İnşaat endüstrisinde öne çıkan Atlas Mühendislik, Mimarlık ve Vizyon Yapı İnşaat firmaları, alanlarındaki derin bilgi ve tecrübelerini bir araya getirerek, sektöre yenilikçi ve kapsamlı bir yaklaşım sunuyor. Bu birleşim, yapıların sismik güvenliğini artırmayı hedefleyerek, deprem performans analizi ve yapısal güçlendirme projelerinde önemli bir iş birliği sergiliyor. Depremler sonrası orta hasarlı yapılarda güçlendirmenin karbon fiber teknolojisiyle yapılması gerektiğine dikkat çeken Atlas Mühendislik, Mimarlık ve Vizyon Yapı İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı İlkay Mercanoğlu, “Karbon Fiber teknolojisinin sağlamlığı deneylerle test edilmiş ve verilerle kanıtlanmıştır. Bizde bu yenilikçi ve modern teknikle vatandaşımızın daha sağlam yapılarda yaşamasına olanak sağlıyoruz” dedi.

Ilkay Mercanoğlu

KARBON FİBER TEKNOLOJİSİYLE YAPILARIN DOĞAL AFETLERE KARŞI DAYANIKLILIĞI ARTTIRILIYOR

Atlas Mühendislik, Mimarlık ve Vizyon Yapı İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı İlkay Mercanoğlu, “Karbon fiber teknolojisindeki tecrübemizle inşaat sektöründe yenilik sunuyoruz. Hafif fakat son derece sağlam olan karbon fiber materyalleri, yapıların doğal afetlere karşı dayanıklılığını artırmanın yanı sıra, geleneksel yapı tekniklerine modern bir alternatif oluşturuyor. Bu teknoloji, yapıların deprem, sel gibi afetlere karşı korunmasında kritik bir rol oynuyor. Yapı performans analizleri yapılarak binaların dayanıklılığı ölçülüyor ve karbon fiber güçlendirme ile binalar daha güçlü hale getiriyoruz. laboratuvarlarda gerçekleştirilen deneyler ve yapısal analizlerle, malzeme performansını maksimize etmek üzere araştırma ve geliştirme çalışmalarıyla da bu alanda yenilikçi çözümler üretiyoruz.

Whatsapp Image 2024 03 31 At 12.55.51

ATLAS MÜHENDİSLİK, MİMARLIK VE VİZYON YAPI İNŞAAT GENİŞ BİR HİZMET YELPAZESİNE SAHİBİZ

Geniş bir hizmet yelpazesine sahibiz. Atlas Mühendislik, Mimarlık ve Vizyon Yapı İnşaat olarak, tadilat projeleri, yapı güçlendirilmesi ve anahtar teslim konut işleri konusunda özelleşmiş, çözüm odaklı ve yenilikçi hizmetler sunuyoruz. Deprem bölgeleri başta olmak üzere Kahramanmaraş’ta da aktif olarak faaliyet gösteriyoruz. Vatandaşların yapısal ihtiyaçlarına yönelik projelerle bölgeye değer katmaya çabalıyoruz. Sektördeki güçlü yönlerimizi bir araya getirerek müşterilere daha geniş, yenilikçi ve güvenilir hizmetler sunma hedefliyoruz. Yapı sektöründe yeni standartlar belirleyerek sektöre önemli katkılarda bulunmayı amaçlıyoruz” ifadelerini kullandı.

Whatsapp Image 2024 03 31 At 12.55.51 (2)

Editör: Çağatay Gedik