WhatsApp Image 2023-10-27 at 16.03.18

Pazarcık Belediyesi, Başkan İbahim Yılmazcan öncülüğünde, 6 Şubat depremlerinin merkez üssü olan ilçeyi yeniden kalkındırmak adına hizmetlerine devam ediyor. Konu kapsamında, Çiğdemtepe Mahallesi’ne oluşturulan mahalle konağının açılış töreni gerçekleştirildi. Vatandaşların hizmetine sunulan yeni mahalle konağı, toplumsal etkinlik için bir merkez sunuyor. İçerisinde toplantı odaları ve daha birçok olanak sunan bu mekan, mahalle sakinlerinin bir araya gelip etkileşimde bulunabilecekleri bir mekan olarak hizmet verecek. Programa Pazarcık Belediye Başkanı İbrahim Yılmazcan’ın yanı sıra, Pazarcık Kaymakamı Muhammed Kaya, AK Parti Pazarcık İlçe Başkanı Halit Karabudak, Kadın Kolları Başkanı Betül Yılkıcı, Gençlik Kolları Başkan vekili Hasan Hüseyin Yavuzatmaca, Çiğdemtepe Mahalle Muhtarı Mustafa Akpınar ile çok sayıda vatandaş katıldı.

GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİ PRENSİPLERİYLE DURMAK YOK, YOLA DEVAM

IMG_8051

Açılış konuşmalarını gerçekleştiren Pazarcık Belediye Başkanı İbrahim Yılmazcan, “Çiğdemtepe mahallemizde mahalle konağını yaptık. Biraz toparlanır toparlanmaz üst kısmına çatı yapacağız ve üst katı da değerli Çiğdemtepeli hemşehrilerimizin hizmetlerine sunacağız. Çiğdemtepeli gençlerimize de hizmet etmek amacıyla mahallemize güzel bir halısaha kavuşturduk. 10 bin metrekare kilit taşı döşedik. Altyapısını yaptık, suyunu yaptık, elektriği yaptık, kanalizasyon yaptık. Bizler, sayın Cumhurbaşkanımızdan aldığımız gönül belediyeciliği prensipleriyle, durmak yok, yola devam diyoruz.  

Başkan Gürbüz: “38 bin konutun incelemesi devam ediyor” Başkan Gürbüz: “38 bin konutun incelemesi devam ediyor”

IMG_8042

30 MAHALLE KONAĞINI HEMŞEHRİLERİMİZİN HİZMETİNE SUNDUK

Birçok mahallemizde, Pazarcık Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü'nce 6-7 milyon TL aralığında ihaleye vererek Hem de klimaları dahil şekilde hemşehrilerimizin hizmetine sunduk. Sayın Kaymakamımızla beraber, Milli Eğitim Bakanlığı nezdinde protokol imzalayarak Milli Eğitim Bakanlığının kullanmadığı 20 okulu da mahalle konağına çevirdik. Böylece toplam bugüne kadar 30 tane mahalle konağını çok amaçlı kullanmak üzere çok kıymetli hemşehrilerimizin hizmetine sunduk” ifadelerini kullandı.

MAHALLE KONAKLARI ÇOK AMAÇLI MEKANLARDIR

IMG_8096

Yaptığı hizmetlerden dolayı Belediye Başkanı Yılmazcan’a teşekkür eden Pazarcık Kaymakamı Muhammed Kaya;Mahalle konakları bir çok amaç için kullanılan, vatandaşların hizmetinde için hazırlanan mekanlardır. taziye olarak da çok büyük faydası var. Çünkü taziye kültürü bizim kültürümüzün bir parçası. Büyük bir teselli geleneği. Dolayısıyla bu tür hizmetleri oldukça önemsiyoruz. Açılışını yaptığımız bu tesisin ilçe için, mahallemiz için hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Haber: Eyüp Kağan Atlı