Kahramanmaraşlı vatandaşlar, sevdikleriyle birlikte huzurlu bir şekilde vakit geçirirken, şehirdeki güvenliği sağlamak için polis, jandarma, itfaiye ve sağlık ekipleri bir an bile ara vermeden büyük çaba sarf ediyor. Bayram tatilinin açıklanmasıyla birlikte şehir dışından gelenler ve Kahramanmaraş’ta yaşanan deprem nedeniyle başka şehire taşınan aileler tatili fırsat bilerek birlikte olma çabasına girdi. Halkın huzur ve güvenliğini sağlamak için 7/24 görev başında olan güvenlik güçleri aileleri ile bayram tatili yapmadan ekip arkadaşlarıyla birlikte bayramlarını geçiriyorlar.

A-48

Tatil süresince görev başında olan ekipler, her türlü acil duruma anında müdahale ederek halkın güvenliğini ve sağlığını koruyor. Bayramlarda daha yoğun çalışan sağlık ve güvenlik güçleri devletin verdiği bütün imkanları kullanarak çalışmalarını sürdürüyor. Özellikle Kurban Bayramı dolayısıyla kesim olaylarının yaşandığı acil durumlarda hastane personelleri, sağlık ekipleri ve acil servis çalışanları müdahalelerine her bayram olduğu gibi bu bayramda devam etti.

Whatsapp Image 2024 05 23 At 152525

Bayramın gizli kahramanları sayesinde birçok olumsuzluk büyümeden önlendi ve Kahramanmaraş'taki bayram tatili, şehrin huzur içinde geçmesini sağlayan güvenlik ekipleri sayesinde en güzel şekilde değerlendirilmeye çalışılıyor.

Muhabir: Sibel Gürle