Tekir’e, 600 Milyon TL’lik Dere Islahı Projesi yapıldı Tekir’e, 600 Milyon TL’lik Dere Islahı Projesi yapıldı

Kahramanmaraş’ın sorunlarını her türlü fırsatta dile getiren CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, yaptığı meclis konuşmalarında da kentin problemlerine sık sık değiniyor. Özellikle Kahramanmaraş’ın kangren sorunu hale gelen havalimanında yaşanan eksiklik ve aksaklıkları, kente inmesi gereken uçakların sürekli Gaziantep’e inmesini bulunduğu her ortamda gündeme getiren Öztunç, son olarak kent gazetecileriyle bir araya gelerek düzenlediği basın toplantısında dile getirdi. Toplantıda, ILS cihazının eksik olması sebebiyle havalimanında sürekli problem yaşandığını, yıllardır yaşanan bu problemlerin bir türlü çözüme kavuşturulamadığını belirten Öztunç, öte yandan da İsveç’in NATO üyeliğinin mecliste kabul edilmesine tepki gösterdi.

I M G 4979

UÇAKLAR ILS CİHAZI YOK DİYE GAZİANTEP’E İNMEK ZORUNDA KALIYOR

CHP Milletvekili Ali Öztunç, “Bir kez daha memleketimizin, Kahramanmaraş'ın talihsizliğiyle karşılaştık. Kahramanmaraş'a gelmek üzere Ankara'dan uçağa bindik. Uçakta benim dışında bir milletvekili arkadaşımız daha vardı. AK Parti Milletvekili Tuba Hanım ve Gazeteci arkadaşımız Sayın Mehmet Fiskeci vardı. Uçak Ankara'dan sorunsuz bir şekilde havalandı, geldi. Kahramanmaraş semalarında yaklaşık yarım saat tur attı. Ardından pilot anons yaptı. Dedi ki meteorolojik sebepler ve ekipman yetersizliği nedeniyle Kahramanmaraş Havalimanı'na inemiyoruz. Gaziantep'e yönlendik dedi. Bu yeni bir olay değil. Sürekli böyle oluyor. Kahramanmaraş'a uçak inmiyor, Gaziantep'e iniyor. ILS cihazı yok diye Gaziantep’e inmek zorunda kalıyor. Ben en az 8-9 defa mecliste bu konuda konuştum. Önergeler verdim. Neredeyse her basın toplantısında bu konuyu dile getiriyorum. Seçim kampanyasında konuştuk. AK Partililer çıktılar, evet, yapacağız, edeceğiz, getireceğiz, Ticaret Odası bağış yapacak, şu şöyle olacak, bu böyle olacak dediler, dediler 8 yıl geçti. Kahramanmaraş'ın havalimanını bir cihazdan eksik bıraktılar. Tüm Türkiye'deki havalimanlarında var. Kahramanmaraş'ta yok. Yolcunun gitmediği Zafer Havalimanı'nda var. Ama Kahramanmaraş Havalimanı'nda ILS cihazı yok. Böyle iktidar milletvekillerine yazıklar olsun.

O CİHAZI ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANLIĞI ALACAK

Uçaktan indikten sonra arabada gazeteci arkadaşımız sayın vekille sohbet etti. Sayın vekilim ne zaman düzelecek bu işler? diyor. Milletvekili Türk Hava Yolları bizi aldattı diyor. Türk Hava Yolları suçlu diyor. Onu bile bilmiyor. Türk Hava Yolları'yla ne alakası var havaalanındaki cihazın Tuba Hanım? O cihazı Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı alacak. Bunun hesabını soracağız diyor. 8 yıldır biz zaten bununla uğraşıyoruz. Siz daha yeni geldiniz hanımefendi, 2-3 aydır buradasınız. Sorsaydınız söylerlerdi size. 8 yıldır bu sorun var zaten yeni değil. Türk Hava Yolları talimatlarımıza uymuyor diyor. Bir defa Türk Hava Yolları'nın bu cihazla ilgisi yok. Bu havalimanında uçak inmiyorsa Türk Hava Yolları’nın suç yok. Türk Hava Yolları taşımacılık yapıyor. Türk Hava Yolları yolcu getirip götürüyor. O bir şirket. Havalimanı işletmesi başka bir şey. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nın bu cihazı alıp getirmesi lazım. Sayın vekil efendim daha önce bir tane geldi de işte ikinci el oldu, ikinci eli kabul etmedik diyor. Olsaydı da ikinci el olsaydı kabul etseydik, uçak inseydi.

İSVEÇ'İN NATO ÜYELİĞİNE BEN EVET OYU VEREMEM

Kahramanmaraş'ın 8 milletvekili var değil mi? Birkaç gün önce mecliste bir oylama yapıldı. İsveç'in NATO üyeliği ile ilgili bir oylamaydı. Diğer milletvekilleri tıpış tıpış gittiler kabul oyu verdiler. Ey milli milletvekilleri, ey yerli milletvekilleri Kahramanmaraş meydanına çıkıp Filistin'e destek deyip İsrail'i protesto eden Milletvekilleri, Kur'an-ı Kerim kitabımız yakıldığında protesto gösterisi yapan ey AK Partililer, Kur'an-ı Kerim'in yakıldığı ülke İsveç! İsveç'in NATO üyeliğine niye evet oy verdiniz. İsveç'te kutsal kitabımıza hakaret edilir. İsveç PKK'nın yuvası olur. İsveç FETÖ'nün yuvası olur. PKK'lılar İsveç'te, FETÖ'cüler İsveç'te. Kutsal kitabımıza hakaret İsveç'te. Ama AK Parti'nin 5 milletvekili ip gibi dizilip gitti, evet oy verdi. MHP’de verdi, DEVA’da verdi. Bir ben katılmadım arkadaşlar. İsveç'in NATO üyeliğine ben evet oyu veremem. Ey Kahramanmaraşlı! Senin muhafazakâr Milliyetçi dediğin milletvekillerin gittiler İsveç'in NATO üyeliğine tıpış tıpış evet oy verdiler. Size şikâyet ediyorum. Seçip gönderdiğiniz, o muhafazakar olduğunu söyleyen milletvekilleri, milliyetçi olduğunu söyleyenler, gittiler PKK'yı, FETÖ'yü evinde barındıran kutsal kitabımıza hakaret eden İsveç'e kabul oyu verdiler. Haberiniz ola, bilginiz olsun, benden söylemesi.

VERİLEN SÖZLER TUTULMUYOR

6 Şubat'ın yıl dönümüne doğru gidiyoruz. Verilen sözler tutulmuyor. Hani bir yıl içerisinde binlerce bina yapılıp teslim edilecekti? Toplanan paralar nerede? Televizyonlarda toplantı yaptınız. Kampanyalar yaptınız. Dünyanın parasını topladınız. Geçen İçişleri Bakanı’na soru önergesi verdim. Bana gelen yanıtta, 30 milyar TL kayıp. 30 milyar TL niye gelmedi? Bu para nerede? Kahramanmaraşlı depremzedeye yardım olsun diye verilen bu para nerede? Nereye harcadınız, nerede bu evler? Köy evleri nerede? Niye bitiremediniz? Hala milleti konteynırlarda perişan ediyorsunuz. Hala vatandaş arayarak bizden konteyner istiyor. Lafa gelince her şeyi güzel konuşuyorsunuz. Ama sonuca gelince, icraata gelince tık yok. Ey Kahramanmaraş sana şikâyet ediyorum. Bunların yapmadıklarını söylüyorum sana.

BU SEÇİMLERDE AK PARTİ'NİN İŞİ ÖYLE KOLAY OLMAYACAK

Fırat Bey'e adaylığı hayırlı olsun. Kendisine seçimde başarılar diliyorum. Bir minibüs tutmuşlar, gördüm. Fırat Bey'in fotoğrafı var. ‘Gerçek belediyecilik için Fırat Gölgel’ diye yazmışlar. Önceki sahte miydi? Belediye önce CHP'deydi de, sen karşısında AK Parti olarak rakip misin? Şimdiki belediye AK Partili, önceki de AK Partiliydi, ondan önceki de AK Partiliydi, ondan öncedeki de sizinle aynı anlayıştaydı. Yıllardır Kahramanmaraş'ı siz yönetiyorsunuz. Yani Hayrettin Güngör'e, Fatih Mehmet Erkoç'a, Mustafa Poyraz'a, Ali Sezal'a sahte diyor. Geçen defa dediler ki Belediyeciliğin kitabını yazan adamı getirdik. Yazdığı kitabı gördük. Şimdide Gerçek Belediyecilik için diyorlar. Ne de olsa millet bize yine oy verir. Vatandaş gelir bize sandıkta oyunu verir diyorlar. Kandıralım gitsin. Üzülüyorum, memleket sahipsiz kalıyor. Üzülüyorum, memlekete ihanet ediyorlar. Bir uçak için havalimanına bir cihaz alamayanlar bu memlekete çivi çakamazlar. Net söyleyeyim. Ben Kahramanmaraş’ta 2015’ten beri siyaset yapıyorum. Gücüm yettiği kadar her yurttaşımıza, memleketimize, memleketimizin her bir köşesine köy köy kapı kapı neredeyse sahip çıkmaya destek olmaya ve emek vermeye çalışıyorum. Bunu il başkanımız, il, ilçe başkanlarımız, ilçe örgütlerimiz ve şimdiye kadar açıkladığımız ve önümüzdeki günlerde açıklayacağımız belediye başkan adaylarımızla birlikte sağlayacağız. Bu seçimlerde AK Parti'nin işi öyle kolay değil. Özellikle ilçelerde görecekler. İnşallah biz farklı bir sonucu bu defa yurttaşlarımızla birlikte alacağız” ifadelerini kullandı.

Muhabir: Melisa Türkmen