16 Haziran Pazar günü idrak edilecek olan Kurban Bayramı için Kahramanmaraş’ta hazırlıklar sürüyor. Bu kapsamda bayramın en önemli ihtiyaçlarından biri olan kurban kesim bıçakları da listenin en başında yer alıyor. Bayram ihtiyaçlarını yavaş yavaş tamamlayan vatandaşlar, kurbanlık hayvanlarının yanı sıra, et ayarlama işleminin olmazsa olmazı kurban kesim bıçaklarını da almaya başlıyor. Kahramanmaraş’ta uzun yıllardır hizmet veren Ökkeş Çelik Bıçakları’na, Kurban Bayramı dolayısıyla rağbet artıyor. Yeni bıçaklar almak isteyen vatandaşların yanı sıra, evlerindeki bıçakları keskinleştirmek ve bakımını yaptırmak isteyen vatandaşlar da Ökkeş Çelik Bıçakları’nın yolunu tutuyor.

Whatsapp Image 2024 06 10 At 11.30.24 (1)

Konu kapsamında konuşan Ökkeş Çelik Bıçakları sahibi Bahattin Çelik, vatandaşların Kurban Bayramı için bıçak ihtiyaçlarını son günlere kalmadan temin etmelerini ifade etti.

Whatsapp Image 2024 06 10 At 11.30.23

YOĞUNLUK BAŞLADI VE BIÇAK SATIŞLARIMIZ HIZ KAZANDI

Kahramanmaraş’ta Kurban Bayramı’nda kullanılmak üzere her türlü bıçak ihtiyacını karşıladıklarını ve en kaliteli hizmeti verdiklerini belirten Ökkeş Çelik Bıçakları sahibi Bahattin Çelik; “Kurban Bayramı'na yaklaşıyoruz, bir haftamız kaldı. Bu hafta boyunca tüm yoğunluğumuzla müşterilerimize en iyi şekilde hizmet vermeye çalışıyoruz. Yoğunluk başladı ve keskinlemelerimiz, bıçak satışlarımız hız kazandı. Tabii ki, burada 150 yıllık bir geleneği sürdürmenin üzerimizde ağır bir yükü var. Bu yükü en iyi şekilde taşımaya çalışıyoruz. Hem kaliteli bıçaklar sunmak hem de müşterilerimizin ellerindeki bıçakları en iyi şekilde keskinleştirmek için çalışıyoruz. Yaklaşık 30 kişilik ekibimizle birlikte bu işi en güzel şekilde bayrama yetiştirmeye çalışıyoruz. Müşterilerimizden, bayram öncesi son günlere kalmadan bir an önce bıçaklarını getirip keskinleştirme işlemlerini bitirmelerini talep ediyoruz. Son günlerde, özellikle birkaç güne daha çok yığılıyor ve çok fazla vakit kalmadığı için yoğunluk oluşuyor. Bu nedenle bıçak seçimini şu günlerde daha rahat yapabilirler.

Whatsapp Image 2024 06 10 At 11.30.24

EN İYİ KURBANI SEÇİYORUZ VE BUNU DA EN İYİ BIÇAKLA YAPMAMIZ GEREKİYOR

Bıçak keskinlemede ve bıçak alımında, bu işi gerçekten yapan, bilinen ve sonrasında bir şikayetiniz olduğunda muhatabınız olan bir yere götürmek her zaman en önemli noktadır. Bu nedenle, sadece bayramdan bayrama yapanlar değil, bu işi yıl boyunca yapan profesyonel kişilerden hem keskinleme hem de bıçak alımını yapmalarını tavsiye ediyoruz. Burada en önemli şey, bu işi yapan kişilerin usta olması ve işin maharetli ellerde yapılmasıdır. Usta, yaptığı işi beğenmezse müşteriye iletmez ve eğer bıçak artık kullanım süresini doldurmuşsa bunu müşteriye bildirir. Böylece boş yere para harcamamış olursunuz. Kurban süreci, en kaliteli bıçaklarla iş yapmamız gereken bir zaman dilimidir. Çünkü en iyi kurbanı seçiyoruz ve bunu da en iyi bıçakla yapmamız gerekiyor. Bıçağınızın keskin olması, kazaların önüne geçmek için önemlidir.

Whatsapp Image 2024 06 10 At 11.30.22

HER BIÇAK, HER İŞ İÇİN UYGUN DEĞİLDİR

Her bıçak, her iş için uygun değildir. Kesim bıçağı, sıyırma bıçağı, doğrama bıçağı ve yüzme bıçağı gibi farklı bıçak türleri vardır. Müşterilerimize hangi bıçağı nerede kullanmaları gerektiğini ve nasıl daha çok fayda sağlayacaklarını anlatıyoruz. Bizim farkımız, sadece bıçak satmak değil, bıçağın hangi amaçla kullanılacağını öğrenip o amaca yönelik en uygun bıçağı müşteriye sunmaktır. Bu nedenle profesyonel yerlerden bıçak almalarını tavsiye ediyoruz. Ökkeş Çelik bıçakları olarak 150 yıldır bu mesleği yapıyoruz ve gün geçtikçe de sadece Maraş değil, tüm Türkiye'ye ve dünyaya en iyi şekilde ulaştırıyoruz. Ökkeş Çelik bıçakları şu anda tüm Türkiye'de ve dünyanın değişik bölgelerine ihracat gerçekleştiriyoruz. Ancak şu andaki tüm yoğunluğumuz memleketimiz ve Türkiye üzerinedir. Kurban Bayramı'nda en iyi bıçakla ibadetimizi yerine getirmeye çalışıyoruz. Her kurbanda yeni bir bıçak almanın faydalı olduğunu söylüyoruz. Eski bıçaklarımızı en iyi şekilde keskinleştiriyoruz, ancak yeni bir bıçak daha fazla iş görecektir. Teknoloji değişiyor ve her gün daha yeni, kaliteli, kullanışlı ve dayanıklı ürünler üretiyoruz” dedi.

Whatsapp Image 2024 06 10 At 11.30.20

Editör: Melisa Türkmen