IMG_9875Yaşadığı toplum için fark yaratan ve örnek teşkil eden kişi, kurum ve kuruluşların başarılarının taçlandırıldığı ‘KASİAD Ödülleri’ etkinliğinin bu yıl 2.’si büyük bir heyecanla gerçekleştirildi. Genç KASİAD Yönetim Kurulunca organize edilen ve 12 kategoride 12 ödülün verildiği etkinlik; bürokrat, siyaset, sanat, spor ve iş dünyasından birçok ismin bir araya gelmesine vesile olurken, törene Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Habibe Öçal, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, İl Emniyet Müdürü Salim Cebeloğlu, KMTSO Başkanı Şahin Balcıoğlu, KASİAD Başkanı Mikail Utlu, MÜSİAD Başkanı Serdar Salih Çiçekçi ile çok sayıda davetli katıldı. Arsan Center’da gerçekleştirilen etkinliğin açılış konuşmasını yapan Genç KASİAD Başkanı İsmail Dinçer, “Bu ödüllerin hangi kriterlerle kimlere verildiği ve neden o aldı neden o almadı gibi sorulara peşinen burada cevap vermek ihtiyacı duyuyorum, alanında en yetkin isimlerden oluştuğuna inandığımız Aday Belirleme Kurulumuz tarafından gösterilen adaylar arasından yalnızca KASİAD üyelerinin oylarıyla ödül sahipleri belirlenmektedir. Dolayısıyla sizlerin de takdir edeceği gibi bu ödüller her kategorinin KASİAD bakış açısıyla o yıl için ödülü hak ettiğini düşündüğü isimlere verilmekte olup, diğer adaylar veya o yıl aday gösterilmeyen kişi ve kurumlar için genel bir başarı göstergesi olmayıp herhangi bir olumsuz düşünce de ifade etmemektedir” dedi.

Murat Eğridağ, Yaralı Parmak Projesi'ni kent basınına tanıtıyor Murat Eğridağ, Yaralı Parmak Projesi'ni kent basınına tanıtıyor

2A8_97jlobnk58

GENÇ KASİAD, ELİNDEN GELDİĞİ KADAR ÇOK YÖNLÜ FAALİYETLER GÖSTERMİŞTİR

İsmail Dinçer, konuşmasının devamında şunları dile getirdi: “Geçen yıl sizlere bu kürsüden şehrimizin içinde bulunduğu ekonomik ve sosyal durumu objektif verilerle kıyaslayarak anlatmış, her ne kadar ekonomik büyümeyi sürdürme ihtiyacımız devam etse de sosyal hayatı geliştirmemizin daha acil daha kritik ve fakat daha az gündeme getirdiğimiz bir konu olduğunu ifade etmeye çalışmıştım. Bu noktada bir iş insanları derneğinin neden bu konuda faaliyet göstermeye çalıştığını da açıklamaya gayret etmiştim. Artık dönemimizin sonuna doğru yaklaşırken gururla söyleyebilirim ki, Genç KASİAD bu ihtiyaca inanarak elinden geldiği kadar çok yönlü faaliyetler göstermiştir. Bir taraftan girişimcilik-yatırımcılık sohbetlerini, bölgemizde bir ilk olarak Kahramanmaraş Ekonomi Zirvesini, aile şirketlerinde kabuk değişimi ve İnsan Kaynakları panellerini organize etmiş, diğer taraftan zengin kültürümüze ve sosyal hayatımıza dikkat çekebilmek için bu ödül gecelerini düzenlemiş, bizim için çok değerli olan kümperli ilkokulu kütüphanesi gibi sosyal sorumluluk projelerini hayata geçirmiştir. En önemlisi, bizden sonra da bu faaliyetlerin artarak ve genişleyerek devam edebilmesi, sürdürülebilir olması için bizden öncekilerin Genç KASİAD’ı kurduğu gibi biz de henüz üniversite dönemindeki arkadaşlarımızla Genç KASİAD Akademiyi kurmuş bulunmaktayız. 

BU SÜRECİN BİZİM ÜLKEMİZ GİBİ BÖLGESİNDE ETKİN ÜLKELERE YENİ FIRSATLAR SUNABİLECEĞİNE İNANIYORUM

Dünya, tarihinin ciddi kırılma noktalarından birini yaşadığımız bir dönemden geçiyor. İki kutuplu dönemi ve arkasından süper güç dönemini yaşayan dünyamız, çok kutuplu bir döneme belki de bölgesel güçler dönemine geçiyor. Bu sürecin bizim ülkemiz gibi bölgesinde etkin ülkelere yeni fırsatlar sunabileceğine inanıyorum. Fakat önümüzdeki günler ticaret savaşları ve bölgesel sıcak çatışmaların ötesinde kültürel hegemonya mücadelelerine mutlaka tanık olacaktır. Böylesi bir dönemde kültürümüze sahip çıkmak, üstüne koyarak geliştirmek ve bu sahada yükü omuzlarında taşıyan sanatçılarımıza, edebiyatçılarımıza, sporcularımıza, fikir insanlarımıza ve bilim insanlarımıza yürekten destek olmak, hiçbir şey yapamasak dahi içten bir teşekkür etmek çok büyük önem arz etmektedir.”  

TOPLUM ÖNÜNE ÇIKARMAYI VE TAKDİRLERİMİZİ SUNMAYI PLANLIYORUZ2A8_977,şi,öşi8

Daha sonra kürsüye gelen KASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mikail Utlu ise şunları söyledi: “KASİAD Ödülleri” organizasyonunu yaşadığı toplum için, fark yaratan ve örnek teşkil eden kişi, kurum ve kuruluşların taçlandırılacağı bir platform olması amacı ile kurguladık. İş hayatının günlük telaşıyla etrafımızda olan biten güzellikleri yeteri kadar göremeyebiliyoruz. Birçok kişi bireysel çaba ve gayretleri ile güzel ve faydalı eserler, çalışmalar yapmaktalar. İşte bu platform ile bu kişi ve kuruluşları bulmayı, toplum önüne çıkarmayı ve takdirlerimizi sunmayı planlıyoruz.

 ŞEHRİMİZİN GELİŞİMİ, ŞEHRİN REFAH SEVİYESİNİN YÜKSELMESİ İÇİN ŞAHSİ MENFAATLERİMİZİ ARKAMIZDA BIRAKARAK BİRLİK OLMALIYIZ

Geçtiğimiz bir yıl içerisinde KASİAD olarak şehrimizin gelişimi için birçok program, ziyaret ve görüşme gerçekleştirdik. Mayıs ayında “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımızı görkemli bir tören ile Yedi Güzel Adam Müzemizde yine hep birlikte kutladık. Haziran ve temmuz aylarında “Kasiad Kariyer Kampı” programını hayata geçirdik. Bu program ile sanayimizin ihtiyacı olan nitelikli personel istihdamına çözüm üretmeye çalıştık. Eylül ayında da Dünya Gazetesinin katkılarıyla “Kahramanmaraş Ekonomi Zirvesi” programımızı gerçekleştirdik. Bu yoğun programların hayata geçmesine katkı veren tüm arkadaşlarıma bir kez daha huzurlarınızda teşekkürlerimi sunuyorum. İnsanlık tarihi göstermiştir ki birlik olarak, bir arada olarak, insanlar daha güçlü, daha güvenli, daha müreffeh yaşamaktadır. Teknoloji de ekonomi de sanayi de ancak insanoğlu güçlü, güvenli ve müreffeh olduğu zaman gelişmektedir. Bizler de buna inanarak şehrimizin gelişimi, şehrin refah seviyesinin yükselmesi için şahsi menfaatlerimizi arkamızda bırakarak birlik olmalıyız.

GÜNLÜK İŞLERİMİZDE DE SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK BAKIŞ AÇISINI ÖĞRENMELİ VE UYGULAMALIYIZ

Birlik olmak ne kadar önemli ise sürdürülebilirlik de en az o kadar önemli. Bildiğiniz gibi Birleşmiş Milletlerin belirlediği on yedi tane sürdürülebilir kalkınma amacı bulunmaktadır. Artık sadece üretmek yetmiyor, üretirken sürdürülebilirliği de gözetmek gerekiyor. Günümüzde Karbon kredileri, sınırda karbon vergisi, karbon ayak izi konuşulurken anlaşılıyor ki yakın gelecekte sürdürülebilirlik bir tercih değil zorunluluk haline gelecektir. Bu sebeple günlük işlerimizde de sürdürülebilirlik bakış açısını öğrenmeli ve uygulamalıyız.

2A8_9668

ÖDÜL ALMAYA HAK KAZANAN TÜM KİŞİ VE KURUMLARIMIZI ŞİMDİDEN TEBRİK EDİYORUM

Her zaman olduğu gibi KASİAD’ı değişimin ve gelişimin adresi olarak görmekteyiz.

Birazdan ödüllerimiz sahiplerini bulacak. Ödül almaya hak kazanan tüm kişi ve kurumlarımızı şimdiden tebrik ediyorum. Gösterdikleri gayret ve şehrimize kattıkları güzellikler için teşekkürlerimi sunuyorum. KASİAD olarak şehrimiz için taş üstüne taş koyan herkesi desteklemeye devam edeceğiz. Bu gecenin organizasyonuna katkı veren KASİAD’lı genç arkadaşlarıma ve aday belirleme kuruluna huzurlarınızda ayrıca teşekkür etmek istiyorum.”

2A8_9890

İŞTE KASİAD ÖDÜLLERİNİN SAHİPLERİ!

Törende ilk olarak Yılın Turizm Elçisi Yahya Gözübenli’ye ödülünü KASİAD Başkanı Mikail Utlu taktim etti. Yılın Akademisyeni Ödülünü Mehmet Kirişçi’ye KASİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hikmet Gümüşer, Yılın Sporcusu Ödülünü Melike Günal adına Ali Günal’a KASİAD Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Nohutlu, Yılın Sosyal Sorumluluk Projesi - Down Sendromlular Derneği adına Zeynep Nur Yerhan’a Ödülünü KASİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Burak Orhan Arifioğlu, Yılın Gastronomi Ödülünü Şef Ayşe Nazlı adına Nesrin Kısakürek’e KASİAD Yönetim Kurulu Üyesi Merve Çelebi, Yılın E-Tanıtım Hesabı Ödülünü Yusuf Köleli’ye Genç KASİAD Kurulu Üyesi Ahmet Büyükdereli, Yılın Kültür Varlığını Koruma/Demirciler Çarşısı Restorasyonu ödülünü Büyükşehir Belediye Başkanvekili Hanefi Toptaş’a KASİAD Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Kurtul, Yılın Edebiyatçısı Ödülünü Yasin Mortaş’a KASİAD Yönetim Kurulu Üyesi Ertuğrul Kazancı, Yılın Sanatçısı Ödülünü Fatma Sema Tekerek’e Genç KASİAD Kurulu Üyesi Elvin Şenel, Yılın Yerel İnovatif Ürün Ödülünü Galip Bakır’a Genç KASİAD Kurulu Üyesi Elvin Şenel, Yılın Mutfak Ödülünü Hacı Milcan Lokantası adına Alican Börekçi’ye KASİAD Yönetim Kurulu Üyesi Halil Kaçmaz, Yılın Yaşayan Değer / Tarih Ödülünü Sıdıka Gürkan’a Genç KASİAD Kurulu Başkan Yardımcısı Çağatay Emirmahmutoğlu, KASİAD Özel Ödülünü ülkemizde ve şehrimizde yaşanan yangınlarda sarf ettikleri yoğun çaba ve emekleri nedeni ile Orman Bölge Müdürlüğü Çalışanları adına Orman Bölge Müdürü Mustafa Koç’a Genç KASİAD Kurulu Başkan Yardımcısı Çağatay Emirmahmutoğlu taktim etti.

2A8_988mşi7

IMG_9864

Haber: Abdulsamet İspir