Önceliğinin annesinin sağlığı olduğunu söyleyen futbolcu, “Donör olabileceğim haberini almadan önce transfer tekliflerim vardı. Hatta çok sevdiğim eski kulübümle görüşme yapmıştım, kabul etmiştim. Ertesi gün ise hastaneden bu telefonu aldım, anneme donör olabilecektim. Benim için önemli olan annemin sağlığıydı. Transfer olmak mı donör olmak mı derseniz tabi ki de donör olmak derim. Hayatımda aldığım en güzel teklif buydu” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan açıklamalar Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan açıklamalar

İstanbul’da yaşayan 3 çocuk annesi Fatma Turan’a (51) 2 yıl önce karaciğer yağlanmasına bağlı siroz hastalığı teşhisi konuldu. Sirozun yanı sıra yemek borusunda da varis gelişmeye başlayan Turan, Nisan ayının başında kendisini halsiz hissetmeye başladı. Rutin kontrolleri devam eden Turan, kaburga altı ağrıları, halsizlik, unutkanlık ve şiddetli kaşıntı nedeniyle hastaneye tekrar başvurdu.

Doktorunun kendisine nakil ihtiyacı olduğunu söylemesi üzerine ilk önce kızı gönüllü donör oldu ancak sağlık incelemesinde bazı risk faktörleri tespit edildi. Bunun üzerine futbolcu oğlu Murat Turan annesine donör adayı oldu ve sağlık kontrolleri sonrası nakil ameliyatı gerçekleştirildi.

Doktorunun kendisine nakil ihtiyacı olduğunu söylemesi üzerine ilk önce kızı gönüllü donör oldu ancak sağlık incelemesinde bazı risk faktörleri tespit edildi. Bunun üzerine futbolcu oğlu Murat Turan annesine donör adayı oldu ve sağlık kontrolleri sonrası nakil ameliyatı gerçekleştirildi.

ANNE TURAN: CİĞERİM BANA CİĞER VERDİ 

Transfer teklifini geri çeviren futbolcu Murat Turan, İstinye Üniversitesi Liv Hospital Bahçeşehir Hastanesi’nde karaciğer sağ lobunun yüzde 70’ini annesine bağışladı. Organ Nakli Merkezi Başkanı Prof. Dr. Ayhan Dinçkan’ın gerçekleştirdiği nakil operasyonu sonrası sağlığına kavuşan anne Fatma Turan, oğlunun futbol kariyeri için ilk başta bu fikre sıcak yaklaşmadığını belirterek, “En çok çocuğum futboldan geri kalacak diye tedirgin oldum.