Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından, Ümraniye Belediyesi Onikişubat’ta depremzedelere teslim ettiği 512 konteynerlik Yaşam Merkezi’nde çocuk ve gençlerin de zamanlarını geçirebilecekleri bir kültür ve eğitim merkezi kurdu. Ümraniye Belediyesi, milli eğitim ve müftülük koordinasyonunda gönüllü 10 öğretmen ile Yaşam Merkezi’nde kalan çocukların eğitimlerine katkı sağlayacak. Eğitim merkezinde her yaştan yaklaşık 300 çocuk ve gencin sınav ders takviyelerinin yanı sıra kültürel faaliyetler ile de keyifli vakit geçirmeleri için ayrı ayrı alanlar oluşturuldu.

TEMEL DERSLERİN EĞİTİMİ VERİLİYOR

Büyükşehir’den Kadınlara Fitness ve Pilates Eğitimi Büyükşehir’den Kadınlara Fitness ve Pilates Eğitimi

İlk, orta ve lise düzeyindeki öğrencilerin eğitim gördüğü, 24 ve 14 kişilik iki sınıfın yer aldığı merkezde öğrencilere gönüllü 10 öğretmen tarafından Türkçe, Matematik, Fen Bilgisi gibi dersler veriliyor. Burada verilen dersler öğrencilere LGS ve YKS’ye hazırlık noktasında katkı sağlanması hedefleniyor. 25 kişilik ana sınıfının da yer aldığı Ümraniye Belediyesi Kültür ve Eğitim Merkezi’nde; sinema, tiyatro ve diğer sahne şovlarının yapıldığı 80 kişilik bir etkinlik ve oyun salonu da bulunduğu açıklandı.

2 BİN KİTAPLIK KÜTÜPHANE

İçinde 2 bin kitabın yer aldığı bir kütüphanenin de bulunduğu salonda etkinlikler gün boyunca devam ediyor. Yaklaşık 300 çocuk ve gencin kayıtlı olduğu kültür ve eğitim merkezindeki faaliyetler, bölgedeki hayat normale dönünceye kadar devam edeceği belirtildi.

DHA