Asrın felaketinin yaşandığı 2023 yılında, zor bir dönemden geçen Kahramanmaraş, acı günlerinin yanı sıra, mutluluklarla da dolu bir yılı geride bıraktı. Zorlu zamanlarda bile mutluluğun ve birlikteliğin önemini kanıtlıyan şehir, yaşadığı depremin ardından Onikişubat ilçesinde 2 bin 800, Dulkadiroğlu ilçesinde de 2 bin 200 çiftin dünya evine girdiği bir döneme şahitlik etti.

SEVGİ VE UMUT DOLU ADIMLAR ATILDI

Depremin oluşturduğu endişe ve belirsizlik ortamında bile vatandaşlar, birlik ve dayanışma içinde olmanın önemini bir kez daha gösterdi. Evlenen her çift bu zorlu zamanlarda dahi sevgi ve umut dolu bir adım attı. Yaşanan sıkıntılı sürece rağmen, 4 bin çiftin evlenerek bir araya gelmesi, Kahramanmaraş’ın dayanışma ve yeniden toparlanması adına ne kadar dirayetli olduğunu gösteriyor.

DÜĞÜNLER KAHRAMANMARAŞLILARIN GÜÇLÜ VE BİR ARADA OLDUĞUNU KANITLIYOR

Depremin gölgesinde gerçekleşen düğünler, Kahramanmaraşlıların ne kadar güçlü ve bir arada olduğunu bir kez daha kanıtlıyor. Şehirdeki her yeni birliktelik, geleceğe dair umutları da beraberinde getiriyor. Bu zorlu zamanlarda bile sevgi ve dayanışmanın ön planda olduğu Kahramanmaraş, evliliklerin ve birlikteliğin sembolü olmaya devam ediyor.

Karakoç Tünelinde kaza, ölü ve yaralı var Karakoç Tünelinde kaza, ölü ve yaralı var

Editör: Çağatay Gedik