I M G 8603

31 Mart Pazar günü gerçekleşen yerel seçimler sonrası AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Vahit Kirişci, İl Başkanı Cüneyt Doğan ile birlikte kameralar karşısına geçerek açıklamalarda bulundu. İl Başkanlığında düzenlenen toplantıda Vahit Kirişci, yerel seçimlere yönelik değerlendirme yaptı. Toplantıda, seçimler sonucunda oluşan yeni yerel yönetim yapılanması ve AK Parti'nin Kahramanmaraş'ta 3 ilçe ve büyükşehirle yoluna devam ediyor olması vurgulandı.

SEÇİM BÜYÜK BİR DEMOKRATİK OLGUNLUK İÇİNDE TAMAMLANDI

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Vahit Kirişci, “Kahramanmaraş, 1milyon 116 bin nüfusu ile Türkiye'nin büyükşehirlerinden biridir ve bu seçimler şehrimiz için önemliydi. Kahramanmaraş’ımızın 11 ilçesi ve bir büyükşehir belediyesi var. Bu 11 ilçenin 3'üne Cumhur ittifakı olarak MHP’den aday gösterilmişti.  8 ilçede ise AK Parti tarafından aday çıkartmıştık. Bu seçimler sonucunda 3 ilçemizde, nüfusumuzun yarısını temsil eden Onikişubat’ta, büyüklük olarak baktığımızda da Afşin ve Andırın ilçelerimizde AK Partili belediye başkanları hizmet verecek. Tabi bunların yanında Büyükşehir Belediye Başkanlığında da Fırat Görgel kardeşim Büyükşehir Belediye Başkanı olarak hizmet edecek.

I M G 8607

YOL HARİTAMIZI BELİRLEYECEĞİZ

31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Kahramanmaraş'ımızda büyükşehir, ilçe belediye başkanları ve belediye meclis üyeleri seçildi. Cumhur İttifakı ve tüm seçmenlere, oy versin vermesin, saygımız sonsuz. Seçim sonuçlarına gösterilen saygı, Cumhurbaşkanımızın balkon konuşmasıyla tekrar vurgulandı. Seçim katılım oranları bir önceki döneme göre düşük kaldı, fakat bu, seçmenin hem iktidara hem muhalefete vermek istediği mesajları yansıttı. Kahramanmaraş'ta ve Türkiye genelindeki durumları birbirinden ayırmak zor olsa da, vatandaşın sandıkta verdiği mesajlar net bir şekilde anlaşıldı. Önümüzdeki günlerde, partimiz genel merkezinde ve il teşkilatlarında yapılan değerlendirmelerle yol haritamızı belirleyeceğiz. Türkiye, bir seçim maratonunu daha tamamladı ve önümüzdeki dört yıl iki ay süresince seçimsiz bir döneme girdi. Bu dönemde, siyasetin daha rahat hareket edeceğini ve ekonominin, özellikle enflasyonla mücadelede, ön planda olacağını öngörüyoruz. Depremden etkilenen şehrimiz ve diğer şehirlerin yaralarını sarmaya ve yeniden inşa etmeye odaklanacağız. Bu süreçte, ekonomik kalkınma ve refah seviyesinin artırılması ana hedefimiz olacak.

Ekran Görüntüsü 2024 04 01 165654

PARTİ OLARAK, TÜM ADAYLARIN VAATLERİNİ TAKİP EDECEĞİZ

25 Mart 2022'de başlayan Rusya-Ukrayna savaşı ve ardından yaşanan 6 Şubat depremleri, Türkiye ve bölge ekonomisini olumsuz etkiledi ve yaklaşık 105 milyar dolarlık bir maliyet oluşturdu. Bu durum, vatandaşlarımızın yaralarının bir an önce sarılmasını zorunlu kıldı. Bu zorluklara rağmen, yatırımlarımıza devam ettik ve özellikle Kahramanmaraş'a pozitif ayrımcılık yaparak bölgesel ihtiyaçları karşılamaya özen gösterdik. Bu çerçevede, sağlık, eğitim, ulaştırma ve diğer alanlardaki çalışmalarımız daha da hızlanacak. Seçimlerde farklı ittifak ve uzlaşı modelleri denense de, asıl önemli olan, seçilen belediye başkanlarının ve meclis üyelerinin vaatlerini yerine getirmesi ve bu sürecin takip edilmesidir. Seçmen olarak, oyumuzla seçtiğimiz temsilcilerin vaatlerini hatırlatma ve bu vaatlerin gerçekleştirilip gerçekleştirilmediğini sorgulama hakkımız var. Parti olarak, tüm adayların vaatlerini takip edeceğiz ve seçilen belediye başkanlarından mazeret üretmeksizin sorunları çözmelerini bekliyoruz. Bu süreçte, Kahramanmaraş Büyükşehir ve ilçe belediye başkanları olarak hizmet verecek kişilerle birlikte çalışacağız. Büyükşehir Belediye Başkanımız Fırat Görgel, Onikişubat Belediye Başkanımız Hanifi Toptaş ve diğer ilçe başkanlarımızla birlikte, bu dönemde de Kahramanmaraş için elimizden gelenin en iyisini yapmaya devam edeceğiz. Görev süreleri boyunca kentimize değerli hizmetlerde bulunan eski belediye başkanlarımıza teşekkür eder, yeni dönemin şehrimize ve ülkemize hayırlar getirmesini dilerim” ifadelerini kullandı.

Toplantıya, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Vahit Kirişci, İl Başkanı Cüneyt Doğan, önceki dönem Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, yeni dönem Büyükşehir Belediye Başkanı Fırat Görgel, eski dönem Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay ve yeni dönem Onikişubat Belediye Başkanı Hanifi Toptaş katıldı.

Editör: Çağatay Gedik