Sonbahar-kış sezonunun açılmasının ardından kışlık giyim ürünleri vitrinleri süslüyor. Giyim sektöründeki esnaflar kışlık giyim ürünlerini tezgâhlarına yerleştirmeye başladı. Kışlık giyim ürünlerinden almak isteyen vatandaşlar ise fiyat araştırması yapmak üzere mağazaları ziyaret ediyor. Bu kapsamda Kahramanmaraş’ta bir giyim mağazasında satış danışmanı olan Samet Çınarlıdere, kışlık giyim ürünlerinin artık raflardaki yerini aldığını söyledi.

Kahramanmaraş'ta Ashab-ı Kehf yoğun sis içinde kaldı Kahramanmaraş'ta Ashab-ı Kehf yoğun sis içinde kaldı

WhatsApp Image 2023-11-06 at 14.12.20

YAZLIK ÜRÜNLERİMİZİN SATIŞINI HIZLANDIRMAK İÇİN KAMPANYALAR DÜZENLEDİK

Satış danışmanı olan Samet Çınarlıdere, “Kış sezonu açıldı. Kışlık giyim ürünleri artık raflardaki yerlerini aldı. Fiyatlardaki artış hissedilir derecede var. Müşterilerimizi mağazamıza bekliyoruz. Ama satışların çok fazla olmasıyla ilgili ümidimiz yok. Yazlık ürünlerimizin satışını hızlandırmak için kampanyalar düzenledik. Tabii ki toptancıdan aldığımız fiyatın çok az miktarını, yani kargo bedelini karşılayabilecek kadarını üzerine bırakıp öyle sattık. Bu şekilde biraz hareketlilik oldu. Şimdi kargo bedelini karşılıyorsun, cebine bir kar marjı kalmıyor. Bir döngü olsun diye kampanya düzenledik. Yazlık ürünlere yaptığımız bu kampanyayı kışlık ürünlere uygulayamıyoruz.

Ekran görüntüsü 2023-11-06 141833

KIŞLIK GİYİM ÜRÜNLERİNİN FİYATLARINDA GEÇEN YILA ORANLA YÜZDE 100 ARTIŞ OLDU

Yine biz müşterilerimiz buraya geldikleri zaman ikramımızı yapıyoruz. Ama kışlık ürünler geçen seneye göre çok arttı. Aşırı derecede arttı. Ama yine de bir kampanya düzenleyebiliriz. Arkadaşlarla oturup düşünmemiz gerekiyor. Nasıl bir kampanya yapabiliriz diye. Kışlık giyim ürünlerinin fiyatlarında geçen yıla oranla yüzde 100 artış oldu. Müşterilerimizden aşırı derecede bir tepki gösteren de var, göstermeyen de var ama biz bu fiyatları söylerken biraz da çekiniyoruz. Alışveriş Merkezine gidilip bakıldığı zaman bizim fiyatlarımız yine biraz daha iyi. Örneğin geçen sene kışın 2 kot, 4 tane gömlek, 2 tane sweat alan müşterilerimiz. Bu sene geldiğinde 1 sweat, 1 pantolon alıp gidiyor. Ama aynı fiyata alıyor. Bu verdiğim örnekten anlayabilirsiniz fiyatlardaki artışı.  Sonuç olarak müşterilerimiz bu duruma tepki gösteriyor.

Ekran görüntüsü 2023-11-06 141928

ELİMİZDEN GELDİĞİ KADAR MÜŞTERİLERİMİZE ÜRÜNLERİMİZİ DENETMİYORUZ

Biliyorsunuz bu aralar bir uyuz hastalığı gündemimizde. Elimizden geldiği kadar müşterilerimize ürünlerimizi denetmiyoruz. Çünkü yaygın bir uyuz hastalığı var. Bunu haberlerde de söylüyorlar. Müşterimiz ürüne bakıyor, hoşuna gidiyor. Zaten yıllardan beri de bu işi yapıyoruz. Biliyoruz. Şöyle baktığımız zaman görebiliyoruz. Hangi beden olur, hangi beden olmaz diye. Buradan vatandaşlarımızı uyarıyoruz. Mağazaya gittiklerinde çok kıyafet denemesinler. Hafta sonları yoğunluk yaşıyoruz. Cumartesi ve Pazar günleri 12:00 ila 16:00 arası bir yoğunluğumuz oluyor. Sadece o da insanlar almak için değil. Fiyatları merak ettiği için geliyor. Fiyatta artış var mı yok mu diye. Bazıları da ürün alıyor. Mesela 10 kişiden 2’si alıyor. Geriye kalanı fiyat soruyor” ifadelerini kullandı.

234-1