Kahramanmaraş’ta gayrimenkul sektörüne yeni bir soluk geliyor. 24 Eylül Cumartesi günü Onikişubat İlçesi Vadi Mahallesi’nde açılacak olan ve Mehmet Bağcı, Zübeyde Karakoyun ile Şevki Musli’nin ortaklığını yaptığı Bağcı Gayrimenkul, Kahramanmaraş halkına hizmet vermeye başlayacak. Basın mensuplarına yaptığı açıklamada daha önce Dünya Şampiyonu Kick-boksçu olduğunu ve spordaki başarısını emlak sektörüne de taşıyacağını ifade eden Mehmet Bağcı, gayrimenkul sektörüne yeni bir soluk getirmek istediklerini belirtti.

IMG_8092

SPORDAKİ BAŞARIMI GAYRİMENKUL SEKTÖRÜNE DE YANSITMAK İSTİYORUM

TBMM Başkanı Şentop Maraş dondurması dağıttı TBMM Başkanı Şentop Maraş dondurması dağıttı

Kendi özgeçmişinden bahseden Bağcı; “43 yıl Almanya’da yaşadım. Şimdi memleketime döndüm. 1 buçuk yıl oldu. Kahramanmaraş’ta yaşıyorum. Küçük bir spor salonum var. Sporla uğraşıyordum. Emlak ve gayrimenkul sektöründe biraz eksiklik var gibi gördüm. Avrupa standartını Kahramanmaraş’a taşımak istiyorum. Avrupa disiplinini burada yaşatmak istiyorum. Kick-boks Dünya 1.siyim. 17 yaşımdayken Dünya 1.si oldum. Sporu çok seviyorum, sporla gece gündüz uğraşsam yorulmam. Spor güzel ve gerekli bir şey. Spordaki başarımı Kahramanmaraş’ta emlak ve gayrimenkul sektörüne de ulaştırmayı düşünüyorum. Niyetimiz öyle” şeklinde konuştu.

BİZİM FARKIMIZ KALİTEMİZ

Farklarının kaliteleri olduğunu dile getiren Bağcı, gayrimenkul sektörünü daha sağlıklı hale getirmeye çalışacaklarını söyledi. Bağcı; “Bizim farkımız kalitemiz. Disiplini Kahramanmaraş’a taşımak istiyoruz. Türkiye’yi çok seviyorum. Her zaman 50 yaşımdan sonra memleketime dönerim diye dua ettim. Allah duamızı duymuş. Memleketimi seviyorum. Burada iş yapmak istiyorum. Orada kazanıp burada harcarsan güzel. Orada kazanıp orada harcayınca berbat oluyor. Burada devam edip, buradaki insanlara kazandırma niyetindeyiz. Farklı bir bakış açısıyla gayrimenkulü daha güzel ve daha sağlıklı şekilde gündeme getirmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

ORJİNAL FİKİRLERİ TECRÜBE İLE BİR ARAYA GETİRDİK

Mehmet Bağcı’nın ortaklarından Zübeyde Karakoyun ise, Bağcı’nın çok orijinal fikirleri olduğunu ve bu fikirleri tecrübeleriyle bir araya getirdiklerini söyledi. Karakoyun; “Daha önce finans sektöründe çalıştım. Belli bir süre öncesinde de gayrimenkul sektörüne giriş yaptık. Buralarda da tecrübeler edindik. Eksikleri gördük. Kahramanmaraş’ın gayrimenkul konusundaki eksikliğini de yorumlamaya, değerlendirmeye başladık. Bu sırada Mehmet Bağcı ile görüştük. Kendilerinin de çok orijinal fikirleri vardı. Bu fikirlerle; birkaç tecrübemizle bunları bir araya getirince gayrimenkul sektörüne farklı bir pencere açabiliriz dedik. İnşallah 24 Eylül’de sizleri de aramızda görerek, bir yol izleyerek bu yolda emin adımlarla gidelim, sağlıklı kararlar alalım. Bunu da göstere göstere gidelim. Açılış için canlı müzik olacak. Siyasilerimize de davetlerimizi sağladık. Katılımlarını gerçekleştireceklerini söylediler. İnşallah güzel bir başlangıç yapmaya niyetliyiz” diye konuştu.

IMG_8118

OTO ALIM-SATIM İŞİDE YAPACAĞIZ

Oto alım-satım işi de yapacaklarını belirten Karakoyun; “Kahramanmaraş’taki şartları biliyoruz. Ayakta kalmak için de elimizden geleni yapacağız. Enflasyon diye bir gerçek var. Sadece gayrimenkul sektörünü değil, her yeri salladı. İlerleyen zamanlarda da bu süreç böyle gitmeyecek. Hareketlenmesi için de bizde çalışmalarımızı sağlayacağız. İlerisi için planlarımız var. İnşallah beraber çalışıp görürüz. Burada farklı projelerimiz olacak ama onları da sizler; biz yaptıkça göreceksiniz. Sadece gayrimenkul değil, oto alım satımlarında da iş yapacağız. Hizmet yelpazemizin içerisinde var. Vatandaşlarımız evi tam alamadığı zaman, takasla arabasını veriyor. İster istemez bunu da hizmet olarak sunuyoruz. Herkesin elinde nakit olamıyor” ifadelerini kullandı.

EVİM SEKTÖRÜ İLE KARDEŞ GİBİ ÇALIŞACAĞIZ

Evim sektörü ile rekabet içinde olmayacaklarını ve kardeş gibi çalışacaklarını ifade eden Karakoyun, sözlerini şu şekilde tamamladı: “Evim sektörü ile rekabetin yanı sıra kardeş gibi çalışacağız. Evim sektörü ile gayrimenkul sektörü çok farklı bir sektör. Evim sektöründe sistem bambaşka. Oradaki insanların teslimat tarihi geldiğinde bizlere ihtiyacı var. İnsanlar evim sektöründe ev ve araba sahibi olmak için sisteme dahil oluyorlar. Ev ve araba almak için gayrimenkul sisteminde bizlere gelecekler. O konuda da rekabet değil de kardeşçe bir yürüme olacak. Kahramanmaraş’taki gayrimenkul sektörü ile oda kurma gibi bir çalışmamız yok. Biz gerekli yasal süreçlerin hepsini yapıyoruz.”

Haber: Didem Kayabaşı