14 Mayıs’ta yapılacak olan seçimlere sayılı günler kalırken Kahramanmaraş’ta partiler Milletvekili adaylarını tanıtmaya devam ediyor. Bu kapsamda Milliyetçi Hareket Partisi de Kahramanmaraş Milletvekili adaylarını kamuoyuna tanıttı. MHP İl Başkanlığı Seçim İletişim Merkezinde gerçekleşen tanıtım toplantısına, MHP Milletvekili adayları Doç. Dr. Zuhal Karakoç, Doç. Dr. Turan Şahin, Ertuğrul Doğan, Ömer Özkan, Aziz Kömürcü, Hüseyin Çiçek, Sermet Yıldız ve Avukat Mesut Çakar’ın yanı sıra MHP İl Başkanı Hüseyin Vahit Demiröz, MHP ilçe başkanları, Ülkü Ocakları İl Başkanı Dursun Nar ve ilçe başkanları, STK temsilcileri ve çok sayıda partili katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Hüseyin Vahit Demiröz, 14 Mayıs’ta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimlerinin devlete ve millete hayırlı olmasını temenni ederek, ‘’Birliğimiz, dirliğimiz daim olsun’’ dedi.

IMG_4877

KAHRAMANMARAŞ TÜRKİYE SİYASETİ İÇİN DAİMA ÖNEMLİ BİR ŞEHİR OLMUŞTUR

Kahramanmaraş için üzerlerine düşen her ne varsa yapacaklarını ve bunun için çok fazla sayıda projeleri olduklarını söyleyen Kahramanmaraş MHP 1.sıra Milletvekili Adayı olan Doç. Dr. Zuhal Karakoç Dora, ‘’6 Şubat’tan itibaren daha önce de çok şey değişti. Fakat şimdi artık ayağa kalkma yenilenme zamanı ve siyaset mekanizması bunu yerine getirebilmek için en önemli araçlardan bir tanesidir. 6 Şubat’ta hep birlikte sınandık. Maalesef burada bulunan ve etkilenmeyen tek bir ferdimiz yok. Hepimiz ailemizden insanları canlarımızı yakınlarımızı dostlarımızı hatıralarımızla birlikte maalesef kaybettik. Fakat yeni hatıralar inşa etmek yeni hikâyeler yazmak için böyle büyük acılar önemli atılımların da habercisi olmalı. Elbette yaralarımız var ve bunları yüreğimizde taşıyacağız, sonsuza kadar. Bunları unutursak zaten ilerleme şansımız olmayacak. Bugün siyaset mekanizmasının Kahramanmaraş için üreticisi, çiftçisi, sanayicisi, halkı, kadını erkeği, çocuğu, genci hep birlikte yeniden eski dünlerinden daha güzel günlere imkânlara kavuşabilmesi için seferber edilmesi gereken bir mekanizma siyaset. Bu nedenle Milliyetçi Hareket Partisi olarak Milliyetçi Hareket Partisi'nin adayları olarak bugünden itibaren artık Kahramanmaraş için üzerimize düşen her ne varsa ki bunun için çok fazla sayıda projelerimiz var. İnşallah ilerleyen zamanlarda peyderpey bunları sizinle detaylı olarak paylaşacağız. Tarımdan sanayisine kadar yeni alan savunma alanındaki iş birliği alanının genişletilmesinden tutun yeni yatırım alanlarının ve teşviklerin üretilmesine kadar pek çok alanda elimizden gelen en büyük gayreti kullanmak üzere buradayız. Liderimiz Devlet Bahçeli Beyefendilerinde söylediği gibi Kahramanmaraş Türkiye siyaseti için daima önemli bir şehir olmuştur ve buranın hızlıca yeniden kalkındırılması hepimizin 1. önceliği olacaktır. Bu konuda hem kendi adıma hem de partinin zaten bu konudaki yol haritası belli hem arkadaşlarım adına her türlü sözü veriyorum, bunun mücadelesini vermekten vazgeçmeyeceğiz’’ diye konuştu.

KAHRAMANMARAŞ YENİDEN İMAR VE İHYA OLACAK

 

Doç. Dr. Turan Şahin ise, ‘’Yiğit düştüğü yerden kalkacak inşallah edelerin yüzü tekrar gülecek, çocuklarımızın, anne babalarımızın umutları yeniden yeşerecek, devletimizle, Milliyetçi Hareket Partimizle Kahramanmaraş yeniden imar ve ihya olacak, yeniden çete bayramı coşkuyla kutlanacak diye konuşan Şahin; “Benim hikayem de kadim şehir Kahramanmaraş’la kesişti. Şehrin vakarlı, tevazulu, İrfanlı, güzel gönüllü insanları bu şehri bize sevdirdi, şehirleri sevdiren asıl insanlarıdır. Kahramanmaraş bağrına bastı bizi’’ şeklinde konuştu

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ'NİN KAPILARI SONUNA KADAR SİZLERE AÇIK

3. sıra adayı Ertuğrul Doğan’da, İyi Parti'ye katılanlara çağrıda bulunarak, gönül veren kardeşlerimize şunu söylüyoruz: Milliyetçi Hareket Partisi'nin kapıları sonuna kadar sizlere açık. Çünkü gördünüz ki sayın genel başkan masaya oturdu kendi iradesiyle kalktı. Ama birilerinin talimatıyla tekrar masaya döndü. Hepsinden vatanını milletini bayrağını seven herkesten öncelikle Sayın cumhurbaşkanımıza destek istiyoruz. Milletvekilliğinde Milliyetçi Hareket partisine destek istiyoruz.’’

KAHRAMANMARAŞ’I YENİDEN AYAĞA KALDIRACAK EKİP KARŞINIZDA

Kahramanmaraş’ı yeniden kaldıracak ekibin kendilerinin olduğunu dile getiren 4.sıra adayı Ömer Özkan şunları kaydetti: ‘’Bugün bu salon küçük ama bu salonun önemi çok büyük. Karşınızda gördüğünüz ben dahi 8 aday arkadaşımızın misyonu çok farklı ve sizler bu salonda tarihi bir ana şahitlik ediyorsunuz. 14 Mayıs’ta yapılacak olan seçimlerde Kahramanmaraş’ı yeniden ayağa kaldıracak ekip şu anda karşınızda. Bu depremde hep bunlar hepiniz yakınlarımızı kaybettik. Milliyetçi Hareket Partisi camiası da birçok ismini kaybetti. Eski il başkanımız Adnan Bey ailesi ile rahmeti Rahman'a kavuştu. İlçe başkanlarımızdan Timur Vaktimur Bey Halil Maraşlıoğlu Bey hakkın rahmetine kavuştu. Yöneticilerimizden birçok arkadaşımız Kadir Bayraktar, Şeref Fidan, Sıddık Demet rahmeti rahmana kavuştu. Bu vesileyle onları bir kez daha yâd etmek istiyorum. 14 Mayıs’ta ki seçimlerde Milliyetçi Hareket Partisini ve Cumhur İttifakını Allah muzaffer kılsın.’’

14 MAYIS SEÇİMİ TARİHİ BİR SEÇİMDİR

Milli Savunmada ki yerlilik oranının yüzde 80’lere ulaştığını söyleyen Aziz Kömürcü, ‘’14 Mayıs’ta bu ülkenin geleceğinin bu ülkenin 21. Yüzyılda nasıl olması gerektiğinin dizayn edecek, karar verecek kadroyu seçeceğiz. Bu çok kıymetlidir. Son bir hafta içerisinde haberlerde hepimiz bunu takip ediyoruz. Milli Savunma ile alakalı projede teknoloji ile ilgili bitirilen projeleri hepimiz yakından takip ediyoruz. Sadece 1 tek şeyi söyleyeceğim: Bu ülkede 20 yıl öncesindeki Milli Savunmadaki yerlilik oranı yüzde 20’lerde. Tamamen yüzde 20, o da sadece montaj kısmı. Şu an ise günümüz itibariyle Milli Savunmadaki yerlilik oranımız yüzde 80. Son 2-3 gün içerisinde açıklanan projeler TCG 50 dediğimiz projesi, SİHA savaş gemisi dünyada son 10 yılda silahlı kuvvetlerin en büyük projelerinden bir tanesidir. Yine aynı şekilde SİHA’lar, İHA’lar çıkarılamaz üretilemez denilirken şu an birçok yerde görüyoruz. Hatta Kahramanmaraş’a gelmeye hazırlık yaparken, arkadaşlarla şöyle yollarda falan gezerken TOG araçlarını görüyoruz. Bu büyük bir şeref ve onurdur. Bu nedenden dolayı 14 Mayıs seçimi tarihi bir seçimdir. 21. Yüzyılın Türkiye’sini dizayn eden kararını veren yönetecek kadrolu bir seçimdir. Bu nedenden dolayı Allah izin verirse ülküdaş, dava arkadaşları, teşkilat olarak tamamen canla başla, kısa bir süre var. 1 ay içerisinde Kahramanmaraş’ın altını üstüne getirerek köy köy, taşra taşra, dağ dağ gezerek 14 Mayıs'ta Cumhur ittifakını en büyük çoğunlukla Milliyetçi Hareket Partisi'ni bugüne kadar almamış bir oyla Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde temsil kabiliyeti kazandıracağız. Aynı zamanda cumhurbaşkanımız da en fazla oyla 2018'dekinden daha fazla bir oyla tartışma yaratmaksızın en büyük oyuyla cumhurbaşkanımızı, cumhurbaşkanı olarak tekrardan seçeceğiz’’ şeklinde konuştu.

14 MAYIS'TA TÜRK MİLLETİ HER ŞEYDEN ÖNCE TÜRKİYE DİYECEKTİR

 

6. sıra adayı Hüseyin Çiçek, ‘’Mevki sıraların hiçbir önemi yoktur. Her birimiz Türk milletinin bir ferdi, milliyetçi ülkücü hareketin bir neferi olarak hep beraber milletimizle kucaklaşarak Türkiye'nin geçtiği bu sürecin önemini vatandaşımıza anlatma gayretinde olacağız. Önümüzdeki seçimlerde birinci hedefimiz Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın hiç tartışma hiçbir tartışmaya mahal vermeyecek şekilde İlk turda seçilmesini sağlamaktır. İkinci hedefimiz ise Milliyetçi Hareket Partisi olarak vekil sayımızı en yüksek seviyeye çıkartmak olacaktır. İnanıyorum ki Millet iradesi 14 Mayıs 2023'te zilleti elinin tersiyle yetecek ve tavrını Türkiye'nin yükselişinden istikrarından yana Milliyetçi Hareket Partisi ve Cumhur ittifakından yana gösterecektir. 14 Mayıs'ta Türk milleti her şeyden önce Türkiye diyecektir’’ dedi.

TÜM GAYRETİMİZLE ÇALIŞACAĞIZ

Başarılı olmak için tüm gayretleriyle çalışacağını söyleyen 7. sıra adayı Sermet Yıldız, 14 Mayıs'ta Türkiye Cumhuriyeti bir seçime girecek. Milletvekili seçimlerinde ve Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin ikinci seçimini yapacağız. Önümüzdeki süreçte sayın genel başkanımızın ifadesiyle önce ülkem ve milletim düsturunu Şiar edinerek hep birlikte bu mücadelede beraber çalışacağız. Kahramanmaraş'ta en iyi sonucu almak için Yolumuz zamanımız az ama yükümüz ağır başarılı olmak için tüm gayretimizle çalışacağız. Aday arkadaşlarımıza başarılar diliyorum’’ ifadelerini kullandı.

Mahçiçek, “Bu ülkenin başında bir dünya lideri var” Mahçiçek, “Bu ülkenin başında bir dünya lideri var”

GÜÇLÜ TÜRKİYE İÇİN GÜÇLÜ MHP

Milliyetçi Hareket Partisi’nin Türkiye’nin sigortası olduğunu dile getiren Avukat Mesut Çakar, ‘’Rabbim 28. dönemde ülkem için şehrim için sizler için bana çalışmak için vekil adaylığını nasip etti. İnşallah bize nasip olan bu şey için sizler için ülkemiz için şehrimiz için en iyi şekilde çalışacağız. Yaklaşık bir hafta on günden beri sahada vatandaşlarımızla geçirmiş olduğumuz bu zor dönem içerisinde onlara yaralarını bir nebze sarmak için yanlarında bulunduğumuzda partimize çok büyük bir teveccüh de bulunmaktalar. Biz de bu teveccühleri karşılıksız kalmamak anlamında İnşallah hepimiz dokunabildiğimiz el kadar ulaşabildiğimiz her yere gece gündüz demeden çalışarak yardım edeceğiz. Biz Türk milleti yaşamış olduğumuz bu olayda da gördüğümüz üzere önce Devletimiz sonradan milletimizin sayesinde el ele vererek bugünleri birlikte atlatacağız. Bugünleri atlatmak el ele olmak birlikte yaraları sarmak hepimizin elinde olan bir şey. Bildiğimiz üzere Milliyetçi Hareket Partisi Türkiye'nin sigortasıdır bizde bu anlamda güçlü Türkiye için güçlü MHP diyoruz’’ diye konuştu.

Haber: Yunus Emre Bayır