Dulkadiroğlu Belediyesi tarafından Dereköy ve Bertiz Boyalı bölgesinde yerel olarak düzenlenen güreş müsabakaları, kazandırılan tesisler ve ulusal müsabakalarla adını Türkiye’ye duyurdu.
Her yıl büyük bir coşkuyla gerçekleştirilen Dereköy ve Bertiz Boyalı güreşleri, bu yıl da geniş katılımla gerçekleştirildi.
Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay’da turnuvaların coşkusuna dikkat çekti. Her iki bölgenin de güreş tutkunu olduğunu aktaran Başkan Okay, ata sporunu gelecek nesillere aktarma adına iki bölgeye de spor tesisi kazandırdıklarını dile getirdi.

11-29
BERTİZ BOYALI GÜREŞLERİNİ BİNLERCE KİŞİ İZLEDİ
Dulkadiroğlu Belediyesi ve Türkiye Geleneksel Güreşler Federasyonu ile ortaklaşa düzenlenen Bertiz Boyalı Şalvar Güreşlerine binlerce vatandaş katıldı. Hem bölge güreşçileri, hem de kulüp güreşçilerinin kıyasıya mücadelesine sahne olan güreş müsabakaları, depremde hayatını kaybeden güreşçiler anısına düzenlendi.
DULKADİROĞLU GÜREŞÇİ YATAĞI OLDU
Güreş turnuvasının bölge için büyük bir zenginlik olduğunu hatırlatan Başkan Okay, konuşmasında şunları söyledi: “Bu yıl 27.’sini düzenlediğimiz Bertiz Boyalı Güreş Turnuvasına hoş geldiniz. Her yıl olduğu gibi bu yılda Bertiz Bölgemiz, güreşçilere ve güreş severlere kucak açtı. Yaşamış olduğumuz asrın felaketi dolayısıyla bir yanımız hüzünlü ve buruk.  Bu sebeple, bu yılki güreşleri asrın felaketinde kaybettiğimiz güreşçilerimize adadık.  Bugün sizlerle beraber onları bir kez daha andık. Dualarla ve hatimlerle onları en güzel şekilde yâd ettik. Her zorlukta birleşiyor, her afette bütünleşiyoruz.  Birliğimizi, dirliğimizi muhafaza ederek, her şartta ve koşulda bir olmayı sürdüreceğiz.  Bertiz Boyalı, Dulkadiroğlu’nun güreşçi yatağı bölgelerindendir.”

111-23
TÜRKİYE’NİN SAYILI TURNUVALARINDAN OLDU
“Şu er meydanında yapılan mücadelelerin ünü tüm Türkiye’ye duyulmaktadır. Buradan hareketle, bölgemizin güreş alanında gelişmesi, daha iyi noktalara gelmesi adına içerisinde bulunduğumuz bu güzel tesisi inşa ettik. Bölgemizin gelişmesi, kalkınması ve daha iyi noktalara gelmesi adına birçok proje yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. Bertiz bölgemizi birçok bakımdan ihya ettik. Yollar, sosyal tesisler, sosyal ve kültürel aktivitelerle şehir merkezindeki tüm imkanları buralara taşıdık.  Bundan sonraki süreçte de bölgemizin daha da iyi olması için çalışmayı sürdüreceğiz.  Bu güzel etkinliğe katılan tüm katılımcılara teşekkür ediyor, tüm sporcularımıza başarılar diliyorum.”
YİĞİTLER ER MEYDANINA DEPREM ŞEHİTLERİ ANISINA ÇIKTI
Dereköy Şeref Eroğlu Er Meydanı’nda düzenlenen 22. Şalvar Güreşi Türkiye Şampiyonası’nda sporcular deprem şehitleri anısına güreşti. Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, asrın felaketinde yaşadığımız kayıplara vurgu yaparak güreşlerin bu kayıplar anısına düzenlendiğinin altını çizerek şunları söyledi:  “Asrın felaketi bizleri her açıdan derin bir şekilde sarsmıştır. Yaşamış olduğumuz onca kayba rağmen bu büyük felakette milletimizin gücünü bir kez daha görmüş olduk. Her zorlukta olduğu gibi, asrın felaketinde bir ve beraber olduk. Yaralarımızı birlikte sardık, hüznümüzü birlikte yaşadık. Aradan geçen 7 aylık süre zarfında, şehrimizin toparlanması, vatandaşlarımızın normal hayata dönmesi adına birçok çalışma yaptık. Bugün burada, geleneksel güreş şampiyonamızı devam ettirerek, hem vatandaşlarımızın normalleşme sürecine katkı sağlamayı hem de depremde kaybettiklerimizi dualarla anmayı amaçladık.”

1111-23

Gazetemizin Bugünkü Manşeti Gazetemizin Bugünkü Manşeti

TÜM KAYIPLARIMIZI RAHMETLE ANIYORUZ

Başkan Okay, deprem şehitlerine dikkat çekerek şunları söyledi: “Türkiye Geleneksel Güreşler Federasyonu ile ortaklaşa düzenlediğimiz bu müsabakalar, dualarla başladı, dualarla devam etti. Asrın felaketinde kaybettiğimiz milli güreşçiler başta olmak üzere, tüm kayıplarımızı rahmetle anıyorum. Kalanlara sabır, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Rabbim, bu millete bir daha böyle bir acı yaşatmasın. Ben tüm sporcularımıza başarılar diliyorum. Güreş severlere de müsabakalara göstermiş oldukları ilgiden dolayı ayrıca teşekkür ediyorum.” 

GÜREŞİN VE GÜREŞÇİNİN YANINDA OLMAYI SÜRDÜRECEĞİZ

“İlçemizde icra ettiğimiz bu iki güreş turnuvası ile önce bölgemizde, ardından da tüm Türkiye’de ses getirdik. Güreşlerin daha kaliteli ve güzel hale gelmesi adına her iki bölgemize de çok önemli tesisler kazandırdık. Bu tesislerimiz güreşçilerimizin daima hizmetindedir. Bundan sonraki süreçte de güreş müsabakalarının gelişmesi, bölgemizden Türkiye, Avrupa, Dünya ve Olimpiyat şampiyonları yetişmesi adına üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz.”

Haber: Didem Kayabaşı