23 yıl önce gerçekleşen Düzce depreminin yıldönümü olan 12 Kasım 2022 Cumartesi günü saatler 18:57’yi gösterdiğinde tüm Türkiye’de olduğu gibi Kahramanmaraş’ta da deprem tatbikatı gerçekleştirilecek. 1999 Düzce depreminin yıldönümünde gerçekleşecek olan tatbikatta radyo ve televizyonlardan anonslar geçilecek, tüm telefonlara bildirim gönderilecek.  AFAD koordinasyonunda gerçekleştirilen Çök - Kapan – Tutun Deprem Anı Tatbikatı ile ülkemizde afetlere yönelik farkındalığı artırmak ve deprem anında doğru davranış şekillerinin pekiştirilmesi amaçlanıyor. Geçtiğimiz günlerde de Kahramanmaraş GSB Avşar Kız Öğrenci Yurdu’nda saat 21.00’de bir tatbikat düzenlenmişti. Tatbikat sirenlerin çalması ile Türkiye’deki diğer GSB yurtlarında eş zamanlı olarak gerçekleştirilmişti.

3-18

RADYO VE TELEVİZYONLARDAN TATBİKAT ANONSU GEÇECEK

Tatbikat kapsamında neler yapılacağını aktaran İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Düzce depreminin yıl dönümünde (12 Kasım) 18.57'de ülkece tatbikat yapacağız. Radyolar tatbikat anonsu geçecek, televizyonlar tatbikat anonsu geçecek. Otomatik olarak anons geçilecek. Kurulan sistemden tüm Türkiye'ye aynı anda mesaj gelecek" dedi.1-28

Uyuşturucu tacirlerine darbe! Uyuşturucu tacirlerine darbe!

HEP BİRLİKTE; AFETLERE HAZIR TÜRKİYE!

Kahramanmaraş Afet ve Acil Durum İl Müdürlüğü’nün resmi sosyal medya hesabında şu açıklamalara yer verildi, “Ülkemizde ilk kez, tüm vatandaşlarımızın katılımıyla aynı gün, aynı saatte; ÇÖK - KAPAN – TUTUN DEPREM ANI TATBİKATI yapıyoruz! Hep birlikte; Afetlere Hazır Türkiye!”

Kahramanmaraş’ta ise ÇÖK-KAPAN-TUTUN tatbikatı Vali Ömer Faruk Coşkun’un katılımları ile Karacasu Ferhuş Mahallesinde bulunan KİPAŞ Mensucat R6 Rink İplik İşletmesinde saat 18.57’de gerçekleştirilecek.