I M G 2091

Kahramanmaraş’ta sektöre istihdam desteği sağlamak amacıyla çıraklar yetiştiren MADO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kanbur ile Yönetim Kurulu Üyesi Erdal Kanbur, Kahramanmaraş MADO Akdeniz Mesleki Teknik Anadolu Lisesi’nin konferans salonunda 10, 11 ve 12.sınıf öğrencileriyle söyleşi gerçekleştirdi. Söyleşi de Mehmet Sait Kanbur ve Erdal Kanbur öğrencilerin branşları, mezunluk sonrası kavuşabilecekleri avantajlar ve MADO’nun nasıl oluştuğu hakkında bilgiler verirken öğrencilerin, staj durumları, MADO okulunun kendilerine ne gibi avantajlar kazandırdığı ve Kahramanmaraş’ın kuşaktan kuşağa geçen işletme hikayesi hakkında öğüt verdiler.

Mado Yönetim Kurulu Üyesi Erdal Kanbur

YURTDIŞINA GİTMEK İSTEYEN ÖĞRENCİLERE DESTEK VERİYORUZ

MADO’nun Kahramanmaraş’ta doğup ülke genelinde çoğu yere açıldığını söyleyen Mehmet Sait Kanbur, öğrencilere motivasyon vermek adına hikayelerini anlattı ve öğrenciler okuldan mezun olduklarında gerek yurtiçi gerek yurtdışı şubelerinde her zaman destekçi olacaklarını belirtti. Yurtdışına gitmek isteyen mezun öğrencilerin pasaportlarını çıkarmalarının yeterli olduğunu, vize işlemlerini MADO Yönetimi’nin üsteleneceğini aktaran Kanbur, aynı zamanda Franchise şube açmak istediklerinde bütçe desteği sağlayıp kefil olacaklarının da altını çizdi.

Mado Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Sait Kanbur

GENÇLERİMİZE MODEL OLUYORUZ

MADO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Sait Kanbur, sözlerine şöyle devam etti; “Gençlerimize model olmayı, ülkenin ve sektörün yükünü almayı tarif ediyoruz. Gençlere her zaman diyorum ki, birinci sevdanız Kahramanmaraş, ikinci sevdanız yaptığınız işiniz, üçüncü sevdanız Türkiye olsun. Bizim hedefimiz Kahramanmaraş’ı, Türkiye'nin gastronomisine nasıl anlatabiliriz diye çalışmak. Çocuklarımızla, bunları anlatmak için biraraya geldik. Başımızdan geçen hikayeleri anlatmak istedik. Buralara nasıl geldik, neler geçti başımızdan? Onlara model olmak için bazı tavsiyelerde bulunuyoruz. Biz, dünya gstronomi kalelerine, çocuklarımızı turizm elçisi olarak gönderiyoruz. Onları yetiştiriyoruz ve Kahramanmaraş’ın adını daha iyi yerlere getirmeleri için çaba sarf ediyoruz. Onların gözünde de heyecanlarını gördüm. Herkesi ayrı ayrı tebrik ediyorum. Hocalarını da tebrik ediyorum.

MEZUN OLDUKTAN SONRA KENDİ İŞİNİZİ YÜRÜTECEKSİNİZ

Deprem bizi biraz yordu. İnşallah bu deprem sıkıntılarını attıktan sonra arzu ettiğimiz noktalara doğru geleceğiz. Özellikle, öğrencilerimize yabancı dil konusunda ısrar ediyorum. Çalışın, öğrenin, ana diliniz gibi konuşun. Ben sizlere, sosyal sorumluluk olarak iş kurmayı tarif ediyorum. Gençlerimizin iş sahibi olması için mağazalarını kuracağız, 1 lira getirene 2 lira kredi temin ediyorum. Anahtar teslimi dükkanlarda artık kendi işinizi yürüteceksiniz. Bu sayede ne olacak, hem ailenizin yükünü, hem de ülkenin yükünü almış olacaksınız.”

I M G 2185

BULUNDUĞUNUZ OKULUN KIYMETİNİ BİLİNİZ

MADO Yönetim Kurulu Üyesi Erdal Kanbur ise şunları söyledi; “Gençlerimiz, çocuklarımız beni çok duygulandırıyorlar. Kendilerini, yaptıkları işte yetiştirecekler,usta olacaklar. Okuduğunuz okul sizlere çok güzel imknalar ve fırsatlar sunuyor. Kolunuza öyle bir bilezik alıyorsunuz ki, hiçbir zaman bitmeyecek bir şey bu. Okuduğunuz bu okuldaki çalışmalar, ileri ki hayatlarınızda sizlere çok büyük fırsatlar doğuracal, buna emin olabilirsiniz. Bulunduğunuz okulun kıymetini biliniz. Buradan çıkan her öğrenci, bir servet gibi hayatı boyunca kendi ayakları üzerinde duracaktır.”

Piazza AVM yanındaki 11 arsa satışa çıktı Piazza AVM yanındaki 11 arsa satışa çıktı

Muhabir: MELİSA TÜRKMEN