Ramazan Bayramı, 11 ayın sultanı Ramazan-ı Şerif’in hemen ardından gelerek, insanların birlik ve beraberliklerinin pekişmesini sağlarken, aynı zamanda vatandaşların 1 ay tutulan oruçlardan sonra güzel yiyeceklerin tadını çıkarmasını sağlıyor. Bu kapsamda Ramazan Bayramı’nda sofralar, geleneksel lezzetlerle donatılırken, Kahramanmaraş'ta kentin meşhur tatlarından biri olan çörek dikkat çekiyor. Kahramanmaraş’a özgü Maraş çöreği Ramazan Bayramı’nın yaklaşmasıyla fırınlarda ve pastanelerde yerini almaya başladı. Bayram alışverişi için çarşıya akın eden Kahramanmaraşlı vatandaşların alışveriş listelerinin olmazsa olmazı Maraş bayram çöreği, özellikle son günlerde rağbet görüyor. Şehir genelinde artan talebi karşılamak için özveriyle çalışan esnaf, geleneksel lezzetlerin bayram sevincine katkı sağlamasından mutluluk duyuyor.

Whatsapp Image 2024 04 08 At 11.01.48

VATANDAŞLAR BAYRAMDA MİSAFİRLERİNİ AĞIRLAMAK İÇİN MARAŞ ÇÖREĞİ ALIYOR

Her yıl Ramazan Bayramı’nın yaklaşmasıyla fırın ve pastanelerdeki çörek üretimi artarken, vatandaşlar, bayramda ağırlayacakları misafirlerine en güzel ve en taze bayram çöreklerini alıyor. Maraş çöreği, sadece lezzetiyle değil, aynı zamanda kentin geleneksel yiyeceklerinden olması nedeniyle de uzun yıllardan bu yana Kahramanmaraşlılar için önemli bir sembol konumunda bulunuyor. Maraş çöreği; bayramın bereketini ve paylaşma kültürünü simgelerken, Kahramanmaraş'ın kültürel zenginliğini de yansıtıyor. Bayram yaklaşırken, Kahramanmaraş’ın çarşısının sokaklarından yayılan eşsiz kokusuyla bilinen Maraş çöreği, şehirde her bayram adeta bir simge haline geliyor.

Whatsapp Image 2024 04 08 At 11.01.48 (1)

MARAŞ ÇÖREĞİNİN BU YILKİ KİLOGRAM FİYATI 80 TL

Lezzetinin yanı sıra hem doyuruculuğu hem de taze kalabilme özelliğiyle de Kahramanmaraşlı vatandaşlar tarafından sıkça tercih edilen yumuşak çörek için sıraya giriliyor. Bayram alışverişine çıkan vatandaşlar çörek tezgahlarına uğramadan gitmezken, yumuşak çörek bu yıl 80 TL kilogram fiyatıyla satışa çıktı.

Whatsapp Image 2024 04 08 At 11.01.44

Editör: Çağatay Gedik