IMG_85132022-2023 Futbol Sezonuna moralli devam etmek için Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği (TFFHGD) Kahramanmaraş Şubesi tarafından düzenlenen akşam yemeğinde buluşan Kahramanmaraşlı hakemler moral buldu. Teras Kafe Restaurant’ta bir araya gelen hakemler, düzenlenen etkinlikten memnun kaldıklarını belirterek desteklerden dolayı mutlu olduklarını ifade ettiler. Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği (TFFHGD) Kahramanmaraş Şubesi tarafından düzenlenen etkinliğe; Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, Kahramanmaraş Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Ekrem Karaoğlan, Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) Kahramanmaraş Şube Başkanı Mesut Çanak, Eski FIFA Hakemi ve Merkez Hakem Kurulu (MHK) 7. Bölge Sorumlusu Aynur Aysu Akar, hakemler, gözlemciler ve birçok spor insanı katıldı. Program: Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayıp açılış konuşmaları ile devam etti ve plaket takdimi ile sona erdi.

FUTBOLDA DAHA İYİ OLABİLİRİZHayrettin Güngör-1

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, açılış konuşmasında “Futbol sezonumuzun hayırlara vesile olmasını diliyorum. Hakemlerinde antrenman yapması gerekiyormuş, sporculardan daha fazla koşuyorlar. Eskisi olmayanın yenisi olmaz. Emeği geçen insanların olması gerekiyor. Geçmişimizi unutursak, geleceğimizi inşa edemeyiz. Kahramanmaraş’ın birçok alanda gelişmesi ve devam etmesi lazım. Eskiden büyüklerimiz hizmetler yapmışlar, bizlerde devraldığımız bayrakla hizmetlerimizi devam ettiriyoruz. Şehre bakıldığında sadece sanat, kültür olarak değil spor faaliyetlerinin de olması gerekiyor. Spor olarak şehrimiz çok sayıda sporcu, spor adamı ve antrenör yetiştirmiştir. Özellikle güreş alanında 5 önemli şehir denildiğinde Kahramanmaraş’ta içerisine giriyor. Dünya 1.’incisi sporcularımız var, futbolda daha iyi olabiliriz. İki spor kulübümüze buradan başarılar diliyorum. Şehir için önemsiyor, yetkililer olarak ve vekillerimizle de hepimiz destekliyoruz. Bölgesel Amatör Lig’de (BAL) İstiklalspor’umuz güzel gidiyor, şuana kadar mağlubiyetimiz yok. Hekim, hâkim ve hakem bunların hepsi bizler için çok önemlidir. Önemli alan ve sporlarda 1.liglerde Süper Lig’de yetkili spor ve antrenörlerin olmasını istiyor ve gayret ediyoruz” şeklinde konuştu.

İHALE OCAK AYINDA

Başkan Güngör konuşmasının devamında yeni stadyuma değindi: “Yeni stadyum çalışmasını başlatmıştık. Gençlik ve Spor Bakanlığımızla yürütülüyor, Ocak ayında güncel fiyatlarla ihalesi yapılacak. Sadece stadyum değil çevresine Tam Olimpik yüzme havuzu, kapalı spor salonu, amatör spor kulüpleri için spor alanları, bireysel sporcular içinde spor alanları yaparak şehrimize kazandırmış olacağız. Bu spor tesisinin yapımından sonra kulüp ve sporcularımızı daha üst yerlerde görmek istiyoruz. Uluslararası spor etkinliklerinin şehrimizde yapılması, şehrimizin kapasitesini gösteriyor. İlk defa Türkiye Güreş Şampiyonası şehrimizde yapıldı. İmkânlarımız ölçüsünde spor ve sporcularımıza destekler veriyoruz. Geçen sene verdiğimiz desteği 1 milyardan, 2 milyara çıkardık. Büyükşehir’imizle, diğer belediyelerimizle hiçbir ayırım yapmaksızın desteklerimizi sunuyoruz.”

HAKEM KARDEŞLERİMİZE ROL MODEL OLMAYA DEVAM EDECEĞİZAdem Şahan

Programın açılışında konuşan Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği (TFFHGD) Kahramanmaraş Şube Başkanı Adem Şahan şunları kaydetti: “Öncelikle bu geceyi organize etmemize destek olan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör Başkanımız ve Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş beyefendi başta olmak üzere herkese çok teşekkür ediyorum. 2022-2023 Futbol Sezonunun Türk Futbol paydaşlarına hayırlı olmasını diliyor ve kazasız belasız geçirmemizi diliyorum. 2022-2023 Futbol Sezonunda Kahramanmaraş futbolunu ve hakemliğini en iyi şekilde temsil etmeye devam edeceğiz. Yönetim Kurulu’m ve İl Hakem Kurulu ile birlikte istişare ederek Kahramanmaraş futboluna, Kahramanmaraş Hakemliğine nasıl fayda sağlayacağımıza ve nasıl ileriye taşıyacağımıza karar vereceğiz. 2022-2023 Futbol Sezonunda Kahramanmaraş’ta yeni Cüneyt Çakır’lar, yeni Fırat Aydunus’lar, Bahattin Duran’lar çıkarmak için en iyi şekilde çalışacağız. İdolü olan, hayali olan Kahramanmaraş’ta bulunan genç hakem kardeşlerimize rol model olmaya devam edeceğiz. Kahramanmaraş’ı her platformda olduğu gibi en iyi şekilde temsil etmeye devam edeceğiz. Bu vesile ile yeni sezonun hayırlı olmasını diliyorum.”

ÇOĞALDIKÇA BÜYÜRÜZ VE BÜYÜDÜKÇE BAŞARI ELDE EDEBİLİRİZAynur Aysu Akar

Programa katılan eski FIFA Hakemi ve Merkez Hakem Kurulu (MHK) 7. Bölge Sorumlusu Aynur Aysu Akar ise şunları kaydetti: “Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı Sabri Çelik’in selamlarını sevgilerini sunuyorum. Ben de komşu ilden gelen birisi olarak bu bölgeyi iyi biliyorum. Sizleri de hep beraber bir arada gördüğüm çok mutlu oldum. Böyle organizasyonları maalesef her yerde yapamıyoruz ama siz Kahramanmaraş hakemleri bu konuda çok şanslı, bu şansı da en iyi şekilde kullanacağınızı ve sahaya yansıtacağınızı düşünüyorum. Daha önce buradan çok başarılı hakemler çıkmıştı yine başarılı hakemleri çıkacağına inanıyorum. Kahramanmaraş’ta ilk defa bölgesel kurul üyesi çıktı, bu ilklerin devamının gelmesini istiyoruz. Bu, hepimizin başarısıyla olacak, siz sahada başarılı olacaksınız perde arkasında da saha dışında da bizler sizlere yardımcı olacağız. Bu hafta Kahramanmaraş’ta yeni aday hakem kursu açılıyor, eminim çok yetenekli, genç ve heyecanlı arkadaşlarımız bizlere eşlik edecekler. Bu konuda mevcut hakem arkadaşlarımızın iyi bir yol haritası çizmeleri gerektiğini onlara destek vermeleri gerektiğini ve onlara rehberlik etmelerini bekliyoruz. Çoğaldıkça büyürüz ve büyüdükçe başarı elde edebiliriz. 2022-2023 sezonunda tüm hakem arkadaşlarımıza başarılar diliyorum.”

HİÇBİRİMİZ TEK BAŞIMIZA GÜÇLÜ DEĞİLİZŞaban Nedirli

Kahramanmaraş İl Hakem Kurulu Başkanı Şaban Nedirli ise, “Bugün bizleri yalnız bırakmayan herkese çok teşekkür ediyorum. Kahramanmaraş hakemliğinin özlemi üst klasman hakemliğidir. Bu özlem doğrultusunda tüm paydaşlarımıza destek veriyoruz. Paydaşlarımıza siyasilerin de destek olmasını istiyoruz, onları her zaman yanımızda görmek istiyoruz. Hiçbirimiz tek başımıza güçlü değiliz, herkesiz desteğini bekliyoruz. Bizler 20 yıldır bu camianın içerisindeyiz, bu süre zarfında üst klasman hakemliği görmedik inşallah bizden sonrakiler görür. Hakemlik aşk işidir, sevgi işidir, hakemlik bir spor değildir. Üzerine düşen sorumluluğun fazlasını yapan hakemlerimiz kendisini üst liglerde bulacaktır. Yeni sezonda hayalleriniz için farkındalık yaratmanızı bekliyorum. Tüm hakem kardeşlerime başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

SİZLERİ ÜST KLASMANLARDA GÖRMEK İSTİYORUZEkrem Karaoğlan

Kahramanmaraş Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Ekrem Karaoğlan, hakemlere olan desteğini dile getirdi. Karaoğlan, “Bu akşamı düzenleyen İl Hakem Kurulu’na çok teşekkür ediyorum. Aranızda olmaktan mutluluk duyuyorum. Genç hakem arkadaşlarımdan bir isteğim var: bu memleket hepimizin, bu memleketi çok seviyoruz, suyunu içiyoruz, ekmeğini yiyoruz; çok çalışın, sizleri üst klasmanlarda görmek istiyoruz. Bizim Süper Lig’de neden bir hakemimiz olmasın, neden o üst liglerde düdük çalmayasınız? Bunun için çok çalışmanız gerekiyor, bizler her zaman sizlerin yanınızdayız” diye konuştu.IMG_8621

Haber: Ömer Harmankaya