Mersin’de daire icradan satılık Mersin’de daire icradan satılık

1990 yılında bir grup Türk İş İnsanı tarafından kurulan MÜSİAD, yurt içi ve yurt dışında 33 yıldır hizmet veriyor. 13 bini aşkın üyeyle büyük bir aile olan MÜSİAD, Türkiye’nin üretici gücü olmaya devam ediyor. 60 bine yakın işletmeyi temsil eden MÜSİAD, yurt dışında 89 farklı ülkede toplamda ise 219 noktada iş insanlarına kucak açıyor. Her geçen büyüyerek yoluna devam eden MÜSİAD, Türkiye’nin önde gelen derneklerinden birisi olmayı da sürdürüyor. MÜSİAD’ın her geçen gün hızla büyüyen şubelerinden birisi olan, Kahramanmaraş Şubesi’nde 5. Olağan Genel Kurul heyecanı yaşandı. Yaklaşık 2 yıldır şube başkanlığı görevini sürdüren Serdar Salih Çiçekçi, 5. Olağan Genel Kurul’da güven tazeledi. Tek liste ile gidilen seçimde mevcut başkan Serdar Salih Çiçekçi, yeniden başkan seçildi. MÜSİAD Konağı’nda gerçekleştirilen genel kurula MÜSİADlı iş insanlarının yanı sıra; MÜSİAD Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Bekir Sami Nalbantoğlu’da katıldı. MÜSİAD Konağı’nda gerçekleştirilen Seçimli Genel Kurul; Kuran-ı Kerim tilaveti, saygı duruşu ve istiklal marşı ile başladı. Genel kurulda yılsonu faaliyetleri ibraz edildi. Yeni yönetim kurulu belirlendi.

IMG_4444

YENİ BİR SİSTEME İHTİYAÇ VAR!

Genel kurulun açılışında konuşan Başkan Serdar Salih Çiçekçi şunları kaydetti: “Bütün insanlığın kurtuluşu olmayan bir çözümün bizimde kurtuluşumuz olmayacağı şuuruyla; 1990 yılından bugüne bir avuç imanlı ve inançlı tacirlerin gayretleri sonucu; bugün itibariyle MÜSİAD, 13 bini aşkın üyesiyle; 60 bin işletmeyi temsil ederek, 2 milyondan fazla kişiye istihdam sağlamaktadır. Ülkemizin kendi içerisinde bütün, bölgesinde etkin ve dünyada saygın bir ülke olması yolundaki gayretleri neticesinde, yurtiçinde 86 irtibat noktasına, yurtdışında ise 89 farklı ülkede 219 temsilciliğe sahip olarak dünyanın en büyük ve en etkin iş adamları derneği olmuştur. MÜSİAD, Genel Başkanımız Mahmut Asmalı ve Genel Merkez Yönetim Kurulu’nun gayretleriyle ulusal ve uluslararası organizasyonlar düzenlenirken, geleneğini unutmadan geleceğini şekillendirmenin derdinde olan, helal dairesi içerisinde dünyaya rol-model olacak sistemleri organize etmeye çalışan bir kurumdur. Dünya finans piyasalarındaki ağır çalkantılara rağmen, Türkiye ekonomisinin makro göstergelerinin bu olumsuz gelişmelere iyi bir direnç göstermesi, ekonomide son yıllardaki bizlere gelişmeler bizlere önemli sorumluluklar yüklemektedir. Bu rekabette bizler için faizin kanayan bir yara olduğu açıkça görülmektedir. Ekonomimizde, faizin etkisini en aza indirecek ya da tamamen ortadan kaldıracak yeni bir sisteme ihtiyaç vardır. Aynı zamanda dövizi bir yatırım emtiası olarak görme algısından uzaklaşılmalı, alternatif yatırım ve finans modelleri hayata geçirilmelidir.

IMG_4590

ÇALIŞMALARIN MEYVELERİNİ TOPLAYACAĞIMIZ GÜNLER ÇOK YAKINDIR

Paranın Gücünü Ülkenin Üretim Gücü Belirler. Türkiye durmadan yoluna devam ederken bizler MÜSİAD olarak, daha çok üretim, daha fazla yatırım, daha fazla istihdam diyoruz. Dünyada en fazla itibar gören ve en çok sözü geçen ülkelerin üreterek zenginleşmiş ülkeler olduğuna hepimiz şahit olmaktayız. Bir iş insanları derneği olarak üretime eğitime ve insan gücüne daha fazla yatırım yapılması konusunda görüşlerimizi her fırsatta dile getiriyoruz. Bu gün bilgiyi üretmek dünyada en kıymetli konulardan birisidir. Bilgiyi üreten ülkelerin teknolojiyi üreten ülkelerden daha etkin olduğuna hepimiz şahit olmaktayız. İnovatif, yani uygulamalı buluşlar ve fikirler tasarlayan, bu fikirleri hayata geçirme cesaretine sahip, vizyonu ufku geniş nesiller yetiştirmeliyiz. İhracata yönelik üretim modelini benimseyerek, katma değeri yüksek ürünlerin geliştirilmesi ve hayata geçirilmesini teşvik etmeli bu noktada genç girişimci müteşebbislere imkân hazırlanmasına vesile olmalıyız. Bu adımların hükümetimiz tarafından uygulanmaya çalışıldığına şahit oluyoruz ve bundan da memnunuz. Elhamdülillah bugünümüz dünümüzden çok iyi durumdadır. Biz inanıyor ve ümit ediyoruz ki yarınımız bu günümüzden çok daha iyi olacaktır. İnşallah bu çalışmaların meyvelerini toplayacağımız günler çok yakındır. 2022 yılının ikinci çeyreğinde maruz kaldığımız ekonomik saldırılara rağmen, 2023'ün bu ilk günlerinde veriler bize gösteriyor ki, bizler bir ve beraber olduğumuz sürece, devlet ve millet el ele olduğu sürece üstesinden gelemeyeceğimiz hiç bir sorun kalmayacaktır. Son yıllarda ülkemizde ve yurt dışında yaşanan baş döndürücü trafiği ve değişimleri sürdürülebilir gelecek vizyonu oluşturmak adına, iyi okumalı, analiz etmeli ve elde ettiğimiz verileri ve tecrübeleri doğru bir şekilde konumlandırmalıyız.

IMG_4608

DEĞİŞİM VE DÖNÜŞÜME HEP BERABER ŞAHİT OLMAKTAYIZ

Yıllar öncesi yaşadığımız Kahramanmaraş ile şu an ki Kahramanmaraş arasında farklılar var. Türkiye artık eski Türkiye değil; Kahramanmaraş’ta artık eski Kahramanmaraş değil. İç piyasa ticaretiyle, ihracatıyla bugün ülkemizin önemli tarım ve sanayi kentlerinden bir tanesiyiz. Bugün Kahramanmaraş’ta eğitimden ulaşıma, tarımdan ticarete, enerjiden sanayiye, sağlıktan sulamaya kadar, kısacası birçok alanda değişim ve dönüşüme hep beraber şahit olmaktayız. Kahramanmaraşlılar olarak bizlerde yorulmadan, umutsuzluğa kapılmadan çalışmalarımıza devam etmeliyiz.  Genel kurulumuz vesilesiyle; Kentimizin sürekli büyümesi ve gelişmesi için, sivil toplum kuruluşlarına sürekli destek olarak önünü açmaya, birlik ve beraberlik içerisinde ilimizi daha da ileri taşımaya gayret gösteren,  iş insanlarımıza her alanda yardımcı olup ilimizi daha ileri noktalara taşıma gayreti içinde olan iş dünyasının kıymetli temsilcilerine huzurlarınızda bir kere daha şükranlarımı sunuyorum.”  

Yeni yönetim kurulu şu şekilde oluştu:

Ekran Görüntüsü (199)

Ekran Görüntüsü (200)