Kahramanmaraş Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu, kentin spor camiasını bir araya getiren önemli bir etkinliğe imza attı. Federasyon, şehirdeki spor kulüpleri ve sporun paydaşlarına yönelik her yıl geleneksel olarak düzenlediği iftar yemeği programını bu yılda es geçmedi. Yaklaşık 200 kişinin katıldığı iftar programı 15 Temmuz Şehitler İmam Hatip Ortaokulu’nda düzenlendi. Programa, AK Parti Milletvekilleri Prof. Dr. Vahit Kirişci, Mehmet Şahin, DEVA Partisi Milletvekili İrfan Karatutlu, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Cüneyt Doğan, AK Parti Onikişubat İlçe Başkanı Mücahit Kara, AK Parti Onikişubat Belediye Başkan Adayı Hanifi Toptaş, Kahramanmaraş Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Ekrem Karaoğlan, spor kulüpleri yöneticileri, hakemler, saha komiserleri, sahada ilk yardımcılar derneği üyeleri ve çok sayıda spor paydaşı katıldı.

I M G 8364

ÇOK GÜZEL BİR PROJENİN İHALESİNİ KISA ZAMANDA GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ

Şehre önemlis spor tesisleri kazandıracaklarını belirten AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Vahit Kirişci; “Kahramanmaraş'ta 3 bin civarında  amatör futbolda, 2 binde diğer sporlarda toplam beş bin lisanslı sporcu kardeşimiz var. Tabii ki 5 bin rakamı 1 milyon 100’ün üzerinde nüfusu olan Kahramanmaraş için yeterli değil. Mutlaka bizim lisanslı sporcularımızın sayısını arttırmamız lazım çünkü gençlerimizin her türlü kötü alışkanlıklarından ayrılmaları adına spor şart. Depreme rağmen sporla ilgili tesisler konusunda Kahramanmaraş'ımız için çok büyük bir çabanın içerisinde olduğumuzu belirtmek istiyorum. İyi ki o sahalar varmış, biz buraları konteynerler için çadırlar için barınma amaçlı olarak kullandık. Buralar zarar gördü ve yeniden bir elden geçirilmesi konusunda bakanlığımız ile il müdürlüğümüzün çalışmaları devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Osman Aşkın Bak Bakanımız Kahramanmaraş’a teşrif ettiler. Batıpark'ın orada bir açılış yaptık. Hanefi Mahçiçek Stadının olduğu yerde 15 bin şehirci kapasiteli, tam olimpik yüzme havuzu, her türlü sportif faaliyetler için kapalı salonların olduğu 2,5 – 3 milyon TL’ye mal olacak çok güzel bir projenin ihalesini inşallah kısa zamanda gerçekleştireceğiz.

I M G 8367

DSİ VE ORMAN MÜDÜRLÜĞÜ, SPOR AMAÇLI KULLANILABİLECEK YERLERİ TAHSİS ETMELİ

Benim Kahramanmaraş'taki bütün bürokrat kardeşlerimizden bir isteğim oldu. Diyelim DSİ'nin bir yeri varsa veyahut ormanın bir yeri varsa ve spor amaçlı olarak kullanılmasıda söz konusuysa, buraların hızla il müdürlüğümüze ve dolayısıyla bakanlığımızın spor tesisleri kurmak için değerlendirmesi amacıyla tahsislerini kendilerine söyledik. Mesela barajın ortasında, oradaki ada, ormanla ihtilaflı mahkemelik bir meseleydi. Mahkeme ormanın lehine karar verdi ama inşallah orman o adayı spor müsabakalarında bizim ihtiyacımız olan sporcuların yetişmesi için çok güzel bir spor kompleksine dönüştürecek.

Ekran Görüntüsü 2024 03 27 104227

KAHRAMANMARAŞ SPOR ŞEHRİDİR

Hasancıklı’nın hemen arkasındaki yerde hakeza orası zemin yönünden problemliydi. Ama bu konularda bizim orada bu tip ihtiyacımız olan tesisleri yine aynı şekilde kurmaları ve sular şehri Kahramanmaraş'ta su sporlarını daha da yaygınlaşması ve gelişmesi için önemli olduğunu söyledik. Aynı şekilde o bölgede DSİ’mizin tesisleri var. O yerleri de sportif amaçlı olarak tahsis edilmesi konusunda çalışmalarımız da devam ediyor. Bu şehrin eğer etiketleri olacaksa, bu etiketlerin başında ‘Spor şehri’ olduğunu söylememiz gerekiyor. Tabii ki güreş eskiden beri bizim olmazsa olmazımız ama güreşin dışındaki diğer sporların da tamamının burada geliştirilmesi gerek. Bu alanda yeni nesillerin buraya ilgisinin çekilmesi için inşallah bu tesislerde süratle yapılmış ve şehrimize kazandırılmış olacak” sözlerini kaydetti.

GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞIMIZ BU YIL DESTEK SAĞLAMADI

Her yıl Amatör Spor Kulüpleri’ne destek sağlayan Gençlik Ve Spor Bakanlığı’nın bu yıl şehre destek sağlamadığını söyleyen Kahramanmaraş Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Ekrem Karaoğlan ise; “Amatör Spor Kulüpleri olarak gençliğimizin sporla buluşması adına elimizden geldiğince imkanları ve sporcu sayısını çoğaltmaya çalışıyoruz ancak ilimizde çok eksiğimiz var. Futbolda saha eksikliğimiz var,  spor salonu eksikliğimiz var. Sahalarda emniyetimizi sağlayan spor müsabakalarının güzel bir şekilde bitmesini sağlayan çevik kuvvet şube müdürlüğü personelimize de buradan teşekkür ediyorum. Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu olarak Kahramanmaraş'ta salon sporları ve futbol anlamında her türlü spor faaliyeti yapan kulüplerimize, Gençlik ve Spor Bakanlığımız her yıl Aralık ayında maddi destek sağlıyordu ama bu sene maalesef böyle bir destek olmadı. Deprem bölgelerine özel, bakanlığımızın ve şehir protokolünün desteği çok önemli” ifadelerini kullandı.

Editör: Çağatay Gedik