taraftarını üzdü. 1 galibiyet, 7 beraberlik, 8’de mağlubiyet alan Kırmızı-beyazlılar, ligin ilk yarısını 10 puanla 16. sırada tamamladı. İlk yarıda yaşadığı kötü günleri ikinci yarıda yaşamak istemeyen ve üst sıralara doğru çıkarak küme düşme hattından uzaklaşmak isteyen Kahramanmaraşspor, 8 futbolcuyla yollarını ayırırken, 12 futbolcuyu da kadrosuna kattı. Devre arasını Antalya’da geçiren ve burada iyi bir hazırlık dönemi geçiren Kırmızı-beyazlılar, geçtiğimiz hafta şehre yeniden dönerek, yarın oynayacağı Kuşadasıpor maçına hazır hale geldi. Temsilcimiz, Kuşadasıspor maçından 3 puan alarak ikinci yarıya iyi bir başlangıç yapmak istiyor.Ekran Alıntısı 12

İYİ BİR HAZIRLIK DÖNEMİ GEÇİRDİKnihat baran-1

Göreve yeni gelen Teknik Direktör Nihat Baran iyi bir hazırlık kampı geçirdikleri belirterek şunları kaydetti: “Kahramanmaraş halkına ve Kahramanmaraşspor taraftarına sevgilerimi sunuyorum. Devre arası göreve geldik. Kahramanmaraşspor’un çok büyük bir camia olduğunu buraya gelmeden öncede biliyorduk. Bulunduğumuz durum gerçekten çok kötü, bunun için takviyeler yapmamız gerekiyordu. Bazı oyuncularla ayrılmamız gerekti, bunların hepsini başkanımızla ve yönetimle beraber istişare ederek planladık. Şuana kadar takıma 12 oyuncu takviye ettik, bunların içerisinde hazır olan ve olmayanlarda var. Bilindiği üzere devre arası transfer yapmak çok zor. Devre arası transfer yaparken ya kulüplerden ya da oyuncunun kendisiyle bir sıkıntı çıkıyor. Takıma geç katılan arkadaşlar oldu, bu arkadaşlarımızı da en kısa sürede hazırlayıp takıma fayda sağlaması için elimizden geleni yapacağız.”IMG_0152

KAZANMAK İÇİN ELİMİZDEN GELENİN ÇOK FAZLASINI YAPACAĞIZ

AFAD Başkanı Sezer bilançoyu açıkladı AFAD Başkanı Sezer bilançoyu açıkladı

Teknik Direktör Nihat Baran, Kuşadasıpor’u mağlup edip 2. yarıya iyi başlamak istediklerini belirtti. Baran, “Son 3 yıldır Kırıkkalespor’da görev yaptım, ilk yarıda Kuşadasıspor’a karşı mücadele etmiştik. Kuşadasıpor’un kalitesini biliyoruz. Bizde iyi bir takım olduk. Bu takımın şuan ki olduğu konumu hak etmediğini biliyoruz. Bu şehrin bu camianın çok büyük olduğunu da biliyoruz, oyuncularla sık sık toplantı yapıyoruz, oyuncularımıza bunları anlatıyoruz. Öncelikle bu takımı bulunduğu konumdan kurtarmak için galibiyete ihtiyacımız var. Dolayısıyla da rakibimizin kim olduğu da umurumuzda değil. Rakibimize saygı duyuyoruz ama Pazar günü burada kazanmak için elimizden gelenin çok fazlasını yapacağız. Bundan herkes emin olabilir. Pazar günü taraftarımızın da desteğiyle maçı alacağız. Tüm Kahramanmaraşspor taraftarını maça davet ediyorum. Koşan mücadele eden, rakibini ısıran mağlubiyeti kabul etmeyen, mağlubiyeti hazmedemeyen bir oyuncu grubuyla çalıştığıma inanıyorum. Bizde öyleyiz hırslı bir yapıya sahibiz. İnşallah Kahramanmaraşspor’u bulunduğu durumdan bir an önce kurtarıp hak ettiği yerlere getireceğiz” dedi.

TARAFTAR BİZE İNANSIN

Taraftara çağrıda bulana Baran son olarak şunları söyledi: “Saha içinden netice gelmediği zaman taraftarlar, yönetime olsun, teknik heyete olsun, futbolculara olsun bir kırgınlık duyarlar. Bu kırgınlıkları unutma zamanı, bir tane Kahramanmaraşspor var, bu takımın küme düşmesi kimseye bir şey kazandırmaz. Kahramanmaraş’ın profesyonel ligde takımının olmaması büyük bir skandal yaratır. Biz bunun farkındayız, taraftarda bunun farkında. Taraftarda bu yüzden depresyonda. Bunu hep beraber aşacağız. Taraftarımızdan rica ediyoruz, takıma sahip çıksınlar, yönetime sahip çıksınlar ve en önemlisi şehrimize sahip çıksınlar. Hep beraber kafa kafaya vererek, onlar tribünde biz sahada elimizden geleni yapalım, kırgınlıkları, küskünleri bir kenara bırakarak Kahramanmaraşspor’u hak ettiği yere taşıyalım. Bunu yapmak ‘Kahramanmaraş’ı seviyorum ve Kahramanmaraşlıyım’ diyen herkesin asli görevi olduğunu düşünüyorum. Şimdi birbirimizle ters düşme zamanı değil, destek zamanı. Onlar bize inansınlar, görecekler ki biz haklı çıkacağız. Bu takımı öncelikle ligde tutup Kahramanmaraş’ın ileri gelenleri oturup Kahramanmaraş’ı üst liglere taşımanın hesabını yapsınlar”.

VERİMLİ BİR KAMP GEÇİRDİKserdar gökmen

Sportif Direktör Serdar Gökmen ise şunları kaydetti: “İlk yarıyı arzu ettiğimiz yerde tamamlayamadık bildiğiniz gibi bir doku uyuşmazlığı oldu. 2 hoca değişti ve 7-8 oyuncuyla yollarımızı ayırdık. Devre arası için 2 kaleci olmak üzere toplam 12 oyuncu transfer yaptık, isimleri yakın zamanda kamuoyunda duyulur. Tekrardan tesislerimizde toplandık ve burada bir çalışmamız oldu. 1-2 günlük izinin ardından 8 günlük Antalya kampı geçirdik. Yeni bir teknik heyetle anlaştık. Başarılı olacaklarına inanıyoruz. Güzel bir ortam oldu bizim için, yeni gelen oyuncuların kaynaşması bakımından hem çalışma şartları olsun, sağ olsun Başkanımız bizi gönderdi. 8 günlük verimli bir kamp geçirdik diye düşünüyorum.

TARAFTARIN İTİCİ GÜCÜNE HER ZAMAN GÜVENİYORUM

Gücümüzü taraftardan alan bir takımız, Kahramanmaraş çok büyük bir camia 1 milyon 500 kişilik şehri temsil eden bir camia, kamp dönemi bizim için verimli geçti, oyuncuların kaynaşması bakımından iyi oldu. Kuşadası maçı tabi ki sahamızda oynayıp da galip gelmek isteyeceğimiz bir maç. Çalışmalarımız tamamen galibiyet üzerine kurulu, ilk yarıdaki skorları unutup yeni bir sayfa açacağımıza canı gönülden inanıyorum. Yeni bir teknik heyet, yeni futbolcular, yeni bir hava, inşallah iyi bir başlangıç yaparak Kahramanmaraş sporu ait olduğu yere getireceğimize inanıyorum. Taraftarsız takım düşünülemez, biz her zaman söylüyoruz, kırgınlıkları, gönül koymaları bir tarafa bırakmamız, bütün olmamız lazım. 16 tane çok kritik maça çıkıyoruz bu şehrin savaşı, mücadelesi, bizlerin mücadelesi değil sadece, Kahramanmaraş halkının mücadelesi, bu mücadeleyi hep beraber vermemiz lazım ki burada birlik bütünlük oluşsun, rakip takımda geldikleri zaman, nereye geldiklerini görsünler. Taraftarın itici gücüne her zaman güveniyorum, inanıyorum. Bizle beraber olsunlar, birlik olmak zamanı, bizim de kusurlarımız oluyor bizde sütten çıkmış ak kaşık değiliz. İnsanoğlu her zaman hata yapar ben taraftarsız takım düşünemiyorum. Kahramanmaraş halkına, taraftarına çok ihtiyacımız var bizleri asla yalnız bırakmasınlar.”

Haber: Ömer Harmankaya