Yaklaşık 2 buçuk saat sahnede kalan Zara, izleyenlere keyifli anlar yaşattı.

Konserde Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Zara'ya çiçek verirken, eşi Leyla Güngör'de kentin coğrafi işaret tescilli ürünü olan ceviz oyma sandık hediye etti.

GAZETE SAHİPLERİ VE TEMSİLCİLERİ BÖLGE TOPLANTISI ADANA’DA YAPILDI GAZETE SAHİPLERİ VE TEMSİLCİLERİ BÖLGE TOPLANTISI ADANA’DA YAPILDI

Başkan Güngör, yaptığı konuşmada, Kahramanmaraş'ın kültür, sanat, edebiyat ve birçok alanda ön plana çıktığını dile getirdi.

AA-20220826-28739913-28739912-KAHRAMANMARASTA_YAZ_KONSERLERI_KAPSAMINDA_SANATCI_ZARA_SAHNE_ALDI

Belediye olarak kentin kültürel değerleri çok önemsediklerin dile getiren Güngör, şunları kaydetti:

"Türk halk müziğimizi gerçekten çok güzel seslendiren ve her zaman dinlediğimiz Zara hanımı misafir etmekten mutluluk duyuyoruz. Biz bu topraklarda Anadolu coğrafyasında bir hikaye sürdürüp geliyoruz. 'İşte Gidiyorum Çeşmi Siyahım' diyen Aşık Mahzuni'den, 'Lambada titreyen alev üşüyor' diyen Abdurrahim Karakoç'tan ve biz bir hikayeyi asırladır sürdürüp geliyoruz. Türkülerimizde hasret var. Türkülerimiz de kahramanlık var. Tabi bu kültürümüzü sanatımızı geçmişten aldığımız değerlerle daha ileri götürmek yaşatmak ve bunları gelecek nesillere aktarmak bizim borcumuz. Kahramanmaraş şiir ve edebiyatın başkentidir."

Konserde, Aşık Mahzuni Şerif'in "İşte Gidiyorum Çeşmi Siyahım" türküsünü Zara ve Başkan Güngör birlikte seslendirdi.

Sanatçı Zara ve orkestranın performansı müzikseverler tarafından uzun süre alkışlandı.