Genç MÜSİAD Kahramanmaraş Şubesi, Genel Başkan Cahit Ertemel ve protokol üyelerinin katılımıyla 5. Genel Kurul Toplantısını gerçekleştirdi. EXPO 2023 Konferans Salonu Kelebek ve Uğur Böceği Müzesinde gerçekleştirilen toplantıya Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) Başkanı Mustafa Buluntu, Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Narlı, MÜSİAD Kahramanmaraş Şube Başkanı Serdar Salih Çiçekçi, KSÜ Rektörü Prof. Dr. Alptekin Yasım, İstiklal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Bakan, üyeler ve davetliler katıldı. Mevcut Başkan Harun Kılıç, görev süresini tamamlayarak Genç MÜSİAD Kahramanmaraş Şube Başkanlığı görevini Mehmet Emin Koç’a devretti.

3-425

EKONOMİMİZDE FAİZİN ETKİSİNİ EN AZA İNDİRECEK YENİ BİR SİSTEME İHTİYACIMIZ VARDIR

Genç MÜSİAD önceki dönem Kahramanmaraş Şube Başkanı Harun Kılıç, "Gerek konferanslar, gerek çalıştaylar, gerek onların raporlanması, dünya ekonomisinde ne oluyor, hangi krizler kapıda, değişim-gelişim hangi yönde; bu konuda gerçekten MÜSİAD’ın kurumsal yapısını çok güçlü görüyorum ve o güçlü yapının da ekonomiye hükmetme ve yön vermede önemli katkılar sağladığını biliyorum. Gençlik yapılanması da olmasa zaten eksik olurdu. Çünkü gelecek gençlerin. Ülkemizin kalkınmasında gençlerimize çok iş düşüyor. Türkiye durmadan yoluna devam ederken bizler MÜSİAD olarak daha çok üretip, daha fazla yatırım, daha fazla istihdam diyoruz. Dünyada en çok sözü geçen ülkelerin üreterek zenginleşmiş ülkeler olduğuna hepimiz şahidiz. Bu rekabette, bizler için kanayan bir yara olduğu açıkça görülmektedir. Ekonomimizde faizin etkisini en aza indirecek ya da tamamen ortadan kaldıracak yeni bir sisteme ihtiyacımız vardır. Aynı zamanda dövizin bir yatırım aracı olarak görme algısından da uzaklaşılıp alternatif yatırım ve finans modelleri hayata geçirilmelidir. Bizler MÜSİAD ailesi olarak üretime, eğitime ve insan gücüne daha fazla yatırım yapılması konusunda görüşlerimizi her fırsatta dile getiriyoruz. Biz inanıyor ve ümit ediyoruz ki yarınımız bugünümüzden çok daha iyi olacaktır inşallah. Bu çalışmaların meyvelerini toplayacağımız günlerde elbette çok yakındır. Kahramanmaraşlılar olarak bizler de yorulmadan, umutsuzluğa kapılmadan, çalışmalarımıza aynı kararlılıkla devam etmeliyiz, devam etmek zorundayız. Kentimizin sürekli büyümesi ve gelişmesi için sivil toplum kuruluşlarına, sürekli destek olarak önünü açmaya, birlik ve beraberlik içerisinde şehrimizi daha da ileriye taşımaya gayret gösteren değerli bürokratlarımıza, siyasetçilerimize, iş insanlarımıza, iş dünyasındaki kıymetli genç kardeşlerimize huzurlarınızda bir kere daha şükranlarımı sunuyorum. Yeni yönetim kurulumuzun özelde Kahramanmaraş'ımıza, genelde ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum" şeklinde konuştu.

4-255

GENÇ MÜSİAD'LILAR SORUMLULUĞUNU BİLMELİ

Genç MÜSİAD Genel Başkanı Cahit Ertemel, "Yenileşemeyen her kurum yok olmaya mahkûmdur. Genç MÜSİAD'lılar sorumluluğunu bilmeli, yükü üstlerine almalı ve çalışmalıdır. Genç MÜSİAD olarak değişen ve dönüşen dünyaya hızlı bir şekilde adapte olmamız gerektiğini, ülkemizin sürdürülebilir kalkınmasına fayda sağlayacak vizyonu hep birlikte oluşturmamız gerektiğini iyi bilmeliyiz" diye konuştu.

ŞEHRİMİZİN DAHA GÜÇLÜ BİR ŞEKİLDE AYAĞA KALKMASI İÇİN VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞACAĞIZ

Güçlü Türkiye için güçlü ekonomi şarttır diyen MÜSİAD Kahramanmaraş Şube Başkanı Serdar Salih Çiçekçi, "Bildiğiniz üzere pandemi, savaşlar, ekonomik krizleri hep beraber yaşadık. İş dünyasındaki her temsilcimiz, iş adamımız, gençlik teşkilatı olan Genç MÜSİAD olarak öncü kimliğimiz ve görev aldığımız günle başlayarak şehrimizin daha güçlü bir şekilde ayağa kalkması için var gücümüzle çalışacağız. Milli manevi değerlerimizden ve geçmişimizden aldığımız güçle bu yolda her gün kendimizi daha ileriye taşıyarak sağlam adımlarla ülkemizin geleceği için sürekli ilerleyeceğiz. Yeni döneminizde bir tecrübe, bin altından daha değerli şuuruyla ilerleyen Genç MÜSİAD Teşkilatımızla birlikte el ele vererek var gücümüzle çalışacağız. Güçlü Türkiye için güçlü ekonomi şarttır. Ticaretin farklı alanlarında faaliyet gösteren firmalarımızın ticari olarak büyümesi, şehrimize ve ülkemize fayda sağlaması için bölgesel ve ulusal projeler hayata geçireceğiz. Bu dönemde Ticaret ve Sanayi Odamız, Ticaret Borsamız, Üniversitelerimiz ve tüm kamu kurum ve kuruluşlarının desteğini alarak şehrimizi ayağa kaldıracağız. Özetle meselesi memleket olan herkesle varız" ifadelerini kullandı.

KAHRAMANMARAŞ GENÇ İŞ ADAMLARIMIZLA KALKINACAKTIR

KMTSO Başkanı Mustafa Buluntu; "Daha önceki yıllarda görev yaptığım MÜSİAD Ailesi büyük bir camiadır. Bu camianın bir ferdi olmaktan mutluluk duyuyorum. Malumunuz Kahramanmaraş ilimiz 6 Şubat depremleri ile en büyük yarayı aldı. Birçok arkadaşımızı ve ailemizi kayıp ettik. Onlara Cenabı Allah'tan rahmet diliyorum. Malumunuz Kahramanmaraş en çok yıkımın yaşandığı şehirlerden bir tanesi. Fakat Kahramanmaraş'ın diğer deprem şehirlerinden farklı en büyük özelliği bir sanayi kenti olması ve kışlık sanayi yapısına sahip olmasıdır. Bugün birçok konuşmada dile getirdik. Anlatmaya da devam ediyoruz. Kahramanmaraş'ta 6 tane organize sanayi bölgesi ve bunun 1 tanesi onların sanayi bölgesi. Kahramanmaraş'ın en etkili organize sanayi bölgesi ve depremde de en az yıkımın yaşandığı organize sanayi bölgelerinden bir tanesi. Bu aynı zamanda 12’nci büyük organize sanayi bölgesi. Onun haricinde diğer organize sanayi bölgelerimizde de birçok yıkım ve ağır hasarlar yaşandı. Hem iş dünyasının ayağa kaldırılmasıyla alakalı çok ciddi çalışmalar yaptığımız gibi şehirde de bizi ilgilendirsin ilgilendirmesin ama her noktada inceleme yapalım. Şehir adına yapılacak her türlü hizmetlerde aktif rol oynuyoruz. Kahramanmaraş 2 tane sektörün çok ön planda olduğu bir şehir. Birincisi Tekstil bir diğeri ise Mutfak Eşyaları sektörü. Artık Kahramanmaraş bu iki sektörün haricinde çok daha katma değerli bir sektördedir. Kahramanmaraş artık Savunma Sanayisine de hizmet edecektir. TUSAŞ Firmamızla da adımızdan sıkça söz ettireceğiz. Burada önemli iş adamlarımıza ihtiyacımız olacak. Kahramanmaraş Genç İş Adamlarımızla kalkınacaktır" sözlerini kullandı.

1-622

MÜSİAD TÜRKİYE EKONOMİSİNİN AMİRAL GEMİSİDİR

Genç MÜSİAD Kahramanmaraş Şubesinin yeni Başkanı Mehmet Emin Koç, “MÜSİAD’ımızın temelleri tam 33 yıl önce, 12 genç iş adamının inancı, azmi ve kararlılığı ile atıldı. 33 yıl boyunca MÜSİAD, insanımız ve ülkemiz için pek çok başarılı çalışmaya imza attı. Bugün yurtiçinde 84 şubesiyle, dünyanın doğusundan batısına 81 ülkede 95 farklı noktada toplam 179 şube ve irtibat noktası, 14 bin üyesiyle kendi alanındaki en büyük kuruluş MÜSİAD’dır. Güçlü Türkiye yolunda en ön safta koşanlar arasında dün olduğu gibi bugün de MÜSİAD vardır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da belirttiği üzere MÜSİAD Türkiye ekonomisinin amiral gemisidir.

ŞEHRİMİZİN DAHA GÜÇLÜ ŞEKİLDE AYAĞA KALKMASI İÇİN VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞACAĞIZ

Yakın geçmişimizde bildiğiniz üzere Pandemi, savaşlar, ekonomik krizler ve Asrın Felaketini hep beraber yaşadık. Zor zamanlar güçlü insanları ortaya çıkarır. Türkiye’nin iş dünyasındaki en saygın gençlik teşkilatı olan Genç MÜSİAD olarak, öncü kimliğimizle görevi devraldığımız günden başlayarak şehrimizin daha güçlü şekilde ayağa kalkması için var gücümüzle çalışacağız. Gücümüzü milli-manevi değerlerimiz ve geçmişimizden alarak çıktığımız bu yolda her gün kendimizi daha ileri taşıyarak sağlam adımlarla ülkemizin geleceği için bugünümüz dünümüze denk olmadan sürekli ilerleyeceğiz. Yeni dönemimizde Bir tecrübe bin altından daha değerlidir diyerek alanında kendini başarılarıyla ispat etmiş işadamları, akademisyenler ve kıymetli büyüklerimizin tecrübelerinden faydalanacağız. Tecrübe aktarım programlarımızla kıymetli büyüklerimizin tecrübelerini gelecek nesillere taşıyacağız. Üniversitelerimizde gerçekleştirmeyi planladığımız eğitim ve istihdam projeleriyle gençliğin yol haritasında pusulası biz olacağız. Üniversite gençliğinin rol modelleri olacak ve onların profesyonel hayatlarında daha başarılı olmaları için öncü olacağız. Genç kardeşlerimizin öğrenim dönemi bittiğinde iyi birer yönetici ve güçlü girişimciler olmaları için onlara değer katacak projeler hayata geçireceğiz.

GELECEK BİZİZ GELECEĞİ BİZ ÇİZECEĞİZ

Kahramanmaraş’ta 2023 yılında 6 bin 991 çift evlendi Kahramanmaraş’ta 2023 yılında 6 bin 991 çift evlendi

Genç MÜSİAD, ülkemizin kalkınmasında milletimizin refah seviyesini yükseltecek her çalışmaya destek vermiştir ve öncü olmuştur. Güçlü Türkiye için güçlü ekonomi şarttır. Ticaretin farklı alanlarında faaliyet gösteren firmalarımızın ticari olarak büyümesi şehrimize ve ülkemize katma değer sağlaması için bölgesel ve ulusal projeler hayata geçireceğiz. Bu dönemde Ticaret ve Sanayi Odamız, Ticaret Borsamız, Üniversitelerimiz ve tüm kamu kurum ve kuruluşlarının desteğini alarak şehrimizin ticaretini ayağa kaldıracağız. Özetle Meselesi memleket olan herkesle varız. MÜSİAD, insanların değil insanlığın hizmetindedir. Genç MÜSİAD olarak bu dönemde sadece iş dünyasının değil 7’den 70’e tüm vatandaşlarımızın hizmetindeyiz. Yeni dönemimizde hedefimiz hiç durmadan çalışan, sağlam adımlarla sürekli ilerleyen ve adından sıkça söz ettiren bir Genç MÜSİAD olmak. Yeni dönemimizin MÜSİAD’ımıza ülkemize, şehrimize hayır ve bereket getirmesini diliyorum” cümlelerini kullandı.

Kaynak: MELİSA TÜRKMEN