Toplu-2

CHP, Kahramanmaraş'ta aday tanıtım toplantısı gerçekleştirdi CHP, Kahramanmaraş'ta aday tanıtım toplantısı gerçekleştirdi

AK Parti’nin Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan adayının, Av. Fırat Görgel olarak açıklanmasıyla Görgel Kahramanmaraş’ta coşkuyla karşılandı. 31 Mart Yerel Seçimleri yaklaşırken Kahramanmaraş halkının heyecan dorukta beklediği AK Parti’den aday ismi geçtiğimiz günlerde Ankara’da gerçekleştirilen toplantıda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Av. Fırat Görgel olarak açıklanmıştı. Görgel’in Büyükşehir için aday gösterilmesi vatandaşlar tarafından coşkuyla karşılanırken bugün Fırat Görgel’e karşılama töreni yapıldı. AK Parti İl Binası’nın önünde başlayan karşılama, Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde devam etti. Düzenlenen karşılama programına; AK Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri Ömer Oruç Bilal Debgici, Prof. Dr. Vahit Kirişçi, Mevlüt Kurt, Tuba Köksal, Mehmet Şahin, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş İl Başkanı Vahit Demiröz ve çok sayıda partili katılım sağladı.

I M G 3136

KAHRAMANMARAŞ DA KAHRAMANMARAŞ'TAN BÜYÜKTÜR

Düzenlenen toplantıda konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör şunları söyledi; “Partimizin demokrasi şöleni için buradayız. Beş yıl önce bu salonda partinin takdiri, Sayın Cumhurbaşkanımızın tescilleri ve çok kıymetli hemşerilerimizin desteğiyle Kahramanmaraş’ımızın, kadir şehrimizin emanetini teslim almıştık. Sayın Cumhurbaşkanımız şöyle ifade eder; ‘Türkiye Türkiye'den büyüktür. Evet Türkiye Türkiye'den büyüktür’, Kahramanmaraş da Kahramanmaraş'tan büyüktür. Böyle bir şehirde bize bu şehrin Büyükşehir Belediye Başkanlığını nasip ettiği için Rabbime şükürler ediyorum. Zor günler geçirdik ama hamdolsun bu emaneti çok değerli kardeşim, partimizin her kademesinde çalışan, başarısına, dürüstlüğüne şahit olduğum çok kıymetli kardeşim, İl Başkanıma, Sayın Cumhurbaşkanımızın aday gösterdiği değerli kardeşime 31 Mart'ta sandıkları patlatarak teslim edecek olmaktan mutluluk duyuyorum. Değerli hemşerilerim, bu bir bayram öncesidir. Biz her zaman şehrimizin, partimizin, davamızın yanındayız. Bize verilen 5 yıllık süre içerisinde bize destek veren tüm hemşerilerimize teşekkür ediyorum. Bu şehir şehirleşmesini henüz tamamlayamamış, ciddi manada altyapı çözümüne ihtiyacı olmuştur. Bütün olumsuzluklara rağmen devraldığımız belediyenin durumu ortadaydı. Yatırım kapasitesi olmayan bir şehirdi ve biz yatırımlar yaptık. Bu şehrin altyapı ihtiyacı farklı, dönüşüm ihtiyacı fazla olan bir şehir dedik. Tüm bunlara rağmen birçok yatırım yaptık, yaptıkça hizmete soktuk. Şairler tepesi ve Ali Kayası gibi turizm alanlarını yapıyor gibi gözükmedik, yaptık ve şehrimize hizmette bulunduk. Allah'ın izniyle bu şehrin gelecekte çok daha büyük bir hal alacağını düşünüyorum. Fırat kardeşimin de bunu daha ileriye getireceğinden bir şüphem yok.”

I M G 3456

SİZE SÖZ VERİYORUM HER DAKİKAMI, HER SANİYEMİ BU ŞEHİR İÇİN HARCAYACAĞIM

Kahramanmaraş’ta doğup, büyüyen ve bu şehre hizmet edeceği için heyecanlı olduğunu söyleyen Görgel; “Hayatımın geçtiği, tüm anılarımın ev sahipliğini yapan bu güzel şehirde tüm Kahramanmaraş’ın oylarıyla hizmet etmeyi dört gözle bekliyorum. Benim bu şehrin her yerinde izim, anım var, inşallah bu görevle de taşın üstüne bir taş da ben koyacağım. Bu yolda sizlerin desteğine çok ihtiyacım var.  Bu seçim döneminde el ele verirsek, birlikte olursak her şeyi başarabiliriz. Sizden bir söz almak istiyorum; 31 Mart’ta hep beraber sandıkları patlatmaya hazır mıyız? Ben de size aynı şekilde söz veriyorum; kuracağımız ekiple ve vizyonumuzla bize güvenen herkese mutlaka iyi ki dedirteceğiz, iyi ki oylarımızla ve dualarımızla desteklemişiz dedirteceğiz. Büyükşehir Belediye Başkanı olarak seçildiğimizde; herkesle beraber istişare edeceğiz, herkesle selamlaşacağız, herkesin ulaşabileceği biri olduğumuzu göstereceğiz. Kendimize, Cumhur İttifakı’na, Partimize, vizyonumuza, misyonumuza güveniyoruz ve biz Kahramanmaraş’ın, milli ve mali değerlerine sahip çıkan bir şehir olduğunu biliyoruz. Toplumun tüm kesimiyle istişare ederek, yeniden değil, yeni Kahramanmaraş’ı inşa etme noktasında çok farklı bir gayret ve azim göstereceğiz. Yaşadığımız depremi en azından fiziki koşullara kavuşturulmuş bir Kahramanmaraş’la unutturmaya çalışacağız. Yaşadığımız acıyı hafifletmek adına göstereceğimiz gayretle Kahramanmaraş’ı güzel bir şekilde inşa etmek zorundayız. Bu noktada kendimize, bugüne kadar Parti Teşkilatlarımızda gösterdiğimiz gayretimize, en önemlisi Kahramanmaraş’ın güzel evlatlarına güveniyoruz. Bu şehrin her yerinde ayrı anımız var, bunun ayrı bir heyecanı var. Cumhur İttifakımızla birlikte çalışıp bir an önce seçim kampanyalarımıza, sizlerin dua ve desteğiyle hizmetimize başlayalım çünkü bizim kaybedecek bir dakikamız bile yok. Allah nasip ederse bu kutlu emaneti, 5 yıl boyunca her saniyesini yararlı bir şekilde geçirerek taşıma derdindeyiz. Bu şehrin bir evladı olarak desteğinize çok ihtiyacımız var ve size söz veriyorum her dakikamı her saniyemi bu şehir için harcayacağım” ifadelerini kullandı.  

Muhabir: MELİSA TÜRKMEN