Kahramanmaraş’ta deprem sonrası şehrin yeniden yapılanması için gönüllüler ve STK’ların ortak işbirliğiyle kurulan “Maraş’ına Sahip Çık” Hareketi 14 Mayıs seçimleri sonrası bir grup insanların sergilediği gösteriler neticesinde, kente ve kent halkına yapılan hakaret ve eleştirileri kınadığı bir basın açıklaması duyurdu. Açıklamada, “Bir şehrin ve insanının siyasi tercihlerini sorgulamak ve bunun üzerinden hakarette bulunmak kimsenin haddi değildir!” mesajını verdiler.

‘Maraş’ına Sahip Çık’ Hareketi 14 Mayıs seçim günü saat 17.00’de başlayan davranışlara karşılık, tüm şehri ve sağduyulu insanları dahil ağır itham ve hakaret içeren sözler eşliğinde sosyal mecralarda paylaşılan gönderilere cevaben; “Bir milyonun üzerinde nüfusu olan bir şehirde; sağduyulu insanları tenzih ederek, çoğunluğu Kahramanmaraş halkının dışında olan, 150-200 araçtan oluşan, çok genç ve göçmen misafirlerin oluşturduğu kendini bilmez grupların yaptığı saygısız kabul edilemez hareketler, halen büyük bir travma yaşayan bir şehrin geneline ve insanına asla sirayet ettirilemez” dedi.

Başkan Güngör; “Esnaf Çarşılarıyla Ticari Hayatı Canlı Tutuyoruz” Başkan Güngör; “Esnaf Çarşılarıyla Ticari Hayatı Canlı Tutuyoruz”

Haber: Eyüp Kağan Atlı