Geçtiğimiz Pazar günü tüm Türkiye sandık başına gitmişti. Kahramanmaraş’ta oldukça heyecanlı ve çekişmeli geçen seçim sürecinin sonucunda, belediye başkanlıkları için yarışan parti adayları Kahramanmaraşlı vatandaşların kararıyla zafer ya da mağlubiyet elde ettiler. Yerel Seçimlerde ilk kez boy gösteren Yeniden Refah Partisi Kahramanmaraş’ta; Dulkadiroğlu, Göksun ve Türkoğlu olmak üzere üç ilçenin belediyelerine bayrak astı. Yeniden Refah Partisi elde ettiği zaferlerin yanı sıra, Kahramanmaraş’ın merkez ilçelerinden biri olan Onikişubat’ın sonuçlarına da itiraz etmişti. İlçe Seçim Kurulu’na itiraz dilekçesi veren Yeniden Refahlılar’ın dilekçesi kabul görülmeyerek reddedildi. Aldıkları ret kararından sonra Onikişubat oylarında karışıklık olduğunu öne süren Refah Partisi adayları, bu kez de şanslarını İl Seçim Kurulu’na başvurarak deneyecekler. Bu kapsamda Yeniden Refah Partisi seçim sonuçlarını değerlendirmek amacıyla basın toplantısı gerçekleştirdi.

Whatsapp Image 2024 04 04 At 5.04.49 Pm (3)

3 İLÇEMİZ YENİDEN REFAH DEMİŞTİR

Toplantıda konuşan Yeniden Refah Partisi Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan adayı Muhammed Aydoğar; “Türkiye’de Yeniden Refah Partisi olarak tek başımıza seçime girdik. Diğer ittifak partileri de seçime girseydi bu seçimin galibi Yeniden Refah Partisi olurdu. Kahramanmaraş’ta da tek başına seçime giren Yeniden Refahlı Belediye Başkan adayları üç ilçede zafer elde etmiştir. Göksun, Dulkadiroğlu ve Türkoğlu ilçemiz Yeniden Refah demiştir. Bu sayede bu üç ilçemizde ahlaklı belediyecilik, başkanlarımızın mazbatalarını almalarıyla başlayacaktır.

İLÇE SEÇİM KURULU BAŞVURUMUZU REDDETTİ 

Yeniden Refah Partisi, hiçbir fonlama ve kamu kuruluşu yardımı olmadan teşkilatımızın ve adaylarımızın kendi bütçeleriyle oluşturmuş olduğu bir seçim kampanyası yürütmüş bulunmaktayız. Biz seçimlerde daha çok belediye bekledik ama nasibimiz üç ilçe belediyesiymiş. Bu seçimden yine zaferle çıkmış bulunmaktayız. Çağlayancerit, Afşin ve Onikişubat ilçemizde bıçak sırtı bir seçim geçirdik. Bu ilçelerimizde oy farkları çok düşük orandadır. Biz Onikişubat özelinde de İlçe Seçim Kurulu’na başvurduk fakat üç evet, dört ret oyuyla itirazımızı kabul etmediler. Arkadaşlarımız hazırlıklarını yaptılar İl Seçim Kurulu’na başvurumuzu yapacaklar. Eğer oradan da ret yersek Ankara’ya, Yüksek Seçim Kurulu’na başvuru yapacağız. Kabul edilen ve itirazların bittiği üç ilçemiz artık Yeniden Refah’lı olmuştur.

Whatsapp Image 2024 04 04 At 5.04.49 Pm (1)

YARIN YİNE YENİDEN REFAH OLACAK

Biz bugün de şeffaf yarın da şeffaf bir parti yönetimi olarak karşınızda olacağız. Bu yüzden de basın mensuplarımızın her türlü sorusuna açığız, bize her zaman soru sorabilirsiniz. Ben bize oy veren, destekleyen aziz Kahramanmaraşlıları hürmetle selamlıyorum. Yarın yine Yeniden refah olacak. Biz kazandığımız belediyelerin yanı sıra kazanamadıklarımızın da ensesinde olacağız, takipçisi olacağız. Bizim olsun ya da olmasın belediyelerde herhangi bir usulsüzlük gördüğümüzde yine basın mensuğlarının karşısına geçerek Kahramanmaraş’ımızın, viran olmuş şehrimizin ayağa kalkması adına Kahramanmaraşlı vatandaşlarımızın üç belediye dışında bize yüklemiş olduğu ana muhalefet görevini de yapmaya hazırız. Göreceksiniz, artık Kahramanmaraş’ta hem yerelde hem genelde Yeniden Refahlı günler başlayacaktır” dedi.

Kaynak: MELİSA TÜRKMEN