Onikişubat Belediyesi’nin Aile Eğitim Programı devam ediyor Onikişubat Belediyesi’nin Aile Eğitim Programı devam ediyor

  Onikişubat ilçesinde yaşayan her iki elini de kullanamayan Ahmet Elagöz, Orman Bölge Müdürlüğü'nde bilgi işlem bölümünde çalışıyor. Ayak parmaklarıyla bilgisayar kullanan Elagöz kurumun web tasarımını da yapıyor.

AW699207_03

  Ayak parmaklarıyla yazı yazan Elagöz, üniversite sınavına girerek Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) İktisat Fakültesi'ni kazandı. Sağlık nedenleri dolayısıyla fakültenin ön lisans bölümünden mezun olan Elagöz daha sonra Orman Bölge Müdürlüğü'nde işe başladı.

AW699207_02

  22 yıl önce başladığı kurumda kurumun web tasarımını yaptığını söyleyen Elagöz,"Doğuştan  engelliyim. Şu an çalıştığım kurumda bilgi işlem bölümünde çalışıyorum. Bilgisayarla alakalı her türlü işi yapıyorum. Daha çok grafik ve tasarım alanında ilerliyorum. Engelimden dolayı ellerimi kullanamıyorum. Ayaklarımı kullanarak işlev yapıyorum. Üniversite okurken de kalem, defter  kullanmak için ayaklarımı kullandım. Kendimi her alanda geliştirmeye çalışıyorum. Grafik tasarımları, animasyonlar, web tasarım, afiş gibi bir çok özellikle uğraşıyorum. İşimi yaparken aşk ile yapıyorum. Hiç sıkılmıyorum, üşenmiyorum, zoruma hiç gitmiyor aksine severek yapıyorum.  Anne babasıyla yaşayan engelli bireyler eve bağlı olmasınlar evden dışarı çıksınlar bir şeyler yapsınlar kendilerini mutlu etsinler. Engellilere engelli gözüyle bakılmasın engelsiz olarak bakılsın" dedi.

AW699207_04

İHA