Asrın Felaketi sonrası büyük bir yıkım yaşanan Elbistan'da öğrencilerin mağdur olmaması adına Elbistan Belediyesi tarafından ücretsiz etüt merkezleri kuruldu. Tamamen ücretsiz hizmet verecek olan etüt merkezleri için ön kayıt başvuruları 8 Aralık 2023 Cuma tarihine kadar uzatıldı.
Elbistan Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, "YKS grupları (ayt ve tyt) ve KPSS grupları için açılan etüt merkezinin ön kayıt başvuruları 1 Aralık tarihinde sona erecekti. Ancak yoğun talebin oluşması ve hiçbir öğrencimizin mağdur edilmemesi için başvuru süresi 8 Aralık 2023 Cuma gününe kadar uzatılmıştır " denildi.
Gürbüz, konuyla ilgili yaptığı açıklamasında," Elbistan'da depremden sonra ekonomik olarak vatandaşların gelirlerinde ciddi bir azalma oldu. Bugün dershaneler 50-70 bin lira fiyatlarla öğrenci alıyorlar. Biz gençlerimizin geleceğini çok önemsiyoruz. Bu yüzden Etüt Merkezi açmak istedik. Ders çalışmak, geleceğini inşaa etmek isteyen tüm öğrencilerimizi bekliyoruz" dedi.

Enerjisa Üretim’in basketbol kamplarından 2 bini aşkın çocuk faydalandı Enerjisa Üretim’in basketbol kamplarından 2 bini aşkın çocuk faydalandı

"İHA"

Editör: İhlas Haber Ajansı