Kahramanmaraş’ın merkez ilçelerinden Dulkadiroğlu’nda Mayıs ayı Belediye Meclis Toplantısı yapıldı. Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Mehmet Akpınar Başkanlığı’nda gerçekleştirilen Mayıs ayı Meclis Toplantısı’nda gündemdeki maddeler görüşülerek karara bağlandı. Toplantıda belediye bünyesinde  Hukuk İşleri Müdürlüğü, İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü, Park ve Bahçeler Müdürlüklerinin kurulması, imar planları, arazi satış kararları gibi pek çok konu meclis üyelerinin oylarına sunuldu. 20 adet gündemin okunduğu toplantıda her madde oy birliği ile kabul edildi. Başkan Akpınar pek çok konuya değinerek, Dulkadiroğlu ilçesinin şu an her ne kadar yıkılmış durumda olsa da metropol bir ilçe konumunda bulunduğunu belirtti. Bu doğrultuda kararlar aldıklarını ifade eden Başkan Akpınar, yıkılmış olan Doğukent’e yapılacak olan yeni binaların 2025 yılı Ağustos ayında teslim edileceğini duyurdu.

I M G 9653

7 BİN KONUT YAPILACAK

Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Mehmet Akpınar Meclis Toplantısı’nda yaptığı konuşmada; “Şu an yıkılmış gibi gözükebilir ama Dulkadiroğlu metropol bir ilçedir. Devletimizin de katkılarıyla şu an alınan bir kararla rezerv alanı ilan edilen yerlere 7 bin konut yapılacak. Doğukent, Güneşevler, Güneşli Kocabaş Sitesi yerine konutlar yapılacak. Doğukent yolunun sağ ve solu 5 kat olacak şekilde yeniden inşa edilecek ve 2025 yılı ağustos ayında teslim edilecek. Bizler bu kararla gurur duyduk bunu da size buradan tebliğ etmiş olalım. Bununla birlikte Dulkadiroğlu metropol bir ilçe olacağı için Park Ve Bahçeler Müdürlüğü’nün kurulmasını da kararınıza sunduk” dedi.

I M G 9644

DOĞAL YAŞAM PARKI, HEYECAN BAHÇESİ VE YALNIZ ARDIÇ BUNGOLOV AYNİ SERMAYE OLARAK AKKENT ŞİRKETİNDE

Mali Hizmetler Müdürlüğü’nün belirli alanların işletmelerinin devredilmesi hususunda hazırladığı gündem maddesini meclise sunan Başkan Akpınar; “Doğal Yaşam Parkı, Heyecan Bahçesi ve Yalnız Ardıç Bungolov evlerinin 29 yıllığına Orman Bölge Müdürlüğü’nden bize tahsis edildiği için biz başkasına tahsis edemiyoruz, sadece işletmesini verebiliyoruz. Bu hususta mülkiyeti Dulkadiroğlu Belediyesi’ne kayıtlı olan Heyecan Bahçesi, Doğal Yaşam Parkı ve Yalnız Ardıç Bungalov Evleri’ni 5 yıllığına yüzde yüz hisseli Dulkadiroğlu Belediyemiz şirketi Akkent Organizasyon, İnşaat, Gıda, Taşımacılık, Temizlik Hizmetleri, Matbaa, Tanıtım Basın Yayın, Ajans, Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’ne ayni sermaye olarak tahsis edilmesini oylarınıza sunuyorum ve oy birliği ile kabul edildi” ifadelerini kullandı.

Muhabir: MELİSA TÜRKMEN