Andırın ilçesindeki kaymakam değişikliğinde Orhan Ayaz'ın Muş Korkut ilçe kaymakamı olarak atanmasıyla yerine Mustafa Arslanşahin Kastamonu Azdavay ilçe kaymakamlığından getirildi.

MUSTAFA ARSLANŞAHİN KİMDİR, NERELİDİR?

Aslen Denizli Çallı olan Kaymakamımız Sn. Mustafa ARSLANŞAHİN, ilk ve ortaöğrenimini Denizli ilinde geçirmiştir. Lisans eğitimini Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun olmuştur. Lisans eğitimi sırasında tekstil sektöründeki farklı firmalarda müşteri temsilciği görevini üstlenerek üretim ve ihracat süreçlerinde rol almıştır.

2019 yılında İçişleri Bakanlığı tarafından düzenlenen Kaymakam Adaylığı sınavını kazandı. Çorum Kaymakam Adayı olarak görevine başlamıştır. Kaymakam refikliği stajlarını Denizli Buldan ve Sinop Gerze ilçelerinde, mülkiye müfettişi refakatinde teftiş stajlarını ise Giresun ve Sivas illerinde tamamlamasının ardından Muğla Kavaklıdere ve Kırıkkale Karakeçili ilçelerinde kaymakam vekili olarak görev yaptı. İngiltere'nin Leicester kentinde, Leicester Üniversitesinde dil eğitimi aldı.

6 Şubat 2023 tarihinde gerçekleşen Kahramanmaraş merkezli deprem sonrasında, yaklaşık 3 ay Adıyaman ilinde görev yaptı. 108.Dönem Kaymakamlık Kursunu üstün başarı ile tamamladı. Kaymakamımız Mustafa ARSLANŞAHİN, Dilek ARSLANŞAHİN ile evli olup iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Editör: Melisa Türkmen