Türkiye’de 2023 seçim çalışmaları hız kazanırken, partilerin genel başkanları ülke genelinde seçim turlarına başladı. Bu kapsamda bir dizi ziyaret gerçekleştirmek için Kahramanmaraş’a gelen Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce kentteki yerel ve ulusal gazetelerin temsilcileri ile kahvaltı programında buluştu. Programa, Memleket Partisi İl Başkanı Emre Kazancı, Memleket Partisi üyeleri ve basın mensupları katıldı. Muharrem İnce, gazetecilerin sorularını yanıtladıktan sonra partiye katılan bir kişiye rozet taktı. Arsan Center da gerçekleştirilen kahvaltı programında 6’lı masayı eleştiren Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, “ 6 kişi bir araya gelecek talimat verecekler Cumhurbaşkanına o da ülkeyi yönetecek. Yüzde 2 alacak bir parti Cumhurbaşkanı seçilebilmesi için 50+1 alacak. Yüzde 50+1 alan birisi bir karar alacakken dur bir dakika bakayım. Temel Karamollaoğlu ne düşünüyor diye onu bir sorayım diyecek. Bu rüyaya kim inanır. Böyle bir saf Cumhurbaşkanı olur mu? Dolayısıyla ne partili Cumhurbaşkanı ne de parti başkanlarından emir alan Cumhurbaşkanı. Bu milletin bir evladı olacak. Yeterli birikimi olan, sağlığı yerinde olan, aklı başında olan, matematik bilen, toplumu kucaklayacak, Edirne’den Ardahan’a gönül köprüleri kuracak, ayrımcılık yapmayacak, aklı esas alacak, adaleti tesis edecek ve ahlaklı olacak. Böyle birini bulacağız” dedi.

IMG_0544

Kahramanmaraş'ta kar yağışı etkili oluyor! Kahramanmaraş'ta kar yağışı etkili oluyor!

2018’DE MAZOT 5 LİRAYDI, BUGÜN 23 LİRA

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, “Türkiye’nin önünde bir seçim var. Bu seçimde milletimize 2 seçenek dağıtılıyor. 40 katır mı, 40 satır mı? Ya partili Cumhurbaşkanı seçeceksin ya da parti başkanlarından emir alan Cumhurbaşkanını seçeceksin. Başka bir seçeneğiniz yok mu? Hayır yok. Bize söylenen sözlerin hiçbiri tutulmadı. 2018’de Erdoğan ile beraber yarışırken dolar 4,6 liraydı, bugün dolar 18 liraya yaklaşmış. 2018’de mazot 5 liraydı, bugün 23 lira. Merkez Bankası rezervi +30 milyar dolardaydı, şimdi -60 milyar dolarda. Sözlerin hiçbiri tutulmadı. Yani partili Cumhurbaşkanlığı yaramadı. Partili Cumhurbaşkanlığı ile daha fazla yoksullaştık, borcumuz daha fazla arttı, daha zor geçinir olduk, çocuğumuza harçlığı daha zor verdik, kiramızı daha zor ödüyoruz. Diğer tarafın talebi ne? 6 kişi bir araya gelecek talimat verecekler Cumhurbaşkanına o da ülkeyi yönetecek. Yüzde 2 alacak bir parti Cumhurbaşkanı seçilebilmesi için 50+1 alacak. Yüzde 50+1 alan birisi bir karar alacakken dur bir dakika bakayım. Temel Karamollaoğlu ne düşünüyor diye onu bir sorayım diyecek. Bu rüyaya kim inanır. Böyle bir saf Cumhurbaşkanı olur mu? Dolayısıyla ne partili Cumhurbaşkanı ne de parti başkanlarından emir alan Cumhurbaşkanı. Bu milletin bir evladı olacak. Yeterli birikimi olan, sağlığı yerinde olan, aklı başında olan, matematik bilen, toplumu kucaklayacak, Edirne’den Ardahan’a gönül köprüleri kuracak, ayrımcılık yapmayacak, aklı esas alacak, adaleti tesis edecek ve ahlaklı olacak. Böyle birini bulacağız. Bize masal anlatıyorlar değerli arkadaşlar.

IMG_0566

2022 YILINDA ÖĞRETMENLER İŞSİZ, ÇOCUKLAR ÖĞRETMENSİZ

Bugünlerde TBMM’de bütçe görüşülüyor. Türkiye uçuyor anlatılanlara bakarsan. Refah içinde, herkesin yüzü gülüyor, iktidar öyle anlatıyor. Ama ne yazık ki köy okullarını açamıyor. Öğretmen atayamıyor. Yazık 2022 yılında öğretmenler işsiz, çocuklar öğretmensiz. O köy okullarını derhal açacağız. Memleket Partisi olarak milletimize sözümüzdür. Eğitim Fakültesi gençler sizi öğrencileriniz ile buluşturacağız. Köy okullarını yeniden açacağız. Erdoğan aynı filmi tekrar etmeye başladı. Son kez aday oluyorum diyor, ama bu son kez demesi üçüncü oldu. En son söylediğinde ver yetkiyi gör etkiyi demişti. Millet bana vermedi yetkiyi ona verdi yetkiyi. Bende o zaman demiştim ki dolar 4 liraydı bakın yanlış yapıyorsunuz Erdoğan’ı seçerseniz dolar 10 lira olur demiştim. Millet bana gülmüştü. Hatta demişlerdi ki Muharrem İnce Mit tarafından sorgulansın. Doların 10 lira olacağını nerden biliyor? Ben müneccim değilim, İstihbaratçı da değilim ama yapılanlara bakınca onu görüyorum demiştim. Şimdi söylüyorum aziz milletim yanlış yaparsın. Erdoğan bir daha seçilirse dolar 50 lira olur. Çünkü akla, bilime ve ekonomiye uygun değil onun yönetimi. Ekonomi teolojik kurallarla yönetilemez. Yaptığı iş bilime, hukuka ve evrensel değerlere aykırıdır.

IMG_0568

ÇÖZÜLMÜŞ BİR SORUNU ANAYASA İLE YENİDEN ÇÖZMEK İSTİYORLAR

Bir anayasa tartışmasıdır gündemde. Çözülmüş bir sorunu. Ortada bir sorun yok, isteyen başörtüsü takıyordu, istemeyen takmıyordu. Sayın Kılıçdaroğlu yeniden gündeme getirdi.  Erdoğan’da gollük pası gole çevirdi. Şimdi uğraşıyorlar, çalışıyorlar. Çözülmüş bir sorunu anayasa ile yeniden çözmek istiyorlar. Fakat o anayasada bir şey yok. Toplumda infial yaratan bir olay yaşıyoruz. Duymuyor musunuz? 6 yaşındaki bir çocuk 29 yaşındaki adamla dini nikâhla evlendirilmiş. Bunu engelleyecek bir madde neden yok o anayasa değişikliğinde. Buna devam mı edecekler? Madem anayasa değişikliği yapıyorsunuz. Yapsanız ya bu konuda da bir düzenleme. Bu konudaki mağdur şikâyette bulunmuş. Devlet susmuş, bakanlık susmuş. Tekrar söylüyorum hangi bakanlık sustuysa, hangi polis, hangi savcı sustuysa, 6 yaşındaki çocuğa imam nikâhını kim kıydıysa, şahitleri kimse, bunlar derhal hapse tıkılmalıdır. Ama bu ülkede ahlaksızlık diz boyu olmuş artık. 6 yaşındaki çocuğa kim imam nikâhı kıydıysa onu hapse atalım diyorum. Bazıları çıkıyor Muharrem İnce dini nikâha savaş açtı yazıyor. Bunlar ahlaksız, bunlar Müslüman falan değil. Kendini Müslüman gibi tanımlayan Müslümanların içindeki Truva atlarıdır bunlar. 6 yaşındaki çocuğa dini nikâh kıyan ahlaksızlardan bahsediyorum. Bunların hepsi hapse atılmalıdır. Çocuklarımızdan bahsediyoruz. Partilere bakıyorum kimse sesini çıkaramıyor. Göstermelik 2 açıklama o kadar. Aman cemaatlerden oy alacaklarmış. 6 yaşındaki çocuğa imam nikâhı kıyan adamın oyunu istemiyorum. Gitsin hangi partiye verirse versin. Bunu rayına oturtacağız. Çocuklara taciz ve tecavüz olacak yurtta yerle bir ederiz orayı. Ahlaksızlığı din diye satmaya çalışıyorlar.

KÜRTÇE HOŞ GELDİN DEMEK İSTEDİM

Geçtiğimiz günlerde Diyarbakır’daydım, şehrin bazı yerlerine Türkçe bazı yerlerine Kürtçe Muharrem İnce hoş geldiniz diye pankart asılmış. Bir sakınca görmedim. Niye görmedim, zaten şehrin girişinde yazıyor Kürtçe. Şehrin girişinde, Belediyenin girişinde Kürtçe’de yazıyor Türkçe’de. TRT’yi açıyorsun Kürtçe yayın yapıyor. Memleketine gitmişim vatandaşımız da demiş ki ben Kürtçe biliyorum sana da Kürtçe hoş geldin demek istedim. Bir partinin üyesi iki de bir de saldırıyor. Muhatap almıyorum ama görüyorum. Onun derdi ben değilim tabi. Onun derdi parti içi mücadele. Benim bir parti genel başkanı ile ittifak yapmak için görüşme yaptığımı biliyor. Oradan çıkıntı oluyor ki bana sallıyor. Bak diyor ben partide bir gücüm. Beni partimde önemli bir yerlere getir. Yoksa senin kuracağın ittifaklarda başına bela olurum. Mesaj veriyor, derdi Türkçe veya Kürtçe tabela değil. derdi parti içi yerini sağlamlaştırmak. Ben buna alet olamam. Son kez cevap veriyorum, bir daha vermem. Bana cevap verecekse senin genel başkanın verir. Sen otur oturduğun yerde. Konuşulacaksa onunla konuşurum” ifadelerini kullandı.

IMG_0618

Haber: Emrah Özdemir