Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde depremzede çocuklar için toplu sünnet töreni gerçekleştirilecek. AK Parti MKYK Üyesi Mahir Ünal ve Şule Özdin Ünal’ın öncülüğünde hazırlanan organizasyonda; oğulları Mehmet Selçuk Ünal ve 300 depremzede çocuğun sünnet merasimi yapılacak. Depremzede çocuklara destek olmak ve sosyal aktivite ile buluşturmak amacıyla düzenlenen toplu sünnet törenine; Bakanlar, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları ve Milletvekilleri de katılım sağlayacak. Düzenlenen toplu sünnet merasimi etkinliğinde katılmak isteyen misafirler çiçek ya da hediye takdimi yerine AFAD’ın depremzede Kahramanmaraşlılar için organize ettiği yardım kampanyasına bağışta bulunacak. 30 Haziran Pazar günü saat 15.00’da Elbistan Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi’nde gerçekleşecek olan toplu sünnet töreni, hem depremzede çocuklar için eğlenceli hem de AFAD’a yardım niteliğinde kapsamlı bir etkinlik olacak. Düzenlenen merasimde çocuklar için çeşitli eğlenceler hazırlanırken, TRT’nin sevilen çizgi film karakterleri Rafadan Tayfa da çocukları eğlendirecek.

300 DEPREMZEDE EVLADIMIZIN SÜNNET MERASİMİNİ GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ

Konu hakkında konuşan Mahir Ünal; “Geçmişte hatırlarsanız düğünlerde, nişanlarda, sünnet düğünlerinde bizim yöremizde okuntu göndermek vardı. Yani okuntu gönderilen kişi aslında düğüne, sünnet törenine ya da nişana bir biçimiydi. 30 Haziran Pazar günü Kahramanmaraş, Elbistan Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi'nde sevgili oğlum Mehmet Selçuk ve 300 depremzede evladımızın sünnet merasimini gerçekleştireceğiz. Aslında şu anda bütün evlatlarımızın sünnetleri gerçekleşti. O gün orada gönüllerince eğlenecekler. Hediye ya da çiçek takdiminde bulunmak isteyen dostlarımıza bir ricamız var. Lütfen hediye ya da çiçek göndermeyin. Bunun yerine AFAD'ın deprem yardım hesaplarına destek olursanız bizi mutlu edersiniz. En sevilen çocuk oyunları da var. Oğlumuz Mehmet Selçuk ve Maraşlı evlatlarımızın bu güzel gününde toplu sünnet merasimine katılımınızı bekliyoruz” dedi.

SEVİLEN ÇOCUK OYUNLARI GÖSTERİSİ OLACAK

Ünal çiftinin oğulları Mehmet Selçuk Ünal; “30 Haziran'da güzel bir sünnet düğünü olacak. Hepinizi bekliyoruz. Güzel eğlenceli mehter takımı, Rafadan Tayfa, pamuk şeker, patlamış mısır ve özel yemek daveti olacak. Hepinizi bekliyoruz kardeşlerim” diye konuştu.

KATILIMLARINIZ BİZİ ÇOK MUTLU EDECEKTİR

Şule Özdin Ünal ise şöyle konuştu; “Kıymetli dostlar oğlumuz Mehmet Selçuk ve Maraşlı evlatlarımızın bu güzel gününde, toplu sünnet merasiminde hepinizi görmek istiyoruz. Katılımlarınız bizi çok mutlu edecektir.”

Editör: Melisa Türkmen