10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında Kahramanmaraş’ta çeşitli etkinlikler düzenlenirken bu doğrultuda düzenlenen kermes büyük etki uyandırdı. Kahramanmaraş’ın önde gelen okullarından MBA Okulları ve HK Güzellik Merkezi’nin destek işbirliği ile düzenlenen kermes, özel gereksinimli çocuklara destek olmak için planlandı. Özel gereksinimli bireylerin temel ihtiyaçlarına ve eğitimlerine katkıda bulunmak için düzenlenen kermeste; birlik, beraberlik ve dayanışma mesajları verildi. Çok sayıda öğrenci, öğretmen ve ailelerin katılımı ile gerçekleşen kermes, MBA Okulları’nın bahçesinde düzenlendi. Kermesteki stantlarda çeşitli ürünler sergilenirken, elde edilen gelirler Melek Çocuklar Ve Aileleri Yaşam Derneği’ne bağışlanacak.

Edited 2Asfasfklasf

GÖNÜLLÜ ÜYELERİMİZDEN OLUŞAN BİR DERNEKTİR

Konuyla ilgili ve dernek hakkında bilgiler veren Melek Çocuklar Ve Aileleri Yaşam Derneği Başkanı Özlem Çakmak; “Derneğimiz 2018 yılında kuruldu. Özel gereksinimli bireyler üzerine kurulan bir dernek. Burada amacımız özel gereksinimli bireylerin ihtiyaçlarını, eğitimlerini gözetmek ve destek olmak. Gönüllü üyelerimizden oluşan bir dernektir. 10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla bir nebze daha sesimizi duyurmak adına MBA Okulları ve HK Güzellik Merkezi sponsorluğu eşliğinde bu kermesi düzenlemeye karar verdik. Bize bu fırsatı veren MBA Okullarına da ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

BU GİBİ ETKİNLİKLER ÇOCUKLARA DUYARLILIK KAZANDIRACAKTIR
Bu tür etkinliklerin öğrencilerin farkındalık düzeylerini artırdığına dikkat çeken MBA (Modern Bilimler Akademisi) Okulları Kampüs Müdürü Muhammet Kasap; “MBA Okulları olarak Melek Çocukları Ve Aileler Yaşam Derneği ile güzel bir kermes düzenledik. Buradan elde edilen gelirlerle çocuklarımıza bir nebze de olsa desteğimiz olacak. Bu organizasyonu MBA Okulları, HK Güzellik Merkezi ve Melek Çocuklar Derneği’yle beraber yapmış bulunmaktayız. Okulların bu gibi etkinlikleri daha çok yapması gerekiyor. Çünkü çocuklara bu gibi etkinlikler daha da duyarlılık kazandıracaktır. Bundan dolayı da katılım gösteren bütün ailelere ben ediyorum. Bu programların da devamını diliyorum” ifadelerini kullandı.

A G A S F A S F A S F A S F

Muhabir: MELİSA TÜRKMEN