Cumhuriyetin 100. Yıl dönümü tüm yurtta olduğu gibi Kahramanmaraş’ta da çeşitli etkinliklerle kutlandı. Bu anlamda CHP Milletvekili Ali Öztunç ve CHP İl Başkanı Ünal Ateş Cumhuriyetin 100. Yılı dolayısıyla il ve ilçe teşkilatlarıyla bir araya geldi. Saltanat Düğün salonunda gerçekleşen program Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. İlçe teşkilatlarının yoğun bir şekilde katılım sağladığı etkinlikte Türkoğlu ilçesinde yaşayan Anaokulu öğrencisi Arya Ünal, kendisinin yazdığı şiiri okudu. Programda açılış konuşması yapan CHP Kahramanmaraş İl Başkanı Ünal Ateş, Cumhuriyeti sonsuza dek yaşatabilmek adına ellerinden geleni yapacaklarını ve hem Cumhuriyete hem de Cumhuriyet Halk Partisi'ne sahip çıkacaklarını söyledi. Yerel seçimlerin yaklaştığını hatırlatan CHP Milletvekili Ali Öztunç ise Kahramanmaraş'ta başarıyı elde etmeye çalışacaklarını belirterek, Nurhak Belediyesi’nin CHP’li bir belediye olduğunu, yanına Pazarcık, Çağlayancerit, Ekinözü ve Elbistan Belediyesi’ni koymaya çalışacaklarını ifade etti.

Dulkadiroğlundan Öğrencilere Çorba İkramı Dulkadiroğlundan Öğrencilere Çorba İkramı

IMG_8359-1

CUMHURİYETİ OLDUĞU KADAR CUMHURİYET HALK PARTİSİ'NE DE DÜŞMANLIK EDİYORLAR

CHP Kahramanmaraş İl Başkanı Ünal Ateş, “Diyanet İşleri Başkanlığının başındaki kişi maalesef o gün yine cuma hutbesinde cumhuriyetle ilgili konuşulurken, Mustafa Kemal'in adını ağzına dahi almıyor. Bu Cumhuriyete düşmanlık niye, bu Cumhuriyete iktidarlık niye? Cumhuriyet 29 Ekim'de ilan edildi. 29 Ekim'den 50 önce Cumhuriyet Halk Partisi kuruldu. Niye? Cumhuriyete bekçilik etsin diye. Cumhuriyetin o yılmaz bekçileri bugün bu salonda olan sizlersiniz. Bu coşkuyu yaşayan sizlersiniz. Cumhuriyeti olduğu kadar Cumhuriyet Halk Partisi'ne de düşmanlık ediyorlar. Biz Cumhuriyet Halk Partisi'nin ve Cumhuriyetimizin kıymetini bileceğiz. Düşmeyen tek kale Cumhuriyet Halk Partisi kaldı. Partinin genel başkanına, milletvekiline, İl başkanına, İlçe Başkanına kızabiliriz. Ama Cumhuriyet Halk Partisi'ne kızmaya kimsenin hakkı yok. Cumhuriyet Halk Partisi'ne oy vermeyeceğim demeye hiç kimsenin hakkı yok. Eğer Cumhuriyet Halk Partisi olmazsa bu ülkede umutlar yeşermez. Çocukların yarınları kararır. O yüzden Cumhuriyet ve Cumhuriyet Halk Partisi son derece önemlidir. Cumhuriyete sahip çıktınız size minnettarım. Cumhuriyeti sonsuza dek yaşatabilmek adına elimizden geleni var gücümüzle yapacağız ve ben inanıyorum ki hem Cumhuriyete hem de Cumhuriyet Halk Partisi'ne sahip çıkacağız” ifadelerini kullandı.  

ZOR ŞARTLARDA MUSTAFA KEMAL VE ASKERLERİ CUMHURİYETİ İNŞA ETMİŞTİR, KURMUŞTUR

IMG_8377

CHP Kahramanmaraş Ali Öztunç, “Cumhuriyet hepimizin bu topraklarda özgür bir birey olarak kadını erkeği herkesin kulluktan kurtulduğu ve özgür bir birey olarak yaşamamızın yegâne sebebidir. Çok zor şartlarda kurulmuştur. Zor şartlarda Mustafa Kemal ve askerleri cumhuriyeti inşa etmiştir, kurmuştur. Devamında o günden bugüne gelen tüm siyasiler, tüm yöneticiler bugüne kadar yaşatmışlardır, getirmişlerdir. Bugün cumhuriyetin 100. yılını kutluyoruz. Yüz yıl dile kolay. Türkiye Cumhuriyeti 100 yıldır tüm badirelere tüm engellemelere, tüm iç dış karışıklıklara rağmen 100 yıldır ayakta durmayı başarmıştır ve yüzyıllar boyunca da ayakta durmaya devam edecektir. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmaması gerekiyor. Peki, Cumhuriyet bunu başarırken birilerinin Cumhuriyete yönelik alerjisi var mı, var. Devam ediyor mu, devam ediyor.  Öyle bir Diyanet İşleri Başkanı var ki, Mustafa Kemal'in kurduğu diyanetin başındaki kişi Mustafa Kemal'i yok sayıyor. Sanki Mustafa Kemal'i, Ali Erbaş yok sayınca, yok mu olacak? Bu milletin gönlünden mi çıkacak, vicdanından mı çıkacak? Aklından, beyninden mi çıkacak? Bu topraklarda Mustafa Kemal gidecek mi sanki? Gitmeyecek. Ama bizler yaşadıkça bu memleketin Cumhuriyetçileri, demokratları, aklı başında yurttaşları, milyonlar yaşadıkça Cumhuriyet, ilelebet, payidar kalacaktır. Çünkü Cumhuriyet kimsesizlerin kimsesidir. Çünkü Cumhuriyet bize Mustafa Kemal'den mirastır ve bir Cumhuriyeti yaşamaya, yaşatmaya, devam edeceğiz.

12-25

KAHRAMANMARAŞLININ MECLİSTEKİ SESİ OLMAYA DEVAM EDECEĞİM

Önümüzdeki hafta kurultayımız var. Cumhuriyet Halk Partisi 38’nci olağan kurultayına gidiyor. Kurultayımızda öyle görünüyor ki ikili bir yarış yaşanacak. İki adaylı bir yarış yaşanacak. Kurultayımız bir bayram havasında, bir şölen havasında geçecek. Bunun için mücadele ediyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi'nde tartışmalar çok olmuştur. Geçmişte de vardır, bugün de vardır. CHP'nin kültüründe bu vardır. Ama asıl olan partidir. Hiç kimse partinin üstünde değildir. Parti asıl olandır. Kongreler olur. Yarışlar olur. Kongrede olan kongrede kalır. Kongreden sonra bir hedefimiz vardır. Partiyi nasıl yerelde ve genelde iktidara getirmek? Bunun için samimiyetle çalışmamız gerekir ve çalışacağız, çalışmaya devam edeceğiz. Ben üzerime düşeni yapmaya devam ediyorum. Devam edeceğim. Bir süredir kurultay nedeniyle Ankara'daki görevlerden dolayı buralara çok gelip gidemedik. Ama haftaya bitiyor kurultay aşamamızda. Ondan sonraki süreçte yine memleketimizde, Kahramanmaraş için çalışmaya, mücadele etmeye Kahramanmaraşlının sesi olmaya, onların meclisteki sesi olmaya devam edeceğim. Yerel seçimler geliyor, yerel seçimlerde de hep birlikte Kahramanmaraş'ta başarıyı elde etmeye çalışacağız. Nurhak Belediyemiz var, yanına Pazarcık'ı Çağlayancerit’i, Ekinözü’nü koyacağız. Elbistan’ı koymaya çalışacağız. Arkadaşlarımız büyükşehir adayı belirleyecekler ve Kahramanmaraş Büyükşehir'de de iddiamızı ortaya koyacağız. Son seçimde adayımız bendim Büyükşehirde yüzde 30’a yakın, 170 bin küsur oy almıştım. O çıtayı bu dönem arkadaşlarımız aşacaklar. Daha da aydınlıklara çıkartacaklar ve Cumhuriyet Halk Partisi'nin bayrağını Kahramanmaraş'ta dalgalandıracaklar. Yaşasın cumhuriyet, yaşasın Cumhuriyet Halk Partisi” sözlerini kullandı.  

Haber: Emrah Özdemir