Türkiye Büyük Millet Meclisinin Kuruluşunun 104. yılı ile Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Kahramanmaraş’ın Dulkadiroğlu ilçesinde bulunan Dulkadiroğlu İlkokulunda kutlama programı düzenlendi. Çeşitli gösterilerin ve eğlenceli aktivitelerin düzenlendiği programa Kahramanmaraş Valisi Mükerrem Ünlüer, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Emin Mehmet Terzioğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Av. Fırat Görgel, Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Murat Tiryaki, Dulkadiroğlu Kaymakamı Dr. Fatih Çelikkaya, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Gökhan İnan, İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, AK Parti İl Başkanı Cüneyt Doğan, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman, kurum müdürleri, okul idarecileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

I M G 9237

İLKOKUL, ÇOCUKLARIN EĞİTİM ÖĞRETİMİNDEKİ EN ÖNEMLİ BASAMAKTIR

Akademik başarının temellerinin ilkokulda atıldığına vurgu yapan Dulkadiroğlu İlkokulu Müdürü Erdoğan Işıkveren; “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama programında biraraya geldik. Tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun. Çocuklarımızın eğitim öğretimi ailede başlar. Okula gelmeleriyle birlikte okulda devam eder. Bu anlamda ilkokul, çocukların eğitim öğretimindeki en önemli basamaktır. Çünkü akademik başarının temelleri ilkokulda atılır. Bunun yanında bilime karşı, çevreye karşı bilgili olmak, girişimci olmak, başka konularda hassas olmak gibi daha birçok konu ilkokulda gelişir, kendini gösterir. Dolayısıyla akademik başarının temellerinin atılması için yapılan çalışmalar öğrencilerimize sosyal ve kişisel becerilerin geliştirilmesi için tüm faaliyetler, sosyal etkinlikler ilkokulda ayrı bir önem arz eder. Bizler öğrencilerimizi bu doğrultuda yetiştirme gayreti içerisindeyiz. Okulumuzda çalışan, üreten, önce kendisine, sonra çevresine, vatanına, milletine yararlı olan bireyler yetiştiriyoruz” ifadelerini kullandı.

I M G 9316

BU BAYRAMI BÜTÜN DÜNYA İLE PAYLAŞAN İLK VE TEK DEVLET TÜRKİYE'DİR

Dünyadaki tüm çocuklara bayram hediye eden tek devletin Türkiye olduğunu belirten İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman; “Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 104.yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı millet olarak büyük bir gurur ve sevinç içinde kutluyoruz. Mustafa Kemal Atatürk 23 Nisan 1924’te, 23 Nisan gününün bayram olarak kutlanmasına karar vermiş. Bu tarihten 5 yıl sonra 23 Nisan 1929’da bu bayramı çocuklara armağan etmiştir. 23 Nisan ilk defa 1929 yılında çocuk bayramı olarak da kutlanmaya başlamıştır. Dünya çocuklarına bayram hediye eden ve bu bayramı bütün dünya ile paylaşan ilk ve tek devlet Türkiye'dir. Yine 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı milletimizin, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza verdiği değerin en güzel tezahürlerinden birisidir” sözlerini kaydetti.

I M G 9285G L2 L Z5 N W Q A E Z Y S YI M G 9254

Editör: Çağatay Gedik