Ramazan ayının sona ermesiyle birlikte, Kahramanmaraş'taki yemek sektörü hareketlenmeye başladı. Özellikle çarşıdaki işletmeler en çok etkilenen restoranlar olurken vatandaşlar tarafından yoğunluk artışı yaşanıyor. Şehrin yemek sektöründeki bu hareketlilik, ramazan ayının getirdiği durgunluğun ardından ekonomik bir canlanma sinyali olarak da değerlendiriliyor. Yerel işletmeler, bu yoğun dönemde hem şehir ekonomisine katkı sağlıyor hem de toplumun sosyal hayatına renk katıyor. Bu durumdan en çok etkilenen yerlerden biri de Körfez Döner oldu. Uzun yıllar boyunca kentte hizmet sağlayan Körfez Döner, çeşitli menüleriyle Kahramanmaraşlı vatandaşların uğrak noktası olurken, Ramazan Ayı boyunca gerek çalışma saatlerinde gerekse ürün satışlarında azalmaya gitmişti. Ancak, Ramazan ayının ve bayram tatilinin sonlanmasıyla birlikte, hem çarşıda hemde Körfez Döner işletmesinin müşteri sayısında büyük bir artış yaşanıyor.

Kapak-46

HEMEN HEMEN HER SAAT YOĞUNLUK YAŞIYORUZ

Körfez Döner Çarşı Şube Müdürü Sefa Purtaş, vatandaşların ramazan boyunca gösterdiği sabrın ardından dışarıda yemek yemeye daha hevesli olduğunu belirterek; “Yoğunluğu yönetebilmek için ek personel çalıştırıyoruz. Ramazan ayı boyunca daha sakin bir tempo ile çalışıyorduk. Şimdiyse günün hemen hemen her saati yoğunluk yaşıyoruz. Bu sayede kentteki yemek sektörüde canlanıyor. Müşterilerimiz yaklaşık 1 aylık aradan sonra sosyal ortamlarda yemek yiyebilme fırsatını bizle beraber değerlendiriyor. Zaten uzun yıllardır, gerek ustalarımızın marifetli elleriyle gerekse kullandığımız malzemelerle damak tatlarına hitap ediyoruz. Kalitemizi ve hizmet standartlarımızı korumaya özen gösteriyoruz.

Whatsapp Image 2024 04 15 At 12.56.38 (2)

DEPREM SONRASI ZORLU ŞARTLARDA EN İYİ HİZMETİ SAĞLAMAYA ÇALIŞIYORUZ

Deprem sonrası hızla toparlanma sürecine girdik. Bölgede şehrin yeniden ihya ve inşası için konut yapımları hızla sürüyor. Ayakta durmaya çalışıyoruz. Müşterilerimize bu zorlu şartlarda en iyi hizmeti sağlamaya çalışıyoruz. İnşallah ilerleyen süreçte, şehrimiz tekrar toparlandığında eskisinden daha güzel hale geldiğinde yine hep beraber güzel günler yaşayacağız” ifadelerini kullandı.

Whatsapp Image 2024 04 15 At 12.56.38 (1)

Editör: Çağatay Gedik