Pazarcık Aksuspor gol oldu yağdı Pazarcık Aksuspor gol oldu yağdı

‘Asrın felaketi’ olarak nitelendirilen, 11 ilde büyük yıkım ve hasara neden olan depremler, özellikle Kahramanmaraş’ta büyük kayıplara neden oldu. Şehrin 3’te 1’lik kısmı yıkılırken, depremzede vatandaşlar hem maddi olarak hem de manevi boyutta derin yara aldı. Kentte, ilgili kurum ve kuruluşlar tarafından, yaraların hızla sarılmasına yönelik çalışmalar sürerken, deprem riskiyle başa çıkma ve toplumun bilinçlenmesine katkı sağlamak amacıyla yeni bir adım atıldı. Kentin yeniden inşa sürecinde, projeler üreterek kalkındırma çalışmalarının yanı sıra vatandaşların sorunlarını tespit ederek çözüm yolları üretmeyi amaçlayan ‘Kızıl Elma Platformu’ kuruldu. Platform Sözcüsü Adem Gürz ve Platform Üyesi Murat Çakıroğlu, basın toplantısı düzenleyerek oluşturulan platformun kuruluş amacı ve ilkelerini açıkladılar.

IMG_6396

SORUNLARI TESPİT EDİP ÇÖZÜMLER ÜRETECEĞİZ

Platform Sözcüsü Adem Gürz konuşmalarında şu ifadeleri kullandı; “Bizler ülkesini, vatanını ve şehrini çok seven insanlarız. Bu zor dönemde, zor süreçte sorumluluk almak istedik. Şehrimize dair, ülkemize dair yapabileceklerimizle ilgili bir platform oluşturmaya karar verdik.  Bu zamana kadar birçok sivil toplum örgütünde, şehrimize ve ülkemize dair çalışmalarda bulunduk.  Kızıl Elma Platformunun kuruluş amaçları, Kahramanmaraş'ı yeniden inşa sürecinde projeler üretmek, her alanda verimli olacak çalışmalar yapmak. Milli ve yerli politikaların anlaşılmasına ve anlatılmasına katkı sağlamak, destek vermek. Türkiye'nin Turan yolundaki yürüyüşünün önemi noktasında vatandaşlarımız nezdinde farkındalığı artırtmak. Türk birliğinin önemini ve anlamını toplumla paylaşmak. Şehrimizin problemlerini ve hemşerilerimizin sorunlarının tespitini yapmak ve çözümler üretmek. Gençliğin deprem sonrası sosyolojik, psikolojik sorunlarının tespiti ve çözümü üzerine çalışmalar yapmak. Deprem sonrası oluşan travmaların giderilmesi, sanat, spor ve kültürel faaliyetlerin yapılması için girişimler yapmak ve oluşabilecek sorunlarla mücadele etmek. Şehrimizde deprem sonrası oluşan nitelikli istihdam sağlama noktasındaki sorunların tespiti ve çözümleri üzerine çalışmalar yapmak. Şehrimize dair belirlediğimiz problem ve talepler üzerine yapacağımız çalışma sonuçlarını siyasiler ve ilgili kurumlarla istişare etmek. Şehrimizin yeraltı, yer üstü kaynaklarının ve doğal güzelliklerinin şehir ekonomisine daha etkin katkı sağlayabileceği proje çalışmaları yapmak.

IMG_6384

HER VATANDAŞIMIZ PLATFORMUMUZUN DOĞAL ÜYESİDİR

Kahramanmaraş’ımızı ticari, sosyal, kültürel her alanda daha ileri noktalara taşıyabilecek her türlü etkin çalışmalar yapmak. Bu anlamda yapılacak çalışmalara da güçlü bir şekilde destek vermek.  Yüreği genelde Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Türk milleti, yerelde Kahramanmaraş için atan her vatandaşımız her kardeşimiz platformumuzun doğal üyesidir. Bu amaç ve ilçeler doğrultusunda, hiçbir beklentisi olmadan, hiçbir maddi kaynak beklentisi olmadan, kendi kaynaklarımızla projeler üretip şehrimize, ülkemize, milletimize ve devletimizin milli politikalarına katkı sağlamak istiyoruz.”

ÇALIŞMALARIMIZI, SİYASİ VE BÜROKRATLARLA PAYLAŞACAĞIZ

IMG_6387

Ekipçe yapılan çalışmaları, şehre daha etkin hizmet sağlayabilmek adına ilgili siyasi ve bürokratlarla paylaşılacağını belirten Kızıl Elma Platform Üyesi Murat Çakıroğlu, “Gerek yaşadığımız deprem felaketi gerekse de son dönemde ortaya çıkan savaşın ayak sesleri, ülkemizin dört bir yanında ortaya çıkan problemler. Tüm bunlar adına,  Türk milletinin birliği, bütünlüğü ve devletin bekası noktasında farkındalık yaratacak çalışmalar yapmak gerekiyor. Biz de inşallah önümüzdeki dönemde lafla değil icraatlerimizle Adem Bey’le birlikte çalışmalarımızı yapacağız. Yerelde Kahramanmaraş ‘ı ticari, siyasi, sosyal alanda daha ileriye nasıl götürülebilir noktasında ekip arkadaşlarımız konuya hakim. Ekibimizde mühendis arkadaşlarımız da var. Bunlar gerekli çalışmaları yapıyor. İnşallah bu çalışmaları, ilgili siyasilerimizle ve bürokratlarımızla paylaşarak Kahramanmaraş'a daha iyi hizmet, daha verimli, daha etkin hizmet sağlayacağız.

IMG_6383

BEKLENTİSİ OLMAYAN TÜM ARKADAŞLARA ÇAĞRIDA DA BULUNUYORUZ

Niyetimiz halis. Herhangi bir kişisel beklentimiz kesinlikle yok. Bu konuda niyeti halis ve beklentisi olmayan tüm arkadaşlara çağrıda da bulunuyoruz. Gelsinler hep beraber çalışalım. Gerek şehrimizin, gerekse de ülkemizin sorunlarına katkı sağlayabilecek fikirler, projeler üretelim.  İnşallah hayırlı çalışmalar olmasını diliyor, verimli çalışmalar olmasını temenni ediyoruz” sözlerini kaydetti.

Haber: Eyüp Kağan Atlı