Uzun yıllardır Kahramanmaraşlı çocukları yeşil sahalara kazandıran Adana Demirspor Futbol Okulu, kurulduğu günden bu güne yoğun bir ilgi ve talep görüyor. Bu talepleri en iyi şekilde değerlendirmeye çalıştıklarını dile getiren Adana Demirspor Kahramanmaraş Futbol Okulu Genel Sorumlusu ve aynı zamanda Helete Demirspor antrenörü  Nurullah Öksüzce, “Kahramanmaraş Adana Demirspor futbol okulu olarak yaklaşık 4 yıldan beri Kahramanmaraş'ta Adana Demirspor Futbol Okulu'nun faaliyetlerini yürütmekteyiz. 4 yıldan beri gerçekten çok başarılı işler yaptık. Futbol okulumuz yılın 12 ayı devam ediyor. Doğal afetler ya da herhangi bir pandemi olmadığı sürece hep devam ettik, kapanmadık. 12 ay boyunca da gerçekten bize çok büyük bir farkındalık ve rağbet var” dedi.

Whatsapp Image 2024 05 31 At 13.52.06 (1)

ERKEN KAYITLARIMIZ DEVAM EDİYOR

Yaz dönemi için vatandaşların kampanyalarından faydalanabileceği söyleyen antrenör Nurullah Öksüzce, “Yaz dönemiyle de özellikle velilerin ve Kahramanmaraş'ın ilgisi daha da artıyor. Hafta sonu ve hafta içi üç dört tane seans açmak durumunda kalıyoruz. Şu an için erken kayıtlarımız devam ediyor. Okul öncesi kaydını yaptıran öğrencilerimize kampanyalı, üç aylık kayıtlar yapıyoruz. Normal kayıtlar da yapıyoruz. Servis imkânımız var ve şehrin her bölgesinden öğrencilerimizi alabiliyoruz.

Whatsapp Image 2024 05 31 At 13.52.05

U15 KATEGORİSİNDE TAKIMIMIZ KAHRAMANMARAŞ İL ŞAMPİYONU OLDU

4 yıldan beri gerçekten büyük işler yaptık. 4 yıl önce bu işin tohumlarını ektiğimizde, üç dört yıl sonra Kahramanmaraş'ta altyapısal olarak çok başarılı noktalara gelmeyi ve bireysel anlamda futbolcuları profesyonel takımlara hedeflemiştik. Çok şükür, hem bireysel hem de takım olarak çok başarılı durumdayız. Üç dört yıl önce ektiğimiz tohumlar bugün meyve verdi. U15 kategorisinde takımımız Kahramanmaraş il şampiyonu oldu. Buradaki oynayan yaklaşık yedi sekiz öğrencimiz, futbol okulumuzdan üç dört yıl önce yetiştirdiğimiz çocuklardı. Aynı zamanda U16’da final oynadık. Maalesef iki puanla Türkiye Şampiyonası'nı kaçırdık. Yine oradaki öğrencilerimizin yüzde 50’si, yüzde 60’ı okulumuzdan yetiştirdiğimiz öğrencilerimizdi. U14’te bir talihsizlik yaşadık, son saniyede bir penaltıyı atamayınca play-off’lara çıkamadık. Türkiye Şampiyonası'nda dahi derece yapabilecek bir takımımız vardı ama olmadı. U17’de aynı grubundaki çocuklarımız da başarılı oldu. U13 ve U12 takımımız halen maçlarına devam etmekte ve burada da çok iddialıyız.

Whatsapp Image 2024 05 31 At 13.52.07

GEÇEN YIL OCAK DÖNEMİNDE İKİ FUTBOLCUMUZU GALATASARAY'A GÖNDERDİK

Bizim için önemli olan, buradaki başarıdan ziyade çocukların bireysel anlamda başarıları. Geçen yıl Ocak döneminde iki futbolcumuzu Galatasaray'a gönderdik. Yaz döneminde tekrar Galatasaray değerlendirmek üzere çağırdılar. Ocak döneminde 10 oyuncumuzu Adana Demirspor'a denemek için gönderdik ve yaz döneminde iki tanesini transfer edecekler. Amacımız önce bireysel başarı, çocuklarımızı profesyonel anlamda bir yerlere taşımak ve ardından takım halinde başarıyı sağlamak. Aynı zamanda iki oyuncumuzu milli takıma gönderdik ve bir tanesi Antalya'da düzenlenen milli takımlar kampına katıldı.

Whatsapp Image 2024 05 31 At 13.52.06

HOCALARIMIZ ALANINDA UZMAN VE BÜYÜK ÖZVERİ İLE ÇALIŞIYORLAR

Çocuğunuzu Adana Demirspor futbol okuluna gönderiyorsanız içiniz rahat olmalı. Buradaki hocalarımız gerçekten alanında çok uzman ve büyük özveri ile çalışıyorlar. Hafta sonu iki gün antrenmanla yetinmiyoruz, hafta içi de yetenekli bulduğumuz oyunculara kulüpte oynama ve lisans çıkarma imkanı veriyoruz. Lisanslı oynayınca Adana Demirspor'un Kahramanmaraş'taki amatör takımında pilot takımı Helete Demirspor'da oynamış oluyor. Yaz döneminde tüm velilerimizi ve öğrencilerimizi bekliyoruz. Avantajlarından faydalanmaları için bir an önce bizlere ulaşmaları gerekiyor. Kontenjanlarımız çabuk doluyor, bu konuda ellerini çabuk tutmalarını rica ediyoruz. Bizlere destek olan, yanımızda olan, yoğun ilgi gösteren tüm velilerimize teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Muhabir: RIDVAN GÖKÇE