2022-2023 Eğitim-Öğretim yılı 12 Eylül’de başlıyor. Okulların açılmasıyla birlikte servisçisinden giyimcisine, ayakkabıcısından kantincisine kadar birçok sektör yeniden hareketlenmeye başlarken, uzun zaman sonra okula gidecek olmanın heyecanı içerisinde olan öğrenciler de yavaş yavaş aileleriyle birlikte kırtasiye ihtiyaçlarını karşılamak üzere kırtasiyecilerin yolunu tutmaya başladı. Bu kapsamda işlerindeki hareketliliğe dikkat çeken kırtasiyeci Mehmet Tanrıverdi, vatandaşları merdiven altı üretilen sağlıksız ürünlere karşı uyardı. Kırtasiye malzemesinin sahte olup olmadığını anlamak için ise ürün barkodunun kontrol edilmesi gerektiğine vurgu yapan Tanrıverdi, Barkodsuz ürünün merdiven altı olduğunu ve kanserojen içerdiğini ifade etti. Kırtasiye ürünlerinde inanılmaz fiyat artışı olduğunu ve bu artışı tüketicilere en az şekilde yansıtmaya çalıştıklarını da vurgulayan Tanrıverdi; “Çok aşırı fahiş fiyatlı olanlar var. Özellikle kâğıt ürünlerine zam geldi. 3 katı fiyat farkı var ama biz onları genellikle defterlerde ve boyalarda hiç yansıtmadık. Çünkü tüketici de ekonomik olarak zor zamanlar geçiyor, onun için daha ekonomik hale getirmeye çalıştık” diye konuştu.

IMG_5960

YOĞUNLUK OLUŞMADAN ALIŞVERİŞLERİNİ YAPMALARINI TAVSİYE EDİYORUZ

Tanrıverdi: “Şu anda her geçen gün yavaş yavaş yoğunluğumuz artıyor. Müşterilerimiz gelmeye başladı. Müşterilerden ricamız yoğunluk olmadan fırsatları varsa gelip mağazalardan alışverişlerini yapmalarını tavsiye ediyoruz.

ZAMLARDAN DOLAYI MALİYETİNE YAKIN SATIŞLAR YAPMAYA BAŞLADIK

Kırtasiye ürünlerinde inanılmaz artışlar var ama biz kendi mağazamız olarak bu zamları şu şekilde yansıttık: Elimizdeki eski ürünlere çok dokunmadan maliyetine yakın satışlar yapmaya başladık. Çok aşırı fahiş fiyatlı olanlar var. Özellikle kâğıt ürünlerine zam geldi, 3 katı fiyat farkı var ama biz onları genellikle defterlerde ve boyalarda hiç yansıtmadık. Çünkü tüketici de ekonomik olarak zor zamanlar geçiyor, onun için daha ekonomik hale getirmeye çalıştık. Bütün ihtiyacın karşılandığı bir kırtasiye alışverişi 1. 2. ve 3. sınıflar için ortalama 500 ile 700 TL arası tutabiliyorken bu rakam 7. ve 8. Sınıflarda 900 TL civarında.

IMG_5950

VATANDAŞLARIMIZIN SAĞLIĞA ZARARSIZ VE KANSEROJEN İÇERMEYEN ÜRÜNLERDEN ALMALARI LAZIM

Kırtasiye malzemesi alacak olan vatandaşlarımızın sağlığa zararsız ve kanserojen içermeyen ürünlerden almaları lazım. Bu konuda da kesinlikle kırtasiyecileri tercih etsinler, kırtasiyecilerden alsınlar. Kırtasiyecilerde kesinlikse sağlığa zararsız kanserojen içermeyen tüm ürünleri bulabilirler.

IMG_5956IMG_5952

ÖĞRENCİLER BAŞARILI OLURSA BİZ DE SEVİNİRİZ

Bakanlık ek kaynakları öğrencilere dağıtacak. Bu tabii ki vatandaşlarımız için sevindirici bir haber. Gerçekten faydalı, iyi yayınlar, kitaplar varsa öğrenciler başarılı olursa biz de seviniriz. Çünkü çok büyük bir külfet, çok büyük rakamlar var. Bizim satışlarımız önemli değil önemli olan gerçekten o kaynakların doğru yerlere ulaşıp faydalı olması.”

IMG_5945

Aycan: “Yoksulluk nafakasında mutlaka düzenleme yapılmalıdır” Aycan: “Yoksulluk nafakasında mutlaka düzenleme yapılmalıdır”

Haber: Abdulsamet İspir