99 yıl önce bugün kötü zihniyetlere son vererek, Cumhuriyet ilan edildi. En iyi yönetimin bu olduğunu düşünen Mustafa Kemal ve Silah arkadaşları devletin, milletin, bayrak ve toprağın kaderini yine milletin belirlemesi gerektiğini düşünüyordu. Yürütme yetkisi olan başın yanlış el ve yüreklere geçse de seçimle gönderilme gücünün, vatandaşa verildiğinin nimetidir. Cumhuriyet demek halkın yönetimi demektir. Halk kendine zarar verecek, geleceğini yönetemeyeni değiştirecek, nesline ve vatanına sahip çıkamayanı yollan bir yönetimdir Cumhuriyet!

5 yıl iyidir. 5 yıl boyunca plan,proje ve icraatlarını beğenmediğini değiştiriyorsun ne güzel Cumhuriyet. Seçim diyerek başa gelip dikdatörlüğünü ilan eden Hitler, Mussollini gibilere kanmayıp düşünerek seçme yetkisi gücünü halkın kullanmasıdır Cumhuriyet!

Halkın yönetimidir Cumhuriyet, kendi gelecek ve kaderini belli bir zümre, aile, monarşiye, faşist kişilere vesaire gibilerine vermemektir. Gerçeği bilmek istersen Patron biziz, sensin, o tasmalılar değil para, makam, mevki, kadın ve şöhret peşinde olanlar değil halk (Cumhur)!

Mustafa Kemal Paşa, Kazım Karabekir, Fevzi Çakmak, İsmet İnönü, Rauf Orbay, Ali Fuat Cebesoy gibi silah arkadaşları ve nice Şehitlerimiz Osmanlıydı, onlar son zamanlarındaki hakikati gördüler. Koltuğun tüccarını, dinin istismarını, satılmışların yalakalığını doğru karardı. Şahsımda doğru olduğunu düşünüyor, şuanki şartlarda ve bu dünyada en iyi yönetim Halkın yönetimidir.