Kahramanmaraş’ta AK Parti Milletvekili adayları, yerel basın mensupları ve ulusal basının temsilcileriyle sahur programında bir araya geldi. Dulkadiroğlu Belediyesi tarafından organize edilen program Heyecan Bahçesinde gerçekleşti. Programa, AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Fırat Görgel, Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay ile Kahramanmaraş milletvekili adayları Ömer Oruç Bilal Debgici, Tuba Köksal, Hasan Gezginç, Mehmet Şahin, Koray Kıraç ve Ramazan Gürbak katıldı. Programın açılış konuşmasını yapan AK Parti İl Başkanı Fırat Görgel, Öncelikli meselelerinin deprem olduğunu Milletvekilleri ve Milletvekilleri adayları ile depremin yaralarını sarmaya devam ettiklerini dile getirdi.

123

ÖNCELİKLİ MESELEMİZ DEPREM

Depremden etkilenen vatandaşların yaşam koşullarının iyileşmesi için çalıştıklarını söyleyen Görgel, ‘’14 Mayıs bizim için önemli bir süreç ama daha önemli işlerimiz var, deprem tüm Kahramanmaraşlı hemşerilerimizin ve evlatlarının en öncelikli meselesi, bizim içinde en öncelikli meselemiz deprem. O yüzden hem sayın bakanımız hem de Büyükşehir Belediye Başkanımız, Milletvekillerimiz ve Milletvekili adaylarımız hep beraber depremin yaralarını sarmaya devam ediyoruz. Her gün depremden etkilenen vatandaşlarımızın yaşam koşullarının iyileşmesi için bir şey daha katma noktasında o iradeyi burada siyasi iktidar olarak göstermeye çalışıyoruz. Sahada her gittiğimiz yerde vatandaşlarımızın deprem sonrasındaki sürecin yürütülmesinde hem Cumhurbaşkanımızın iradesi hem de burada bulunan tüm bürokratlarımızın iradesi, sağlanan koordinasyondaki memnuniyet, bizleri fazlası ile memnun ediyor. Bu sürece her geçen gün katkı sunmaya devam edeceğiz, burada yapılacak işlerin hızlı ilerlemesi noktasındaki irademiz hiç eksilmeden ve hatta her geçen gün fazlalaşarak devam edecek. Tüm kesimlerin hayatının bir an önce deprem öncesi koşullara kavuşması için bu iradeyi hiç eksiltmeden devam ettireceğiz. Milletvekili adaylarımız ile sahada çok güzel bir etkileşim doğmuş durumda ve 14 Mayıs’ta ben buradan bir kez daha partimize çok güzel bir teveccühün ortaya çıkacağını düşünüyorum. Sayın Cumhurbaşkanımıza vatandaşın gerçekten çok büyük bir güveni var Allah nasip ederse bu kadrolarla bu memlekete hizmet etmenin gururunu bir kez daha yaşayacağımızı düşünüyorum, ben emeği geçen herkese çok teşekkür ederim’’ dedi.

BU ŞEHİR KAHRAMAN ŞEHİR

Programda konuşan ve Medyanın gücünün de her zaman önemli ve kıymetli olduğunu belirten Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişçi, ‘’Sizlerin bizim bu çalışmalarımıza vereceğiniz her türlü destek bu şehre ve bu şehrin bir an önce kalkınmasına da aynı zamanda destek anlamına gelecektir. Bu şehir 6 Şubat depremi ile birlikte 12 bin 561 evladını rahmeti rahmana uğurlamış bir şehir. Ama bu şehir kahraman bir şehir. Bu kahramanlık sıradan, rastlantısal bir kahramanlık asla değildir. 31 Ekim 1919’da Sütçü İmam’a kahramanca duruşu sergileten ruh ne ise Kahramanmaraş’ta ki 12 bin 561 evladını toprağa vermiş geride kalanlar olarak, sergilediğimiz duruş da bu duruştur. Şehrimiz her geçen gün ekonomisiyle, sosyal hayatıyla ve diğer faaliyetleriyle bir dirilişin yeniden bir şahlanışın en önemli nedenini gösteriyor.

Kahramanmaraş’ta elektrik faturaları 1 Haziran’da okunmaya başlıyor Kahramanmaraş’ta elektrik faturaları 1 Haziran’da okunmaya başlıyor

KAHRAMANMARAŞ HERHANGİ BİR ŞEHİR DEĞİL

Kahramanmaraş herhangi bir şehir değil. Yüz ölçümü olarak Türkiye’de 11.sırada, nüfus da ise 18. sırada olan büyükşehir. Bu şehrin kendine has değerleri var. Bu şehir kendine yapılanı en güzel şekilde mukabelede bulunurken diğer taraftan da burada doğru olanı haklı olanı her zaman desteğini de vermiştir, esirgememiştir. Burada bulunan 8 milletvekili adayı olarak AK Parti de siyaset yaptığımız için her birimiz şanslıyız. İki dönemden biliyorsunuz, Adana’da milletvekili oldum. Meclis’te kayıt komisyonluğu başkanlığı yaptım. 11 yıl sonra Sayın Cumhurbaşkanımız bize Tarım ve Orman Bakanlığı görevini tebliğ etti. Bizde ben, sen yoktur. Bizde biz vardır. AK Parti’yi de büyüten de bu dur. AK Parti ilkeler, değerler siyasetini yapar. AK Parti çıkarlar siyasetinde yoktur. AK Parti’yi büyük kılan da bu olmuştur. 8 Milletvekili adayı olarak Kahramanmaraş’ımıza hizmet etmek bizim en büyük idaremizdir. Bu çerçeve de de depremin izlerini ortadan kaldırmak başa olmak üzere bu şehri tanınamaz, herkesin imreneceği Türkiye’de bir marka şehri yapmak hepimizin ortak çalışmasının merkezinde yer alacaktır.

IMG_5329

KAHRAMANMARAŞI YENİDEN BİR MARKA YAPACAĞIZ

Sizlerin buraya olan yoğun ilgisi beni şahsen çok mutlu etti. Ben bunu inşallah şehir adına, kalkınma, gelişme ve refah için hep birlikte bir değere dönüştüreceğiz. Kahramanmaraş'ı yeniden bir marka yapacağız. Çünkü tek başına ne siyasetin grubunun ne bürokrasinin, tek başına ne iş dünyasının ne de medyanın ama hepimizin aynı noktaya odaklanması, medyamızla, iş dünyamızla, Sivil Toplum Örgütlerimizle, siyaset kurumlarımızla aynı noktaya odaklanırsak, Allah’ın izniyle bizim elimizden hiçbir şey kurtulamaz. Unutmayalım, şehirler yarışıyor. Hatta şehirlerde ilçeler yarışıyor. Dolayısı bu yarışta bizim en önde olmamız

adına bu ortak çabamız, bu akşam ki birlikteliğimiz çok çok önemlidir. Bir iftar saati bir gece vakti buraya teşvikleriniz aynı masanın etrafında birlikte oluyor olmamız bunun da en güzel göstergesidir. Rabbim birliğimizi, dirliğimizi, beraberliğimizi daim kılsın. Biz 7/24 Kahramanmaraşlı hemşerilerimizin yanındayız. Kahramanmaraş’ta iyi bir şey yapılsın diyen herkese kulağımız, gözümüz, gönlümüz açık olacaktır. Biz sürekli iletişim halinde olacağız. Kim bu şehir için bir projem var der ise biz bu projeyi hayata geçirmek için el birliği ile çalışacağız’’ şeklinde konuştu.

Haber: Yunus Emre Bayır