Kahramanmaraş'ın Onikişubat ilçesi sınırlarında bulunan Avgasır Mahallesi'nde yer alan Başkonuş Yaylası, bölge halkı ve ziyaretçiler için uzun yıllardır mesire alanı olarak hizmet veriyor. Deniz seviyesinden yaklaşık 1300 metre yükseklikte konumlanan bu doğal cennet, 2011 yılından beri özel işletme statüsüyle A Tipi Mesire Alanı olarak ziyaretçilere kapılarını açıyor.

Başkonuş12

BİRÇOK AKTİVİTE İMKÂNI SUNUYOR

Başkonuş Yaylası, kır lokantası, bungalov orman evleri, çadır ve karavan kamp alanları, piknik alanları, spor ve oyun alanları gibi birçok aktivite imkanı sunuyor. Ayrıca ATV, binicilik, kızak gibi keyifli etkinlikler de yayla ziyaretçileri için mevcut. Yayla içinde yer alan özgür hayvan bahçesi ve yürüyüş yolları da doğaseverleri cezbediyor.

Başkonuyyyy

ZİYARETÇİLERİNE DOĞANIN EN GÜZEL HALİNİ SUNUYOR

1987 yılında kurulan geyik üretme istasyonuyla ünlü olan Başkonuş Yaylası, günümüzde etrafındaki geniş orman alanlarında kızıl geyiklerle karşılaşmak mümkün. Yaz aylarında serin ve konforlu bir atmosfer sunan yayla, kışın ise bembeyaz bir örtüyle kaplanarak ziyaretçilerine doğanın en güzel halini sunuyor. Başkonuş Yaylası, zengin doğal ve sosyal aktiviteleriyle hem yerel halkın hem de şehir dışından gelen ziyaretçilerin favori destinasyonu olmaya devam ediyor.

Başkonu33

Editör: Didem Kayabaşı